Pescuit Stationar

Acum este 23 Apr 2024, 08:30

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 01 Oct 2015, 10:02 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Daca se imparte conform dreptului de vot, vanatorii iau totul si pescarii raman cu nimic
Exact! Conform statutului are dreptul la 50%,asta-i mult!!!!.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 08 Oct 2015, 12:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Si puncteaza echipa Nationala!


Fişiere ataşate:
12066040_905154079564095_2624622201580950177_n.jpg
12066040_905154079564095_2624622201580950177_n.jpg [ 71.32 KiB | Vizualizat de 7986 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 09 Oct 2015, 11:39 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2013, 13:46
Mesaje: 23
Pe sectorul A conducem detasat


Fişiere ataşate:
sector-a-4.jpg
sector-a-4.jpg [ 87.39 KiB | Vizualizat de 7921 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 12 Oct 2015, 15:34 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
" In Romania de astazi toate domenii de activitate sunt puternic birocratizate. Pentru absolut orice ai face ai nevoie de nenumarate aprobari, avize, autorizatii, vize, stampile si semnaturi. O multime de functionari traiesc bine mersi pe carca celor care mai sunt atat de nebuni incat sa intreprinda ceva.
De ce in pescuitul de competitie nu ar fi asa ?
De se opune lumea birocratizarii pescuitului de competitie, cand este evident ca asta este viitorul ?
De ce va opuneti evolutiei, cand alta cale nu exista ?
De ce nu acceptati sa aiba grija de voi functionarii aparatului birocratic conceput in subsolul de la Alba, iar voi doar sa pescuiti ?
Pescari romani, treziti-va !!!
"


:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahahahahah :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Oct 2015, 20:36 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
PRIMUL „LOT NAȚIONAL” URMEAZĂ A FI TRIMIS ÎN JUDECATĂ
OCTOBER 14, 2015 BY POPESCU.STEFAN LEAVE A COMMENT
Parchetul de pe lângă Judecătoria Timișoara a finalizat urmărirea penală împotriva așa zisului Club Sportiv „Asociația Județeană a Vânătorilor și Pescarilor Sportiv Timiș”, pentru participarea neautorizată la CM pe cluburi din anul 2013. Odată cu respectiva asociație, din dosar mai fac parte (printre alții) și așa zișii sportivi Sabău Savinel, Boldea Alin, Cosmin Darii, Bâltac Eugen ș.a.
Acum să vedem ce vor decide instanțele, întrucât Parchetul a încadrat respectiva faptă ca infracțiune. Urmează celelalte „loturi naționale” în ordinea participării la Campionatele Mondiale. Pentru că fiecare are câte o sesizare la Parchert. Precizez faptul că federația s-a constituit ca parte civilă în dosar pentru a repara daunele produse de așa zișii sportivi.
Fir întins!

Postarea marelui conducator! Interesant partea cu daune,vreo 3ron tot tacamul! :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Oct 2015, 08:01 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
Nu va suparati fratilor da noi suntem tare prosti :?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Oct 2015, 09:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
De ce Levi. Ce pot face eu daca plangerea nu e facuta pe mine ci pe AVPS si in plus ce pot face daca pe mine nu m-a chemat nimeni sa zic nimic. De aceea am si vb cu cine se ocupa de caz si a zis sa stau linistit ca se da cu NUP. Deci ce cacat mananca popel, il las sa il haleasca linistit...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Oct 2015, 14:02 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
Numele fiecaruia e folosit pe un site public ca o carpa(gunoi) parca am fii infractori cu adevarat :? mie mi se pare amenintare,intimidare,etc. Nimeni(exceptii sunt da putine)nu ia atitudine :o ...si vine intrebarea retorica:pana cand?si pana unde ajungem?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Oct 2015, 09:33 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Art. 268 al.1 din Codul penal, denumit inducerea in eroare a organelor judiciare, zice clar:
(1) Sesizarea penală, făcută prin denunţ sau plângere, cu privire la existenţa unei fapte prevăzute de legea penală ori în legătură cu săvârşirea unei asemenea fapte de către o anumită persoană, cunoscând că aceasta este nereală, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amendă.

- avem o multime de plangeri federale, deci prima conditie este indeplinita. Trebuie doar obtinute de la politie si parchet de catre cei vizati si centralizate;
- faptul ca autorul plangerilor cunoaste ca faptele sesizate sunt nereale este simplu de dovedit. Avem o data hotararile judecatoresti pronuntate in procesul de dizolvare a LRS, in care musiu prezident a invocat ca parata desfasoara activitati ilicite si unde instantele care au judecat speta au aratat in clar ca nu este nimic ilicit in a desfarsura competitii in paralel cu cele ale federatiei. Mai avem hotararea din procesul de ordonanta presedintiala, unde musiu prezident a cerut instantei sa interzica LRS si AGVPS sa mai desfasoare competitii pentru selectia loturilor nationale si sa participe la competitii internationale. Si in acest caz actiunea a fost respinsa cu aceeasi motivare. Este cat se poate de evident ca paraciosul stie ca faptele pe care le imputa nu sunt infractiuni, insa nu il doare pixul sa faca plangeri la sicana. Asadar si cea de a doua conditie e dovedita.

Trebuie doar putina vointa de implicare pentru a-i raspunde cu aceeasi moneda.

:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahhahahaha :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Oct 2015, 09:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
diego scrie:
Nu va suparati fratilor da noi suntem tare prosti :?


Hai mai, nici chiar asa!!! :o :o :o
De 25 de ani nu am ales niciun om politic care sa nu fie ulterior dovedit a fi hot si demagog... s-au furat 4 Romanii pana acum!!
Totii boii, ineptii, nesimtitii si curvele au ajuns in parlament si in guvern...
Toate vitele gen Vanghelie au intrat in politica cu 4 clase si acuma au 3 doctorate... si sa nu uitam ca asta a luat 80% din voturi!!!
Am ajuns scursorile Europei fara tara, neam si mandrie nationala..ne-am prostituat (sau mai bine zis ne-au prostituat alesii nostri) sugand chilotii tuturor avortatilor din Europa.... mai nou Europa cu 2 viteze care e pe cale sa se implementeze cu acordul nostru...ca noi suntem de acord cu orice care e "cool", "marfa" sau vine din America....
Din tara care castiga mai toate olimpiadele de matematica am ajuns tara in care platim toti banii stransi de o viata ca sa trimitem copii sa faca studii in strainatate...
Din singura tara din lume si din istorie care si-a platit vreodata integral datoria externa am ajuns cu zeci de milarde datorie.... cheltuiti pe ce ??? ca nu se vede!!
Din tara care construia vapoare si hidrocentrale am ajuns tara in care si prezervativele le importam.... nu mai vorbim de struguri, carne si cartofi!
Celor mai multi dintre noi le e rusine sa spuna afara ca sunt romani...

Cum oare poti tu sa spui ca suntem prosti!!!..Suntem cei mai destepti din lume!!!
Ne-am transformat dintr-o natie de oameni intr-o natie de semidocti si mai recent chiar "sfertodocti"... dar suntem super destepti!!!
Macar daca s-ar aplica dictonul: "Nu e rau sa fii prost, ca nu-ti dai seama!"... dar nu se aplica: acum ne dam seama...dar prea tarziu!

Asa ca ce face unul ca Fane e chiar zero pe langa restul... chiar amuzant in micimea lui mentala...
Dar nu uitati ca pana si unul ca Fane are acoliti...exact asa cum Udrea are in continuare votanti..si Nastase...si Blaga ..
Sincer, intr-o societate bazata pe valori problema asta nici n-ar fi existat: unul de teapa lui n-ar fi ajuns niciodata sa intre in biroul vreunui ministru...nici macar in biroul de miscare de la Gara de Nord!!...Unde mai pui ca nici ministrul , daca era ministru si nu un incompetent nenorocit, n-ar fi semnat nicio hartie fara mai intai sa vada ce si cum si sa se consulte cu aia care stiu mai multe despre problema...

Dar noi suntem destepti in continuare!!!...suntem niste smecheri!... nimeni nu mai e ca noi! :( :( :( :(

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.084s | 16 Queries | GZIP : Off ]