Pescuit Stationar

Acum este 09 Oct 2024, 18:17

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 16 Mai 2012, 20:43 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
1) - Continuand "Campania de Promovare a Pescuitului Stationar de Competitie", asa cum am promis, a aparut (in nr.124/2012 a revistei Pescar Modern) articolul despre cea mai buna evolutie a unui pescar roman intr-o competitie de rang european, Iberian Master. Campionul "en-titre" al Romaniei, "Super-Benzar", merita toata consideratia noastra pentru rezultatul obtinut, iar maestrul Radu Prisacariu are meritul ca ne-a pus la dispozitie materialul publicat pe site-ul Energofish, pentru ca si cititorii revistei sa primesca cele mai pertinente detali tehnice de la acest "regal" al stationarului european. Deoarece revista apare bilunar, iar la incheierea concursului Iberian Master, nr.123/2012 din luna Martie era deja intrat in tipografie, am promis ca voi reveni cu acest articol in numarul urmator, ceeea ce s-a si intamplat.
2) - Celor care tanjesc dupa partidele de pescuit de pe "Balta-Ben" si "sparg gheata" in fiecare primavara la concursurile de pescuit stationar organizate de Ady Sebesten, am pregatit deasemenea un articol cu multe poze reprezentand o parte din protagonistii acestor concursuri (Alin Boldea, Eugen Baltac, Rancu Tiberiu, Tudor Bodocan, Ady Suciu sau Paul Ispas).
Lectura placuta!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 05:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Istvan, Bineinteles ca BENZAR merita toate laudele pt. rezultatul lui la "IBERIAN MASTER",dar "Pescar Modern" a facut o afirmatie gresita deoarece cel mai valoros rezultat al unui pescar roman ramane locul II la individual la un campionat mondial de stationar tinut in Irlanda(nu mai stiu anul)obtinut de Nelu Pana si Victor Tarus ar fi trebuit sa stie acest lucru.

Altceva, in ce e "maestru" Radu Prisacariu ,sau ne jucam doar cu cuvintele??? Numai bine, Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 07:31 
Neconectat

Membru din: 26 Dec 2011, 23:14
Mesaje: 93
Nea Pityu mai promoveaza articolele si poate ca omul nu merita sa fie slavit Super!Dar titlu de maestru merita dl Radu care a participat daca stiu bine la 2 campionate mondiale fiind jucator activ mai multe iesiri cu echipa Energo unde era un om de baza cu sfaturi si logistica,campion cu echipa Sensas si Energo,Divizionar A etc! :o :o :o


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 11:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Jean Scurtu scrie:

Altceva, in ce e "maestru" Radu Prisacariu ,sau ne jucam doar cu cuvintele??? Numai bine, Jean Scurtu

...in capa si spada!


Numai bine e urare sau dorinta?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 11:30 
Neconectat

Membru din: 31 Dec 2009, 12:04
Mesaje: 366
Localitate: Hunedoara
Uszkay Istvan scrie:
1) - Continuand "Campania de Promovare a Pescuitului Stationar de Competitie", asa cum am promis, a aparut (in nr.124/2012 a revistei Pescar Modern) articolul despre cea mai buna evolutie a unui pescar roman intr-o competitie de rang european, Iberian Master. Campionul "en-titre" al Romaniei, "Super-Benzar", merita toata consideratia noastra pentru rezultatul obtinut, iar maestrul Radu Prisacariu are meritul ca ne-a pus la dispozitie materialul publicat pe site-ul Energofish, pentru ca si cititorii revistei sa primesca cele mai pertinente detali tehnice de la acest "regal" al stationarului european. Deoarece revista apare bilunar, iar la incheierea concursului Iberian Master, nr.123/2012 din luna Martie era deja intrat in tipografie, am promis ca voi reveni cu acest articol in numarul urmator, ceeea ce s-a si intamplat.
2) - Celor care tanjesc dupa partidele de pescuit de pe "Balta-Ben" si "sparg gheata" in fiecare primavara la concursurile de pescuit stationar organizate de Ady Sebesten, am pregatit deasemenea un articol cu multe poze reprezentand o parte din protagonistii acestor concursuri (Alin Boldea, Eugen Baltac, Rancu Tiberiu, Tudor Bodocan, Ady Suciu sau Paul Ispas).
Lectura placuta!
:lol:
de ce este 'super benzar'? o venit de pe planeta 'KRyPTON'? :lol: :lol: :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 11:42 
Neconectat

Membru din: 31 Dec 2009, 12:04
Mesaje: 366
Localitate: Hunedoara
Jean Scurtu scrie:

Altceva, in ce e "maestru" Radu Prisacariu ,sau ne jucam doar cu cuvintele??? Numai bine, Jean Scurtu

la carat bagaje si amestecat nada. :lol: :shock: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 13:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Jean Scurtu scrie:
...Altceva, in ce e "maestru" Radu Prisacariu ,sau ne jucam doar cu cuvintele??? Numai bine, Jean Scurtu



In dresat de giboni!!! :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 14:42 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
radu pripas scrie:
Jean Scurtu scrie:

Altceva, in ce e "maestru" Radu Prisacariu ,sau ne jucam doar cu cuvintele??? Numai bine, Jean Scurtu

la carat bagaje si amestecat nada. :lol: :shock: :lol:

Nu-i primul, a facut si altul la Szeged in 91!Hahahaha! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 14:49 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
radu pripas scrie:
Jean Scurtu scrie:

Altceva, in ce e "maestru" Radu Prisacariu ,sau ne jucam doar cu cuvintele??? Numai bine, Jean Scurtu

la carat bagaje si amestecat nada. :lol: :shock: :lol:


Iar dupa auzite si tu ai merite deosebite la OPC-la sectia turnatorie!hahaha! :D :D :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 18:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
@Chubi,

Imi pare rau ,dar cred ca in 1991 tu nu erai pe harta pescuitului stationar si poate nici nu stiai unde e SZEGED-ul....

Numai bine(urare si dorinta!!!).

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.050s | 11 Queries | GZIP : Off ]