Pescuit Stationar

Acum este 06 Oct 2024, 01:21

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: aici nu vorbim despre pescuit
MesajScris: 24 Feb 2012, 18:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 17:37
Mesaje: 366
Localitate: Constanta
Nu exista surse 100% credibile pentru ca nu vorbim aici de adevaruri absolute. Dar e de preferat sa fii cat de cat rational si sa privesti dovezile daca vrei sa gasesti un adevar cat mai... probabil. Unele surse sunt oricum mai credibile decat altele. Nullius in Verba! N-o zic cu rautate :)

_________________
Vezi cati nimeni trec pe strada? Milioane de nimeni...

http://thegreatgudgeonhunt.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aici nu vorbim despre pescuit
MesajScris: 27 Feb 2012, 11:31 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
http://filmedocumentare.com/cel-mai-sim ... ahoo!+Mail


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aici nu vorbim despre pescuit
MesajScris: 21 Mar 2012, 19:14 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
case din pamant
http://www.youtube.com/watch?v=3CPsTF2v ... re=related


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aici nu vorbim despre pescuit
MesajScris: 21 Mar 2012, 19:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
@Nitu V.,

Deoarece pe acest topic nu vorbim de pescuit,iti voi raspunde la o postare de-a ta (nu mai retin unde,pe ce forum de pescuit romanesc si nici nu are importanta).Iti raspund pt. ca in acea postare tu incercai sa explici ce se intampla in U.S.A.in cazul unor delicventi pe care ii prinde politia de aici si carora politistul le striga (te citez) "FROZEN".
E o afirmare gresita facuta de tine si spun aceasta intrucat cand un politist american someaza pe cineva ii striga"freeze"(nu "FROZEN"),sau "get down on the ground".
Spun asta ca cei ce au citit postul tau sa nu considere ca fiind buna afirmatia ta si sa-i induci in eroare,tu vezi Doamne cunoscand America mai bine ca americanii.

Sper sa nu te superi ca incerc sa te corectez.....

La fel ca si cele prezentate de tine in postarile tale anterioare pe acest topic,ce pot fi adevarate sau mai putin adevarate dupa cum spunea si "geppeto" ca "Nu exista surse 100% credibile pentru ca nu vorbim aici de adevaruri absolute".

Numai bine ,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aici nu vorbim despre pescuit
MesajScris: 22 Mar 2012, 07:31 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
chiar multumesc pentru corectare . am inteles ...freeze...
nu cumosc america decat din poze si ceva discutii cu un politist roman care a demisionat si si-a deschis o firma de constructii pe langa NY.oricum nu o cunosc mai bine ca dv ...este clar.
exemplul dat de mine , ca sa nu se inteleaga altceva , era despre credibilitatea organelor statului in fata instantelor in cazurile cand incalcarea legii este observata doar de politist ...de exemplu.
spuneam ca braconajul, in special , este f greu de dovedit . spuneam ca noi avem ceva legi bune dar nu le respectam , de la fumatul in locuri publice la muzica din auto personal.
nu cunosc america dar cunosc romania cu ochii unui functionar public , asa buna -rea cum o fi , noi am facut-o. am speranta ca vor veni vremuri bune .
gepetto are dreptatea lui si nu o contest . si dv , si oricine , la fel .
am principiile mele , imi pasa ce mananc , ce gandesc , cum traiesc , ce aud si ce vad . si multe altele care nu-si au rostul aici .
pentru ca incerc sa fiu optimist nu am cum sa nu apreciez ca imi atrageti atentia dv sau gepetto. in schimb va rog chiar sa spuneti mai multe , nu numai despre un cuvant scris gresit iar daca am adus argumente contra despre un stil de viata as dori si argumente pro , nu doar incriminata o sursa.
multumesc.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.090s | 11 Queries | GZIP : Off ]