Pescuit Stationar

Acum este 12 Oct 2024, 23:18

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 17 Iun 2012, 09:20 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Petrisor , o sa-l sun sa te sponsorizeze la Calinesti cu un bax , sa pescuiesti sanatos ! :lol: De la Benzar numai ceva este bun . Benzar . :P :P :P :P :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 17 Iun 2012, 18:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:23
Mesaje: 492
Te contrazic crede ma ca ai cateva repere de nada care in combinatie poti sa le folosesti si in concurs. Dar ce vb eu cu tine ... :lol: :lol:

_________________
http://www.pescuitarad.ro
http://www.facebook.com/pescuitarad
http://www.facebook.com/weboprintshop
http://www.pescuitlafeeder.ro/magazin


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 18 Iun 2012, 15:12 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Chiar asa , ce te bagi ? Lu ala i-a mancat popa limba ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
N-am spus ca sunt slabe , doar agitam porcusorul... dar vad ca i-ati dat sedative... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Si nici ca sunt bune... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 19 Iun 2012, 12:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
alintudose scrie:
Chiar asa , ce te bagi ? Lu ala i-a mancat popa limba ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
N-am spus ca sunt slabe , doar agitam porcusorul... dar vad ca i-ati dat sedative... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Si nici ca sunt bune... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


sa stii ca mi-a fost dor de tine si spre surprinderea ta chiar am tinit cu tine la cupa trabucco insa nu putem vb de Calinesti ca tu o sa ajungi acolo doa sa-mi faci poze :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 21 Iun 2012, 07:10 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Am vazut-o i eu, nu am cumparat-o inca, poti sa ne dai un minim de detalii despe ea ? E colanta, ce aroma are? Eventual cu ce nada merge in combinatii ....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 26 Aug 2012, 12:26 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
la magazine nu gasesti in Bucuresti,am sa incerc pe internet.Ma gandeam sa fac un concurs amical la Sandulita,cu 2 prieteni si daca tot o lauzi atat... In primavara am folosit nada Trabucco ultimate super bremes si diferenta a fost colosala,6 kg de platica si caras in favoarea mea.Bine...eu nu stiu cu ce au dat ei,stiu doar ca am luat suta de lei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 26 Aug 2012, 20:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Adi,

E vorba de nada ce ai folosit-o tu la finala "A" de la Calinesti si datorita careia ai obtinut un loc bun in concursul acela???
Cred ca aceeasi nada ai folosit-o si la mondialele de feeder de ai obtinut un rezultat asa de bun.

Cu nada facuta de mine (din produse naturale) la finala "A" tinuta tot la Calinesti-Oas am adunat platica de am prins fara sa vreau mai multe platici agatate pe dinafara( si fara a avea larve de Chironomus pt. nadire ,doar cateva de carlig).Iti poate spune mai multe Nica Degeratu despre nada mea si pescuitul meu de atunci.

Cu aceeasi nada la Dubna,pe canalul Volga -Don,am prins destule platici cu un bat fix de 9m.,fir DAMIL TECTAN de 0,08,carlig MUSTAD LASER nr.19 in timp ce in dreapta mea un polonez cu o rubeziana "pazea apa".....

Degeaba il ataci tu pe Alin,ca tu nu cred(dar poate ma insel) ca ai luat vreodata locul IV la o finala pe tara ca si Alin Tudose.

Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 26 Aug 2012, 20:12 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
Alin locul IV?Care Alin?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 27 Aug 2012, 05:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Jean Scurtu scrie:
Adi,

E vorba de nada ce ai folosit-o tu la finala "A" de la Calinesti si datorita careia ai obtinut un loc bun in concursul acela???
Cred ca aceeasi nada ai folosit-o si la mondialele de feeder de ai obtinut un rezultat asa de bun.

Cu nada facuta de mine (din produse naturale) la finala "A" tinuta tot la Calinesti-Oas am adunat platica de am prins fara sa vreau mai multe platici agatate pe dinafara( si fara a avea larve de Chironomus pt. nadire ,doar cateva de carlig).Iti poate spune mai multe Nica Degeratu despre nada mea si pescuitul meu de atunci.

Cu aceeasi nada la Dubna,pe canalul Volga -Don,am prins destule platici cu un bat fix de 9m.,fir DAMIL TECTAN de 0,08,carlig MUSTAD LASER nr.19 in timp ce in dreapta mea un polonez cu o rubeziana "pazea apa".....

Degeaba il ataci tu pe Alin,ca tu nu cred(dar poate ma insel) ca ai luat vreodata locul IV la o finala pe tara ca si Alin Tudose.

Numai bine,

Jean Scurtu


cu scuzele de rigoare sunteti total deplasat in afirmatiile dumneavoastre nu am spus nimic pana acum desi au fost cel putin 10 in ultimele luni care erau de domeniul fantasticului defapt cum e si cea de azi...

Tudose locul 9? :lol: :lol: :lol: :lol: in care viata?cate finale are Tudose?

1-dumneavoastra nu stiti sa faceti diferente intre un lucru serios si o gluma
2-daca dumneavoastra nu stiti rezultatele unora de aici de ce vorbiti
3-acum doi ani la taut am luat locul 5..sa nu mai vb de calinesti locul 6...giurgiu locul 7-8-11 in 3 editii disputate acolo...eu am cazut in 15 ani de doua ori in B..deci....revizuiti inainte arhiva dupa aceea sa faceti afirmatii..

ps-o tot dati cu nada dumneavoastra home made...primii mei ani doar cu nada home made am pescuit intro proportie de 80 la suta Nica Degeratu ma invatat sa fac nada pe vremea aia bagam 1 kg de sensas la 4 de a mea iar primul concurs la orsova de seniori alaturi de domnul Cosa domnul Naghy am facut 3 de 1 cu nada home made dar timpurile se schimba domnule Scurtu la fel ca si pescarii ca si fotbalistii nu putem sa-l comparam pe Pele cu Messi nu?

numai bine si urmariti mai atent rezultatele si discutiile..

ps-ca sa vedeti cat de aiurea intelegeti lucrurile... aceasta discutie de mai sus era cu mult timp inainte de finala A deci nu facea nici o referire la nada de dupa finala... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 27 Aug 2012, 08:31 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
Nu publicati reteta secreta? :shock: :shock: :?: :?: :?:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.116s | 11 Queries | GZIP : Off ]