Pescuit Stationar

Acum este 12 Oct 2024, 23:17

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 28 Aug 2012, 22:41 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
chubi scrie:
Aici esti pe pista gresita,Champion Breme e de platica si top mix riverul e de mreana si scobar care are la baza faina de cascaval compara categoriile pe specii si pe bani! ;) Privind nada Benzar sau top mix poti sa-l folosesti gata din punga dar poti sa-l faci mai prinzatoare cu aditivi!E valabil si pt Sensas, Trabucco etc.!Mai mult nazile respective(mentionate de tine) chiar nici nu sunt buni la scobar din simplu fapt ca nu prea este scobar in zona respectiva! 8-)


nu stiu daca am gresit pista, dar daca tu asa zici, se poate. eu nu am vazut/mirosit nada lui Benzar, dar in primul post Adi Petrisor a scris:
"Luati de vedeti,din punctul meu de vedere este cea mai tare din gama,la platica si scobar este bestiala,plus ca este o nada a caror componente sunt suta la suta naturale,de aceea veti observa ca este ambalata in punga de staniol."

cat priveste scobarul din zona, scuza-ma dar nu inteleg ce vrei sa spui. ce zona, ce nada? (eu nu am mentionat nicio nada, cu exceptia celei de la top mix (river). in rest am mentionat doar brandurile folosite de mine)

este corect ca poti imbunatatii nada, dar depinde cate chestii adaugi pt a o imbunatatii. eu testez o nada in felul urmator: iau o punga din nada x la care adaug, sa spunem, viermi si canepa, dupa care iau nada y la care adaug acelasi lucru, in aceeasi cantitate. fac acest test pe o perioada cuprinsa intre sase pana la 12 luni. asa imi fac o idee despre nazile testate. pana in momentul de fata nada benzar, testata cum am mentionat mai sus, a pierdut in fata celorlalte branduri (bine, am renuntat sa mai testez benzar de cca doi ani)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 29 Aug 2012, 17:45 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Maine ma duc la targ,acolo este imposibil sa nu o gasesc,voi cere si detalii despre ea,iar vinerea viitoare o voi incerca la Sarulesti.Daca o gasesc maine,voi pune si poze(fireste,daca am voie) ca stie lumea ce sa caute.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 30 Aug 2012, 06:17 
Neconectat

Membru din: 11 Dec 2009, 19:57
Mesaje: 92
nicuB scrie:
... d.p.m.d.v. problema nadelor benzar este ca trebuie combinate cu te miri ce ca sa le faci prinzatoare (benzar de ala, cu alt benzar, cu alt benzar....) suma finala, daca stai sa socotesti, nu e de neglijat.
...

Un vot cu + si de la mine. Cosider ca ar mai trebui lucrat la "retete".
In aceeasi bani, specific pentru o specie anume, exista optiuni diverse si ...mai bune.
Tinind cont ca suntem pe un topic dedicat unei anumite nade - mai ales ca e nou lansata - n-am de gind numesc sa dau nume ale competitorilor, dar am tot testat la aproximativ fel ca si @nicuB iar rezultatele de la marca in discutie cam lasa de dorit.
Era o parere personala, din pacate se pare ca nu sunt singurul.

Acu' sa nu credeti ca generalizez, pentru ca sunt si 2 produse care mi-au facut impresie buna si care, tinind cont ca sunt de la firma de care se discuta in topic, am sa le nominalizez: "Ice Mix-ul" si "Crap Capsuni".


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 30 Aug 2012, 10:20 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Am fost astazi la standul Energo de la targ.Foarte mult haos,nu au preturi pe casa la 60% din produse,nu au multe produse din ce ma asteptam sa vad...dar ma rog,trec cu vederea,bine ca au venit.Despre nada de care se vorbeste in topic,nu va pot spune mare lucru,pentru ca nu era pe acolo.O doamna mi-a spus ca alta este nada(turbo champion)dar nici pe departe nu scrie pe ea platica sau scobar.Am sa mai merg si sambata,poate cine stie...apare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 02 Sep 2012, 19:49 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
george75 scrie:
Am fost astazi la standul Energo de la targ.Foarte mult haos,nu au preturi pe casa la 60% din produse,nu au multe produse din ce ma asteptam sa vad...dar ma rog,trec cu vederea,bine ca au venit.Despre nada de care se vorbeste in topic,nu va pot spune mare lucru,pentru ca nu era pe acolo.O doamna mi-a spus ca alta este nada(turbo champion)dar nici pe departe nu scrie pe ea platica sau scobar.Am sa mai merg si sambata,poate cine stie...apare.


Ai trecut chiar pe langa el,e turbo champion dar nu-i trecut pe el platica sau scobar! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 02 Sep 2012, 19:53 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
Teodor scrie:
nicuB scrie:
... d.p.m.d.v. problema nadelor benzar este ca trebuie combinate cu te miri ce ca sa le faci prinzatoare (benzar de ala, cu alt benzar, cu alt benzar....) suma finala, daca stai sa socotesti, nu e de neglijat.
...

Un vot cu + si de la mine. Cosider ca ar mai trebui lucrat la "retete".
In aceeasi bani, specific pentru o specie anume, exista optiuni diverse si ...mai bune.
Tinind cont ca suntem pe un topic dedicat unei anumite nade - mai ales ca e nou lansata - n-am de gind numesc sa dau nume ale competitorilor, dar am tot testat la aproximativ fel ca si @nicuB iar rezultatele de la marca in discutie cam lasa de dorit.
Era o parere personala, din pacate se pare ca nu sunt singurul.

Acu' sa nu credeti ca generalizez, pentru ca sunt si 2 produse care mi-au facut impresie buna si care, tinind cont ca sunt de la firma de care se discuta in topic, am sa le nominalizez: "Ice Mix-ul" si "Crap Capsuni".


Poate ceri ceva retete de la baietii de pe forum si iti da cateva sugestii si retete,cand, ce, si mai ales cum se foloseste o a numita nada pe o apa specifica unde pescuiesti tu!
Daca vrei ceva universal si fara aditivi Special Concurs,daca apa e limpede si rece alege varianta Black!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 03 Sep 2012, 09:49 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Pai am luat turbo champion din asta,dar,dupa cum vedeti,titlul topicului este NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME!!!!!!Inseamna ca dl Petrisor s-o fi grabit sau a fost neatent cand a dat titlul topicului.Macar sa mai intre si sa ne edifice.Ma rog,pana la urma il intereseaza pe dl Petrisor sau pe dl Benzar de banii mei,cat ma intereseaza pe mine daca a plouat ieri in Bangladesh.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 03 Sep 2012, 11:35 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
S-a grabit dl.Petrisor precis'Dar stai linistit nu banii il intereseaza pe persoanele respective ci daca esti un client multzumit' ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 03 Sep 2012, 13:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
mi de scuze m-am grabit eu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NADA NOUA BENZAR CHAMPION BREME
MesajScris: 03 Sep 2012, 15:01 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Multumesc.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.177s | 11 Queries | GZIP : Off ]