Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 03:14

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 11:51 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
cu mare placere.o sa vin si cu bomboane sa nu mai fi suparat :D

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 11:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 07 Mar 2011, 21:33 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
cosmin.brola scrie:
Cand am spus ca am reusit sa invingem ajvps nu am spus o in nume personal am spus o in numele APS Fir Intins.
"Nica v a tras o" - nica va ramane oricand prietenul meu si si a facut treaba exact cum i s a cerut.
Da am pierdut Muresul pe urmatoarele aspecte : "Ajvps arad va primi Mures III datorita istoricului si cadrului organizatoric" ; fapt care se poate vedea si pe site la ANPA.
Ce istoric?Ce a facut AJVPS ARAD pt voua hai sa spunem numai in ultimii 5 ani.
Ce cadru organizatoric?PAznici angajati pentru fondurile de vanatoare.
Adevarul ca inca ne batem cu niste structuri mai vechi ale statului care inca mai au trecere buna pe la conducere,doar nu sunteti copii ca NICA ne a tras o :lol: :lol: :lol: prostii,el doar a transmis ca fara MURES III AJVPS moare,ce nu e clar.
Nu vreau sa intru in polemici,daca cineva are ceva sa ne reproseze din scurta noastra activitate de 1 an de zile cu APS Fir Intins,forumul este public asa ca baga ti. :D

Inca ne a mai ramas Crisul Alb si o parte din Cigher,daca nu mai vine o alta hartie de la conducere si se termina tot.
Ramanem cu Cornestiul,facem un club mai restrans de membrii,eu imi voi vedea de famillie si business ul meu personal,pt ca activitatea unei asociatii nu e o chestiune care se rezolva atat de usor iar de castigat n am castigat un sfant.

Fir Intins !


Brol' ul , nu ma ispiti... Ce puii mei aveti voi? "Au paznicii de vanatoare..." Asatia-s raiosi , nu-s buni? "Moare..." Ma faci sa rad... Au masini , sedii , organizare... Voi? Contracte de comodat , masini personale inchiriate asociatiei , asocieri intre asociatii ca sa indepliniti criteriile...numai Dumnezeu stie cum le-ati indeplinit... nu ma enerva prea tare... Aveti apele alea DOAR PENTRU A NU FI MONOPOL , UN FEL DE POMANA DE LA ANPA. Daca era o licitatie pe bune , cu evaluarea bonitatii si capacitatii asociatiilor , cred ca sti unde erati. Mai bine fa ce poti si nu intra in jocul asta de aici , ca oricum vei iesi prost. ;) Asculta-l pe unul care stie ce spune. Eventual pune-l pe Petrisor sa posteze aici ! :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 08 Mar 2011, 05:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:23
Mesaje: 492
no comment,ma opresc aici ca daca voi continua vom face doar rau crede ma
te contactez pe privat.

semnat: mila ajvps ului :lol:

_________________
http://www.pescuitarad.ro
http://www.facebook.com/pescuitarad
http://www.facebook.com/weboprintshop
http://www.pescuitlafeeder.ro/magazin


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 08 Mar 2011, 13:13 
Neconectat

Membru din: 06 Mar 2011, 19:12
Mesaje: 12
Da cu permisul de la la voi adica de la firintins pot pescuii numa in arad sau in toata tara?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 08 Mar 2011, 17:30 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2010, 20:03
Mesaje: 40
Localitate: Arad
Si totusi cate permise o sa ne trebuiasca, sau la cate asociati o sa trebuiasca sa platim?
Sa pescuiesc la zarand pe cigher trebuie sa platesc la voi? la taut alta taxa? pe mures in oras alta taxa?la turnu pe canale alta taxa...e cam aiurea


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 08 Mar 2011, 18:27 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
sabinu a zis
Citat:
Si totusi cate permise o sa ne trebuiasca, sau la cate asociati o sa trebuiasca sa platim?
Sa pescuiesc la zarand pe cigher trebuie sa platesc la voi? la taut alta taxa? pe mures in oras alta taxa?la turnu pe canale alta taxa...e cam aiurea

Iti trebuie un singur permis, care este valabil in toata tara. Poti sa-l cumperi de unde vrei. Fie de la o asociatie, fie direct de la o filiala ANPA.
Pe apele arondate asociatiilor, vei plati o "taxa de acces", care poate fi saptamanala, lunara sau anuala. Preturile sunt foarte mici: saptamanal= 5 lei; lunar= 10 lei sau anual= 20 lei;
Daca o asociatie are mai multe ape, "taxa de acces" e valabila pe toate apele arondate asociatiei. Ar fi culmea sa platesti pe 30 de ape ale unui AJVPS, 30 de taxe de acces. Taxa de acces se elibereaza pe toate apele arondate de o asociatie. Acolo unde e o singura apa ... aia e, n-ai ce-i face.
Zici ca e ... "cam aiurea". Asa e, dar asta trebuie sa o spui presedintelui ANPA si Ministrului Agriculturii, care (intre noi fie vorba), nu au nici cel mai mic habar despre pescuitul sportiv/recreativ ... dar il conduc si iau hotarari in domeniu. Asta este Romania actuala.
Vorba lui Base ... daca nu ne place, n-avem decat sa plecam cat vedem cu ochii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 08 Mar 2011, 18:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Revin cu parerea mea:


radupris scrie:
Va rog sa-mi permiteti sa-mi spun si eu parerea despre legea asta cu apele impartite la mai multa asociatii:

E O MARE IDIOTENIE!!!




Mai mare si mai rosu nu am putut scrie,ca scriam!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 08 Mar 2011, 20:57 
Neconectat

Membru din: 31 Dec 2009, 12:04
Mesaje: 366
Localitate: Hunedoara
la hunedoara a invins APS....iar ajvps a primit mures 1si umpic din raul cerna :lol: :lol: :lol: prin bunavointa apshd,...nu trebuia sa cedeze nimic,dar asta este..... :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 08 Mar 2011, 21:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Nu e o idiotenie. Este chiar foarte bine. In felul acesta, asociatiile care vor sa faca ceva, asa cum e si APS HD, vor lua incet incet apele de la asociatiile care nu fac nimic.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.075s | 11 Queries | GZIP : Off ]