Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 20:42

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 17:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
diaconitapetru scrie:
Cred ca daca ne vedem si discutam putin ai sa intelegi foarte multe......Oare daca comisia de competitii de la Federatie se intalnea la discutii cu comisia de competiti de la AGVPSR(cei care se ocupa direct de organizare)fara mai mari acestor institutii era mult mai bine pentru toti pescarii de competiti....parerea mea.Sa nu crezi ca Fane are viata roz in federatie.....audit,control de la minister,curtea de conturi........un pas gresit si zboara....oare isi permite?


Stimabile, eu stiu cand s-au intalnit cei doi viteji ai pescuitului din Romania, fane balamuc si selaru vanatoru' si mai ca aproape si-au dat mainile!

Norocul nostru ca a fost popescu prea "destept" si in toiul negocierilor a batut cu pumnu' in masa lui selaru :) Ca daca iesea asa, nu mai ne bagam noi la concursurile FIPS in veci cu dictatorul, a tot stapanitorul pescuitului din Romania.

Si ce-ai vrea să cred, că dacă se intalneau cei din comisiile de competitii se ajungea la o intelegere? Hai sa fim seriosi Petrica, il cunosc pe popescu de prin 2006 când am si iesit "campion" al defuctei fnpsr (bagata in filament dupa ce-au incasat 200mil vechi).

Federatia va avea un viitor si o perspectiva doar atunci cand va fi condusa democratic, nu cum am fost sunat de federal sa-mi dea mine conducerea FRPS la spinning. Cand i-am zis ca eu nu pot prelua o functie prin numirea ci numai prin alegeri, mi-a zis: - Da tu a cui crezi ca este acesta federatie!

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 17:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
catalin232 scrie:
....
Ii bagi pe toti la aceeasi oala ( nu stiu cu ce te ajuta sau cu ce te diferentieaza de Popescu) . Au fost persoane in federatie si au ramas mult mai putine care au incercat si inca incearca sa intre intr-o normalitate. Daca le iei in considerare actiunile, parerile si mai vorbesti si cu ei in privat ai sa gasesti probabil foarte multe puncte in comun ..


Catalin,
nu mă ajuta cu nimic, iar ce ma diferentiaza de popescu este minim un lucru: nu incerc sa ma impun cu forta, santajul sau intepretarea legiilor in favoarea mea! Daca am gresit mi-o recunosc si imi cer scuze, dar este greu sa-mi dau seama din mesajele postate.

Iar din perspectiva persoanelor care incearca sa intre intr-o normalitate, crezi ca daca gasim foarte multe puncte in comun se schimba ceva in atitudinea sau in directia actuala a federatiei cu popescu la cârmă?

Daca totusi exista astfel de persoane, de ce nu incerca sa schimbe acest personaj din functie?
Chiar crezi ca mai exista cineva dintre reprezentantii pescarilor sportivi sau a cluburilor care mai are incredere in acest "om"?

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 18:31 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
gyorg scrie:
diaconitapetru scrie:
Cred ca daca ne vedem si discutam putin ai sa intelegi foarte multe......Oare daca comisia de competitii de la Federatie se intalnea la discutii cu comisia de competiti de la AGVPSR(cei care se ocupa direct de organizare)fara mai mari acestor institutii era mult mai bine pentru toti pescarii de competiti....parerea mea.Sa nu crezi ca Fane are viata roz in federatie.....audit,control de la minister,curtea de conturi........un pas gresit si zboara....oare isi permite?


Stimabile, eu stiu cand s-au intalnit cei doi viteji ai pescuitului din Romania, fane balamuc si selaru vanatoru' si mai ca aproape si-au dat mainile!

Norocul nostru ca a fost popescu prea "destept" si in toiul negocierilor a batut cu pumnu' in masa lui selaru :) Ca daca iesea asa, nu mai ne bagam noi la concursurile FIPS in veci cu dictatorul, a tot stapanitorul pescuitului din Romania.

Si ce-ai vrea să cred, că dacă se intalneau cei din comisiile de competitii se ajungea la o intelegere? Hai sa fim seriosi Petrica, il cunosc pe popescu de prin 2006 când am si iesit "campion" al defuctei fnpsr (bagata in filament dupa ce-au incasat 200mil vechi).

Federatia va avea un viitor si o perspectiva doar atunci cand va fi condusa democratic, nu cum am fost sunat de federal sa-mi dea mine conducerea FRPS la spinning. Cand i-am zis ca eu nu pot prelua o functie prin numirea ci numai prin alegeri, mi-a zis: - Da tu a cui crezi ca este acesta federatie!
Nu cred ca are rost,si nici nu intentionez,sa gasesc vreo replica,un singur lucru pot sa afirm,daca federatia nu va condusa democratic o sa fie distrusa din interior foarte repede......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 18:55 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Povesti de doi lei. Mi-ai mai afirmat tu niste lucruri pe privat ca o sa se schimbe multe in federatie si totul e neschimbat. Si tu tot acolo.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 20:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Nu cred ca are rost,si nici nu intentionez,sa gasesc vreo replica,un singur lucru pot sa afirm,daca federatia nu va condusa democratic o sa fie distrusa din interior foarte repede......[/quote]

Demersul asta a fost facut de federatia democrata sau de presedinte lifetime?Un lucru-i cert, eu iert dar nu uit! ;)


Fişiere ataşate:
denunt.jpg
denunt.jpg [ 255.91 KiB | Vizualizat de 14904 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 20:34 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Dar a disparut " N " -ul sau visez eu ? Nu era Federatia Nationala de pescuit Sportiv? A disparut Nationalul din Federatie ? Chiar nu mai pricep ...sau am visat eu ca a existat ?

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 23 Ian 2016, 08:53 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
catalin232 scrie:
Dar a disparut " N " -ul sau visez eu ? Nu era Federatia Nationala de pescuit Sportiv? A disparut Nationalul din Federatie ? Chiar nu mai pricep ...sau am visat eu ca a existat ?


Ai visat ;)...dar ce-i mai grav e ca "visezi" in continuare ;) ...treci pe privat sa-ti fac o "reciclare" ca la carte :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 23 Ian 2016, 09:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Cate semnaturi trebuie pentru a fi luata in seama?
Cu parere de rau, dar acest forum era candva mai plin de viata... v-a luat Popescu avantul?
Daca e asa, nu cred sa reuseasca ceva prin modul acesta comunist invechit de a prelua controlul in acest domeniu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 23 Ian 2016, 11:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Diaconita o intrebare,federatia stie ceva de declaratiile presedintelui(fara portofoliu) :o :o


Fişiere ataşate:
penibil.jpg
penibil.jpg [ 72.13 KiB | Vizualizat de 14834 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 23 Ian 2016, 12:28 
Neconectat

Membru din: 31 Aug 2014, 18:52
Mesaje: 118
Localitate: Vanatori, VN
popescu e schizofrenic :shock:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.067s | 15 Queries | GZIP : Off ]