Pescuit Stationar

Acum este 07 Mai 2024, 05:08

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 19 Ian 2016, 09:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
rcorbu scrie:
Domnu @Gyorg,
Omul are niste informatii, poate nu sunt chiar cele mai bune, dar astea sunt.
Daca doresti sa combati poti sa o faci intr-un mod civilizat !


Stimate rcorbu,
Poti sa-mi spui unde am fost necivilizat?
Doar pentru că am atras atentia asupra dezinformarii (vezi in mod vadit exemplul Ungaria)?
Sau daca am cerut dovezi concrete, nu "am vazut eu"?

Ce sa mai zic de "Si la noi pe saitul ANPA scrie clar ca permisul costa 30 de lei" ?

Câți pescari nu sunt care pescuiesc numai cu 30RON? Iti spun eu: MULTI. Și o fac perfect legal.

Ma poti acuza de indisciplina fata de pozitia federalilor si combaterea mincinilor, dar nicidecum de lipsa de civilizatie :)

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Ultima oară modificat de gyorg pe 19 Ian 2016, 10:23, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 19 Ian 2016, 10:07 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
Lucian,
Din formulari parea ca vroiai sa-l sfasii pe APSHD, si nu cred ca este cazul de agent federal in cazul lui, mai ales ca noua propunere de ordin ii incurca !
Nu pun la indoiala argumentele tale, dar poate ca cei de acolo poate au incercat sa-l pacaleasca intr-un fel.
Daca nu era de buna credinta nu cred ca ar fi pus la dispozitie chitanta, care oricum tot tie iti da dreptate !

Si la noi ANPA-ul costa 30 Ron, dar pentru cei care nu au posibilitatea de a-l lua direct de la sursa, ramane doar optiunea prin asociatie, si acolo te mai costa intre 30 - 50 ron cotizatia.

In rest Numai de bine !

Cu stima,
razvan


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 19 Ian 2016, 21:26 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
- 396 semnaturi !!!
- Ordinul a fost blocat ... pentru moment!

Acum, federatia nu a mai depus cerere de finantare ptr 2016. Va provoc sa raspundeti de ce, tinand cont de conditiile pe care trebuie sa le respecte cei care solicita finantare in 2016 la MTS:

Art.4.(1) Pentru a putea beneficia de finanțare, federaţiile sportive naţionale interesate trebuie să îndeplinească, cumulativ, următoarele condiţii:
a) să fie structuri sportive recunoscute în condiţiile Legii educaţiei fizice şi sportului nr.69/2000, posesoare ale Certificatului de identitate sportivă;
b) să nu facă obiectul unei proceduri de insolvenţă, lichidare sau să nu se afle în stare de insolvenţă, conform prevederilor legale în vigoare;
c) să nu se afle în situaţia de nerespectare a dispoziţiilor statutului, actului constitutiv, a regulamentelor proprii sau a reglementărilor legale în vigoare;
d) să depună certificatul de atestare fiscală din care să rezulte că nu are datorii la bugetul de stat ori să prezinte o reeşalonare a acestora
e) să nu aibă obligaţii de plată din anii anteriori la Ministerul Tineretului şi Sportului sau la unităţile din subordinea acestuia;
f) să nu se afle în litigiu cu Ministerul Tineretului şi Sportului;
g) să nu furnizeze informaţii false în cererea de finanţare sau în documentele care însoţesc cererea de finanţare;
h) să nu aibă conturile bancare blocate în urma unei hotărâri judecătoreşti definitive;
i) reprezentantul legal al federaţiei să nu fi fost condamnat pentru: abuz de încredere, gestiune frauduloasă, înșelăciune, delapidare, dare sau luare de mită, mărturie mincinoasă, fals, uz de fals sau deturnare de fonduri;
j) să depună, odată cu cererea de finanţare, raportul de activitate pe anul 2015, care va cuprinde, cel puțin, următoarele elemente:
- modul de îndeplinire a obiectivelor şi de realizare a obligaţiilor asumate în contractul de finanţare încheiat cu Ministerul Tineretului şi Sportului;
- numărul de membri afiliați la data depunerii cererii;
- date referitoare la activitatea sportivă (campionate naţionale organizate, numărul de cluburi participante la fiecare campionat, cursuri de perfecţionare pentru antrenori, etc.); Asta-i bună de tot!!!
- modificări survenite la statutele şi regulamentele organismelor internaţionale la care federaţia este afiliată;
k) să aibă un număr de cel puțin 15 membri afiliați, la data depunerii cererii;
l) să depună cererea de finanţare, conform modelului prevăzut în anexa 1a sau, după caz, în anexa 1b, în termenul stabilit de Ministerul Tineretului și Sportului
http://www.gyorg.ro

Mai popete merita sa asculti! :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=YT9HgfHY_Co


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 19 Ian 2016, 22:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Apr 2014, 20:30
Mesaje: 87
Localitate: Arad
"......Mai popete merita sa asculti! :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=YT9HgfHY_Co[/quote] "

Este, deja, prea soft :) recomandarea muzicala de mai sus poate ceva mai consistent....... poate ar 'gusta-o' p'asta:
https://www.youtube.com/watch?v=1-KTaKCyKe8

:mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 20 Ian 2016, 08:08 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
rcorbu scrie:
Lucian,
Din formulari parea ca vroiai sa-l sfasii pe APSHD, si nu cred ca este cazul de agent federal in cazul lui, mai ales ca noua propunere de ordin ii incurca !
Nu pun la indoiala argumentele tale, dar poate ca cei de acolo poate au incercat sa-l pacaleasca intr-un fel.
Daca nu era de buna credinta nu cred ca ar fi pus la dispozitie chitanta, care oricum tot tie iti da dreptate !

Si la noi ANPA-ul costa 30 Ron, dar pentru cei care nu au posibilitatea de a-l lua direct de la sursa, ramane doar optiunea prin asociatie, si acolo te mai costa intre 30 - 50 ron cotizatia.

In rest Numai de bine !

Cu stima,
razvan





Prin vara cind ma voi mai intilni cu persoana cu care am fost si am platit cei 10 lire voi cere de la el si voi posta chitanta de 120 de lire pe care a platito el pentru zona respectiva.
Pina atunci sa auzim numai de bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 20 Ian 2016, 08:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
APSHD scrie:

Prin vara cind ma voi mai intilni cu persoana cu care am fost si am platit cei 10 lire voi cere de la el si voi posta chitanta de 120 de lire pe care a platito el pentru zona respectiva.
Pina atunci sa auzim numai de bine.



APSHD scrie:
Foarte simplu : in Ungaria Permisul de Pescuit pentru toata Ungaria este de 120 de EU.pe an . In Anglia este de 10 lire pe 8 zile iar pe an este de 250 de lire.
La noi este de 10-15 EU pe an .
Din bani astia de unde sa faci populari masive , paza , concursuri si tot ce ar trebui sa faca o Asociatie adevarata.


Ai grijă la istoricul postarilor altfel iar le incurcam :)
120Euro (nu lire), era in Ungaria, iar in Anglia ai spus 250Lire!

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 20 Ian 2016, 13:20 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Prietenul meu nu a platit pentru toata Anglia ci numai pentru zona (judetul ) unde locuieste.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 20 Ian 2016, 16:51 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Zamfire, cand si in ce conditii ma pot inscrie in Federatie?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 20 Ian 2016, 20:23 
Neconectat

Membru din: 12 Iun 2014, 10:36
Mesaje: 37
Localitate: Suceava
bilan doru scrie:
Zamfire, cand si in ce conditii ma pot inscrie in Federatie?

Aoleu, vrei să te bagi la cupa federalului la copcă, la Foltiseni! Nu mai bine mergem amândoi să le f... banchetul la Turist!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 20 Ian 2016, 22:44 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
bilan doru scrie:
Zamfire, cand si in ce conditii ma pot inscrie in Federatie?


Mai ia și citește!
http://frpsc.ro/legitimari-sportivi/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.064s | 13 Queries | GZIP : Off ]