Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 17:16

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 31 Ian 2016, 18:43 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Ma puie mai ai sanse sa desemnezi campion national de apa sarata! :lol: :lol: :lol:
LOOOOSSSSERRRRUL!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 31 Ian 2016, 18:57 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Ștefan Popescu

PS În urma acestei recunoașteri a faptelor ilicite pe care le face, voi solicita MTS să declanșeze urmărirea penală împotriva AGVPSR pentru infractiunile prevăzute de art. 135 – 152 coroborate cu art. 348 din Noul Cod Penal.

Tu urmareste noul Cod Fiscal ca ai prea multe firme inregistrate in beci!(cota de impozitare) :o :o


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 02 Feb 2016, 14:51 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
bilan doru scrie:
Care au fost criteriile care au stat la baza alcatuirii lotului?
Dupa culoarea ochilor sau care e mai bine imbracat?
Eu nu-mi amintesc sa se facut vreo selectie.

Intreaba la Trezorerie , uratule... Ce-ti pasa , neafiliat independent si neanregimentat inca ce esti ? :P Dar , cine stie , poate pana la sfarsitul anului vei fi si tu membru nou al AJVPS... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nu zi nu , cine stie ? :| :mrgreen:
Tu ai clapari ? Sanie ? Ce sa cauti acolo ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 02 Feb 2016, 15:00 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
zsolt scrie:
Nu cred ca are rost,si nici nu intentionez,sa gasesc vreo replica,un singur lucru pot sa afirm,daca federatia nu va condusa democratic o sa fie distrusa din interior foarte repede......


Demersul asta a fost facut de federatia democrata sau de presedinte lifetime?Un lucru-i cert, eu iert dar nu uit! ;)[/quote]
Secuiul meu favorit , te-ai ramolit? De ce ierti ? Sper ca ai depus o plangere pentru hartuire , denunt calomnios , etc... Daca tu organizai ceva , delegat de firma la care ai contract , merge si pe chestii de daune materiale binisor , imagine sifonata ,etc(nu ca ai fi tu prea frumos :lol: :lol: :lol: ). Nici nu cred ca voi mai cumpara nada cu moaca ta pe punga daca esti asa sifonat , pune niste ramuri de maslin pe pungi...Bleahhh... Benzaroiule , pe el , pe mama lui !!! :evil:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 02 Feb 2016, 18:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Astept banii de la mts cu sufletul la gura,altfel n-are farmec! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 02 Feb 2016, 22:46 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Cei care au participat la aceste Campionate mondiale, au fost sfătuiți de mine, personal, să aibă documente din care să reiasă că nu au fost acolo de capul lor. Dacă le-au obținut, sper să le fi păstrat. Mai greu va fi cu crăparii, pentru că se pare că la ultimul Campionat Mondial au fost invitați de Teodor Bentu. Va fi alai mare pe la Alba Iulia. Între audieri, le recomand vizitarea Cetății!

Pe banii cui,puie?
Dupa noul cod penal! ;) ;)

Martorul are dreptul la rambursarea cheltuielilor de transport, cazare si masa, insa doar daca este din alta localitate.

Totodata, martorul are dreptul si la despagubiri pentru acoperirea veniturilor pe care le-ar fi obtinut daca si-ar fi exercitat profesia pe durata lipsei de la locul de munca, prilejuita de chemarea sa in vederea ascultarii ca martor. Cuantumul despagubirilor vor stabilite in raport cu starea sau profesia pe care o exercita, precum si cu timpul efectiv pierdut.

Drepturile banesti se asigura de partea care a propus martorul si se stabilesc, la cerere, de catre instanta, prin incheiere executorie.

Poate te viziteaza acolo in beci! :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 02 Feb 2016, 23:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
zamfibucur scrie:
Poate te viziteaza acolo in beci! :lol: :lol: :lol: :lol:


Sau poate la ospiciu? Cred că pe ce trece timpul, pe atât se depreciază mai mult...

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 03 Feb 2016, 13:11 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Nu am clapari si nici sanie dar te am pe tine Alinuto, aproape, periculos de aproape...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 03 Feb 2016, 17:58 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Si inca alte cateva noutati:

1. Conform site-ului FRPS, in data de 26.01.2016, MTS a aprobat cererea FRPS de finantare pentru 2016.

http://mts.ro/wp-content/uploads/2016/0 ... ea-fsn.pdf

Prin aceasta finantare se reconfirma ca FRPS este recunoscuta oficial si sprijinita de statul roman in conformitate cu
legislatia romaneasca. Conform legii, se intelege ca orice alta structura sportiva care activeaza in acest domeniu, ca e
vorba de AGVPS sau de altele similare, nu are dreptul sa organizeze nicio competitie cu caracter oficial, nici sa
reprezinte Romania in competitiile internationale, decat cu aprobarea FRPS. Orice alt comentariu pe tema asta este
inutil, legea-i lege!

2. Conform site-ului FRPS, s-a deschis un dosar penal impotriva AGVPS si LRS care, conform legii, nu aveau dreptul sa
organizeze competitii oficiale si nici sa reprezinte Romania la competitiile internationale fara o delegare din partea
FRPS.

Conform precizarilor facute de dl. Stefan Popescu, presedintele FRPS,

FRPS a solicitat Parchetului informatii despre starea dosarului penal; ieri (adica 2 febr 2016) a fost primit in scris
raspunsul oficial prin care se precizeaza ca dosarul a primit numarul unic si a fost transmis politiei pentru efectuarea
cercetarilor. Mai pe romaneste, vor fi citati la Parchet toti cei care au organizat competitii oficiale de pescuit dar
si cei care au format loturile nationale si care au reprezentat Romania in competitii internationale fara a avea acest
drept.

Din cate am inteles, cei mai expusi sunt pescarii la crap care, din cate se pare, au fost convocati la lot de Bentu
Teodor, deci acestia s-ar putea sa nu aiba la mana vreun act doveditor din care sa rezulte ca responsabilitatea juridica
ii revine AGVPS-ului sau altui organizator; in cazul asta vor raspunde individual.

Un sfat din partea dl Stefan Popescu, intre audierile de la Alba Iulia se recomanda vizitarea Cetatii!
Un sfat si din partea mea: daca mergeti cu trenul, vedeti ca de la gara pana-n CENTRUM e de mers pe jos cam juma de
ora.

Sursa: http://frpsc.ro/dilema-pescarilor-de-crap/


Deci oameni buni, legea-i lege nu-i tocmeala. Stiti zicala aia: cursul legii nu se schimba...

Legea este atat de clara incat cei care au ignorat FRPS si legea sportului acum au imbulinat-o! Anul asta vor cadea
capete fara doar si poate. Unii s-au crezut atat de destepti incat se vedeau deasupra legii. Nu e suficient sa-l injuri
pe Stefan Popescu, dinc and in cand e bine sa mai si citesti .... legea!

Atentie si la carpodroamele afiliate la miscarea anti FRPS, s-ar putea ca unele sa se reprofileze iar pe baboieri,
poate anul asta nu, dar la anul care vine ... nu se stie!

Fir intins!

Vad ca te pupi singur in cur!

Poate ca te intereseaza in curand,stiu eu cu anticonceptionalele! ;)

Legea 254/2013 privind executarea pedepselor spune că un deţinut primeşte o reducere de 30 de zile pentru fiecare carte publicată din închsioare şi considerată lucrare ştiinţifică, dar nu prevede cine trebuia să decidă dacă lucrarea deţinutului se încadrează sau nu în această categorie.

:lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 03 Feb 2016, 18:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
Ce nu stie popescu este ca isi pregateste singur o infractiune care, de data acesta conform legii si nu conform interpretarii legii - o sa-l cadoriseasca cu un dosar penal.

Crapari, stationari, feeder, muscari, etc ... oricare dintre voi care primiti o citatie la politie sau parchet din partea lui mopescu va rog sa ma contactati. O sa va dau toate detaliile de care aveti nevoie!

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.037s | 13 Queries | GZIP : Off ]