Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 05:35

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 25 Ian 2016, 19:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Care e solutia nea Benko?... da-mi-o mie pe privat!..sunt curios sa vad daca seamana cu a mea, ca si eu mi-am imaginat una! :? :? :?

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 26 Ian 2016, 18:16 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
bilan doru scrie:
Care au fost criteriile care au stat la baza alcatuirii lotului?
Dupa culoarea ochilor sau care e mai bine imbracat?
Eu nu-mi amintesc sa se facut vreo selectie.


Dar nu matale esti cumva capitanul? :shock: :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 27 Ian 2016, 10:52 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Florine, iti spun eu care-i solutia...ne inscriem in FEDERATIE toti: crapistii, cei de la spining, cei de la stationar si feederistii si la sedinta de alegere a presedintelui (care poate fi peste doi, trei, cinci ani) il transformam intr-un FOST ca pe Mitica Dragomir.
Bineinteles daca se poate vota democratic si nu are in statut presedintie pe viata by Popescu.
Zamfire, am inteles aluzia...a fost doar fum pentru a lua cineva foc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 27 Ian 2016, 11:43 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Nu fum Dl Bilan, arde rau deja! :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 29 Ian 2016, 09:38 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
bilan doru scrie:
Florine, iti spun eu care-i solutia...ne inscriem in FEDERATIE toti: crapistii, cei de la spining, cei de la stationar si feederistii si la sedinta de alegere a presedintelui (care poate fi peste doi, trei, cinci ani) il transformam intr-un FOST ca pe Mitica Dragomir.
Bineinteles daca se poate vota democratic si nu are in statut presedintie pe viata by Popescu.
Zamfire, am inteles aluzia...a fost doar fum pentru a lua cineva foc
Doru acest lucru e destul de greu de pus in practica,da nu imposibil ,de actualitate e vinzarea cluburilor fondatoare ......cineva a anticipat acest lucru...deja un club a fost dat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 29 Ian 2016, 10:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
De acord cu tine Doru...Dar ce te faci cu ce scrie Diaconita!!!!???...
( a propos: Petre, vad ca ai prins iar glas dupa ce te-a amenintat Micutu cu banarea!! ai ceva motive recente de apa la moara!?? :lol: :lol: )
Se pare ca numai cluburile fondatoare pot alege presedintele...
Dar asta cred ca se poate ataca in justitie.... nu cred ca o astfel de prevedere este constitutionala!! ... cred ca poate fi atacat in justitie ca nefiind conform cu prevederile legii si constitutiei...
Daca se refuza egalitatea membrilor federatiei atunci asta este cel mai bun motiv de a se organiza o alta federatie paralela si nicio lege nu poate interzice asa ceva...
De stiut este insa cine poate modifica statutul federatiei.... daca poate fi modificat de toate cluburile este super simplu...se modifica statutul si... afara cu Fane!!...dar daca nu?!! :shock: :shock: ... cum spuneam eu il banuiesc pe Popescu de mai toate acuzele care i se aduc aici... insa de prostie sau lipsa de tupeu si siretenie nu-l pot banui!!!...cred ca a prevazut el si situatia asta!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 29 Ian 2016, 20:00 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
ASOCIATIA LIGA ROMÂNĂ DE SPINNING S-A REPROFILAT PE SCHI!
January 29, 2016 by popescu.stefan Leave a Comment
romanian translation service

O liniște dezolantă tronează pe pagina oficială a Ligii Române de Spinning și pe forumul asociat acestei pagini. Și Blogul aferent are semne de deces prematur.

Unde sunt competițiile anunțate pompos în urmă cu ceva timp? Dar echipele reprezentative? În afară de un clip publicitar pentru echipament de iarnă, care seamănă cu niște salopete de doi lei, liniște totală. Or fi devenit ilegaliști? Posibil.

Cert este că într-un interviu acordat cu ceva timp în urmă moderat de Mălin Mușatescu, i-am prevestit colegului de platou pe numele lui Ștefan Dinu, dispariția acestei asociații, concepută într-o cârciumă, iar mesenii probabil că trăseseră ceva la măsea înainte. Pentru conformitate, aici:

https://www.youtube.com/watch?v=cl-4tvRlw8Y timp 2. 27

Din informațiile pe care le primesc, se pare că asocierea este în moarte clinică. La ultima Adunare generală, au uitat să-și aleagă noua conducere, iar amatori de șefie se pare că nu se mai găsesc. Chiar a apărut o glumă pe această temă: Cu cine se mai judecă federația acum?

Cert este că pescarii sportivi care și-au pierdut timpul și banii pe la brăilele organizate de această asociație, au început să priceapă care este de fapt realitatea. Văd asta după aprecierile pe care pagina federației le primește din rândurile acestora.

Dar, vorba românului: de morți, numai de bine!

PS Văd aceleași reacții și prin mediul crapiștilor. Și AGVPSR tace! S-a întrebat cineva oare de ce tace? Staționariștii și muscarii nu au contat niciodată în pescuitul sportiv. Nu și-au depășit niciodată condiția de slugi.

Ștefan Popescu – președinte FRPS

Uite postarile unui looser!Arde rau! :lol: :lol: Vad ca faci prieteni intre stationaristi! :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 30 Ian 2016, 19:28 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Asa se zvoneste ca marele injiner are in beci praf de facut gheata federala(omologata) daca-i cazul! :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=Qq_gJAl8jmI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 31 Ian 2016, 11:44 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
La "firme mari si tari" si duminica se lucreaza in schimb se taie unghiile :mrgreen: :mrgreen:

INCURSIUNE ÎN PENIBIL
January 31, 2016 by popescu.stefan Leave a Comment
website translation service

Urmăresc și mă distrez de minune cum un scriitor contemporan pe numele lui Neculai Șelaru se dă în stambă făcând de râs nu doar propria persoană ci și șandramaua pe care cică o conduce, pe numele ei Asociația Generală a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi din România.

Ultima creație a acestui humuncul o reprezintă o scrisoare către Ministrul Tineretului și Sportului doamna Elisabeta Lipă, scrisoare ce se poate studia pe acest link:

http://agvps.ro/docs/mts%20dnei%20Elisabeta%20Lipa.PDF

Ce este distractiv, este perseverența acestui individ de a se face de râs. Scrisoarea în sine este un exemplu. Pentru că nu numai că aceste propuneri inepte nu au șanse de reușită, ci confirmă caracterul ilicit al AGVPSR în ceea ce privește apartenența la un organism sportiv internațional, fără să fie recunoscută ca structură sportivă și autorizată în acest sens și trimiterea de echipe reprezentative naționale în numele României la competiții sportive oficiale, fără a avea calitatea de federație sportivă națională.

Îi reamintesc individului faptul ca are de pus în aplicare Decizia Curții Constituționale nr. 156/1999, care îl făcea șef peste vânători, nu peste pescuitul sportiv. De asemenea îi reamintesc că există o Decizie a Inaltei Curți de Casație și Justiție nr. 2728/2015 (prin care AGVPSR sub ilustra sa semnătură a chemat în judecată MTS și FRPS) definitivă și executorie, care l-a scos definitiv din pescuitul sportiv. Iar asemenea propunere a mai fost plimbată prin Parlament (Proiectul de lege Plx 488/2013) fiind respinsă definitiv de Camera Deputaților, motivația fiind că „Există Federația Română de Pescuit Sportiv, înființată ca federație sportivă națională prin Hotărâre judecătorească definitivă și irevocabilă, recunoscută și autorizată în condițiile legii”.

Oare mai există persoane care să îl mai creadă pe acest rebut uman care a distrus atât vânătoarea cât și pescuitul sportiv din România? Cei pe care i-a prostit atâta vreme pot depune mărturie cu privire la afirmația sa cum că AGVPSR a susținut cu banii proprii participarea la competițiile naționale și internaționale de pescuit sportiv.

Ștefan Popescu

PS În urma acestei recunoașteri a faptelor ilicite pe care le face, voi solicita MTS să declanșeze urmărirea penală împotriva AGVPSR pentru infractiunile prevăzute de art. 135 – 152 coroborate cu art. 348 din Noul Cod Penal.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 31 Ian 2016, 12:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
Cum sa declanseze MTS o urmarire penala? asta-i bolnav, pe bune!

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.022s | 13 Queries | GZIP : Off ]