Pescuit Stationar

Acum este 07 Mai 2024, 15:06

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 21 Ian 2016, 20:06 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2013, 13:55
Mesaje: 119
Localitate: Alba Iulia / Timisoara
Andrei Ghioghiu scrie:
gyorg scrie:
Zamfi, vrei sa vezi si una de la barca ?

Vai de impotenta voastra in organizarea concursurilor "federale, nationale, legale"


Atentie!!!!! A nu se confunda userul Zamfi cu zamfirbucur!!!!!!!


Poate'i doar parerea mea, da' asa mult seamana @zamfibucur cu puie mopescu aka Guru competitiilor de pescuit din romania, europa, lumea intreaga, calea lactee etc... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 21 Ian 2016, 20:18 
Neconectat

Membru din: 19 Noi 2011, 22:55
Mesaje: 23
lazarini scrie:
Chiar nu vreti sa va prindeti ca zamfibucur trolleaza la greu? :D

Cititi postarile userului si de pe celalalt topic cu nea fane balamuc, poate asa va convingeti ca omul se amuza si voi va suparati pe cine nu trebuie :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 21 Ian 2016, 20:26 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Zamfirbucur posteaza citate, doar ca nu v-ati prins si nu a mai pus ghilimele in ultima vreme.
Vedeti mesajele mai vechi ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 08:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
Incepusem sa cred ca fane federalu' a castigat un nou prieten, dar cred ca m-am inselat :)

Nu de alta, dar chiar nu-i inteleg pe cei care inca ii sunt aproape (vezi Diaconita Petre)

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 09:20 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
gyorg scrie:
Incepusem sa cred ca fane federalu' a castigat un nou prieten, dar cred ca m-am inselat :)

Nu de alta, dar chiar nu-i inteleg pe cei care inca ii sunt aproape (vezi Diaconita Petre)


Pai nu prea ai cum sa ii intelegi ca ai un val negru peste ochi . Ii bagi pe toti la aceeasi oala ( nu stiu cu ce te ajuta sau cu ce te diferentieaza de Popescu) . Au fost persoane in federatie si au ramas mult mai putine care au incercat si inca incearca sa intre intr-o normalitate. Daca le iei in considerare actiunile, parerile si mai vorbesti si cu ei in privat ai sa gasesti probabil foarte multe puncte in comun .

Din pacate , Popescu nu stie cand sa se opreasca si cand sa faca un pas in lateral sa lase pe cei care se pricep la pescuit sa aseze lucrurile. S-a spurcat cu toti pe forum-uri de atata timp incat ce a inceput ca o idee corecta s-a transformat in vendeta personala . Sa ii fie tarana usoara ( federatiei) pentru ca in stilul asta nu va ajunge absolut nicaieri.

Eu spun ca mult mai mult va avea de castigat pescuitul in momentul in care discutiile se vor purta aplicat pe pescuit si nu pe persoane. In caz contrar , nu ai sa poti face diferenta intre cine doreste un bine comun si cine face lucrurile strict din razbunare si agenda personala.

Si iti dau si un exemplu aici:

Popescu in loc sa se bata in instanta sa traga in legalitate sau cum vrea el sa ii spuna , titlurile castigate de pescari de-alungul anilor , clamand o lipsa totala de organizare si un "vid" legislativ , urmand ca de la o data de X , orice titlu sa fie recunoscut in conditiile legii ( ca el spune ca sunt deja ) , s-a apucat si toarna pe forum-uuri amenintari si se chinuie sa ia hotarare definitiva pentru lovirea de nulitatea a intregii munci depuse de un sportiv pe " banii lui " dupa cum el bine sustine si admite.

Asadar , in loc sa se chinuie sa isi atraga sportivii de performanta de partea lui , a luat totul personal si nu il intereseaza decat sa distruga , nicidecum sa construiasca ceva.

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 09:40 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
catalin232 scrie:
Asadar , in loc sa se chinuie sa isi atraga sportivii de performanta de partea lui , a luat totul personal si nu il intereseaza decat sa distruga , nicidecum sa construiasca ceva.


pestele de la cap se impute, cum e zicala. e clar ca Popescu face totul din razbunare (eu as numi-o prostie).
dar, poate imi raspunde cineva din federatie, daca in federatie sunt (si) oameni "de bine", de ce nu-l dau jos pe Popescu sau de ce nu-l pun "cu botu' pe labe"? daca pleaca Popescu din fruntea federatiei (nu din federatie) majoritatea pescarilor ar migra spre federatie. e clar ca in momentul de fata el este o frana in revitalizarea pescuitului, in primul rand datorita comportamentului prostesc pe care-l are vis-a-vis de pescarii de competitie. in strainatate suntem laudati pt performantele obtinute pe cand in tara, culmea, s-a gasit un mascarici care da cu zoaie in pescari doar pt ca nu s-au caciulit in fata lui.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 09:52 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
gyorg scrie:
Incepusem sa cred ca fane federalu' a castigat un nou prieten, dar cred ca m-am inselat :)

Nu de alta, dar chiar nu-i inteleg pe cei care inca ii sunt aproape (vezi Diaconita Petre)
Cred ca daca ne vedem si discutam putin ai sa intelegi foarte multe......Oare daca comisia de competitii de la Federatie se intalnea la discutii cu comisia de competiti de la AGVPSR(cei care se ocupa direct de organizare)fara mai mari acestor institutii era mult mai bine pentru toti pescarii de competiti....parerea mea.Sa nu crezi ca Fane are viata roz in federatie.....audit,control de la minister,curtea de conturi........un pas gresit si zboara....oare isi permite?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 10:21 
Neconectat

Membru din: 19 Noi 2011, 22:55
Mesaje: 23
diaconitapetru scrie:
Oare daca comisia de competitii de la Federatie se intalnea la discutii cu comisia de competiti de la AGVPSR(cei care se ocupa direct de organizare) fara mai mari acestor institutii era mult mai bine pentru toti pescarii de competiti....parerea mea.

Si cand crezi ca era bine sa aibe loc aceasta intalnire? Inainte sau dupa solutionarea celei de-a treia cereri a FRPS de dizolvare a AGVPS si LRS? Sau poate intre data inregistrarii plangerilor penale si cea a audierii la parchet a tuturor celor care au reprezentat Romania la competitiile internationale organizate de CIPS? Ori poate intre comunicatele federatiei prin care ameninta cu plangeri penale si puscaria pe toti cei care i se opun, fie ei competitionali sau simpli amatori?
Da, stim, toate acestea reprezinta initiative personale ale nebunului... singura problema e ca ele poarta semnatura federatiei, si nu am vazut pe nimeni din putinii lui sustinatori care sa se dezica public de aceste mizerii.
In astfel de conditii, cum mai poti veni aici sa joci rolul Fecioarei Maria si sa faci apel la pace si prietenie?
P.S. - de-a dreptul amuzanta propunerea ta - "fara mai marii acestor institutii" - de parca in federatia voastra misca ceva fara vointa federalului suprem :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 10:43 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Mai Petre crezi ca poti discuta cu cei de la agvps de la egal la egal?
Sa postez cateva citate de la tine cand faceai campanie la cupa Baracuda?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 22 Ian 2016, 16:31 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Alo,vedeti ca-l confundati cu Stefan cel Mare,asta-i mic si Pitic! :lol: :lol: :lol:

Jean Scurtu STEFANE ," o lupta-i viata ,deci te lupta " !!!

Popescu Stefan Nu prea mai am cu cine. Îmi trebuie dușmani noi. Cei vechi au început să mă placă
Jean Scurtu Da Stefane se spune "ca daca dragoste nu e,atunci nimic nu e",asa ca e bine ca au inceput sa te placa (dar numai daca e reciprocitate e o.k.
Lucian Cliuc Întotdeauna ați fost un optimist,dar vizavi de dusmani noi nu stiu ce să zic!?

Popescu Stefan Nu trebuie sa ziceti nimic. Stiu sa ma feresc.
Lucian Cliuc Eu sugeram faptul că "de duşmani noi "nu o să mai aveți parte,(ați spus că vă trebuie)şi eu ,firește, vă doresc numai prieteni!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.048s | 15 Queries | GZIP : Off ]