Pescuit Stationar

Acum este 05 Mai 2024, 15:02

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 14:46 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Zamfire, ti-am mai scris ca tu confunzi marfa cu ambalajul.
Eu nu contest faptul ca pot participa la competitii numai cluburile afiliate Federatiei...bla, bla...pentru ca nu sunt organizator de concursuri si nu ma intereseaza subiectul.
Dar tu vii si spui ca ,,mai exact AJVPS Suceava a fost recunoscut drept unic concesionar al apelor colinare si de ses si prin urmare singura autoritate in masura sa elibereze permise de pescuit sportiv'' ca si cum nu stiu ce mare realizare a facut. Se vede de la o posta ca faci parte din echipa licentiatului Popescu si nu va intereseaza decat colectarea taxelor, concret, doar banii.
Pe mine ma doare fix la cuc care-i asociatii ii platest taxa de pescuit dar ma intreb ce oferiti in schimbul acestor taxe?
Chiar as prefera sa platesc unei asociatii 500-1000 de lei pe an dar sa am macar o locatie unde sa pot pescui decent, sa ma pot antrena si unde sa se organizeze concursuri de pescuit, sa nu fiu nevoit sa concurez numai in deplasare sau sa am o partida reusita la distante de 250 km dus-intors de locul unde locuiesc.
A nu se confunda AJVPS Suceava cu AJVPS Salaj, asociatie administrata exemplar si cu membri care se pot mandri cu faptul ca fac parte din ea.


Ultima oară modificat de bilan doru pe 18 Ian 2016, 20:52, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 15:22 
Neconectat

Membru din: 10 Ian 2013, 17:17
Mesaje: 369
Localitate: SUCEAVA
Subscriu in totalitate, chiar daca nu-s asa meserias ca Doru!!! :DNici 100 de m in fata cucului!!! :lol:Ce actiuni de curatenie, populare, si mai ales antibraconaj a facut ajps sv i ultimul timp? :D basca, cand am sunat la 112, a venit politia din localitate, dupa ce in prealabil i-au anuntat pe localnicii braconieri si au disparut :shock: si m-au luat pe mine la intrebari ptr alarma falsa, punerea pe drum al organului, etc, noroc ca am fost tare pe pozitie si am apelat telefonic pe cineva mai de sus (cunostinta ocazionala)prin intermediul caruia am scapat, de amenda, de rusine si de obida...Nu mai zic ca in perioada urmatoare masina mi-a fost reperata pe mal (alte dati) si zgariata si lovita, amenintari cu bataia, cu moartea...evident ca nu am mai apelat pe nimeni, de scarba... :evil: Cu ce ma poate ajuta ajvps in asta, cand de 5-6 ani nu am vazut un control pe apa macar :oops: :!: ?!!! si am fost destul de des, nu-i bai, cum prindeam oleaca de timp liber, tusti pe apa!!! :D De poluare, ce sa mai zic? Vai si amar de pestele in aval de Mihoveni! Si nu numai!!! Ar fi un roman de povestit cum au reusit sa sape in albia raului cativa potentzi financiar si unde si cum au dus balastrul si prundisul...S-a scris si in ziare, dar nu s-a luat nici o masura...Pai ce putere sa am eu , ca om simplu de rand? :?


Ultima oară modificat de elefanthis pe 18 Ian 2016, 17:30, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 15:26 
Neconectat

Membru din: 10 Ian 2013, 17:17
Mesaje: 369
Localitate: SUCEAVA
Intrebare de baraj: Oare nu se gaseste Nimeni in tara asta sa-l opreasca pe dement? Scuzati, ca normal la cap nu-i! Pe bune!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 16:33 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Imagine

Taxa am platito in orasul SOUDHAMTON iar cel de la birou mi-a spus ca aste valabil pe (zona , regiunea) lor.
Era afisat pretu pe tot anul 2016 pentru zona lor in valoare de 120 lire , iar pe toata Anglia inclusiv Marea Nordului era 240 de lire .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 18:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
venim si noi cu niste dovezi clare?
crezi ca dupa exemplul de mai devreme cu Ungaria te mai crede cineva numai pe cuvant?
Daca pe site ul guvernamental scrie clar 27lire, cum crezi ca poti fi crezut?

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 18:53 
Neconectat

Membru din: 10 Ian 2013, 17:17
Mesaje: 369
Localitate: SUCEAVA
bilan doru scrie:
Like Lucian!
Pescuiesc de cativa ani cu un permis ANPA din 2012 si cu o chitanta de 30 ron de la trezorerie achitata anual.
Nu s-a inventat AJVPS-istul sau Federalul care sa-mi interzica mie sa pescuiesc in judetul Suceava.

La fel!!! Si perfect legal!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 18:56 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
gyorg scrie:
venim si noi cu niste dovezi clare?
crezi ca dupa exemplul de mai devreme cu Ungaria te mai crede cineva numai pe cuvant?
Daca pe site ul guvernamental scrie clar 27lire, cum crezi ca poti fi crezut?


Si la noi pe saitul ANPA scrie clar ca permisul costa 30 de lei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 19:11 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
gyorg scrie:
venim si noi cu niste dovezi clare?
crezi ca dupa exemplul de mai devreme cu Ungaria te mai crede cineva numai pe cuvant?
Daca pe site ul guvernamental scrie clar 27lire, cum crezi ca poti fi crezut?



Domnu @Gyorg,
Omul are niste informatii, poate nu sunt chiar cele mai bune, dar astea sunt.
Daca doresti sa combati poti sa o faci intr-un mod civilizat !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 20:44 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2012, 20:54
Mesaje: 177
Localitate: Suceava
:) ce mai e de combatut
se vede cu ochiul liber unde sa ajuns. fel de fel de asociatii au venit si au trambitat resuscitarea pescuitului sportiv, si au atras sute de pescari in asociatii si le au dat teapa. nu au facut nimic , apele sau golit de peste.
iar ala de mai este e cautat zilnic de jepcari si de cosasi care sunt zilnic pe apa. Nimeni nu i deranjeaza.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 20:46 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Nu a exagerat cu nimic Gyorg ;)
Multumim pt ce faci. Daca te putem ajuta cu ceva, anunta-ne!!!!

ps cred ca a demonstrat ca are dreptate cu taxele si a admis unde era corecta informatia.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.053s | 13 Queries | GZIP : Off ]