Pescuit Stationar

Acum este 04 Mai 2024, 13:14

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ochelari
MesajScris: 18 Ian 2016, 08:16 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
truia scrie:
zsolt scrie:
Tie-iti trebuie lupa cu multe dioptrii! :lol: :lol:

Gresit!!... as putea pune pariu ca vad mai bine ca tine!!...vezi tu pe dracu cand ajungi la varsta mea si a lui Maty! ;) :lol: :lol:


Da Zsolt nu ca vede bine mai si "simte" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ochelari
MesajScris: 18 Ian 2016, 08:25 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
@alexandru alanei si @truia,
daca ar fi sa faceti din nou o alegere, tinand cont de experienta de pana acum, care ar fi aceea?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ochelari
MesajScris: 19 Ian 2016, 14:27 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Gasesti ochelari foarte buni la firmele producatoare de scule si accesorii pentru pescuit. Sincer sa iti fiu, eu unul nu inteleg de ce ai da 200 lei pe o pereche pe care sa o folosesti la pescuit .... daca ar fi sa o folosesti si cu alte ocazii , ok , o inteleg... styling ...

Diferentele principale intre ochelarii de designer ( polaroid, police etc ) , pe langa forma , au lentila din sticla , cei pentru pescuit, in marea majoritate au lentila din polimer. Ceea ce este cu adevarat important este ca ochelarii sa fie neutri dpdv al dioptriei si sa nu distorsioneze imaginea ( precum aia de ii castigi la punga de pufuleti.. cand ii pui la ochi zici ca mergi pe luna si calci numai in cratere) .

Eu am avut Rapala, foarte ok pana s-au rupt , acum am o pereche de ESP Clearview care isi fac admirabil treaba la fabuloasa suma de ... 61 lei. In banii astia ai si curea si toc de protectie :) .

Subscriu si eu pentru culoarea maronie " amber" . Ai vizibilitate buna chiar si in conditii de luminozitate slaba si este o culoare destul de odihnitoare, poti purta ochelarii toata ziua fara sa te jeneze ceva ....

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.056s | 13 Queries | GZIP : Off ]