Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 08:26

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Alba/Neagra data lui Tarus de popescu de la Alba
MesajScris: 22 Feb 2016, 19:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
Si cum rahatul acoperit tot iese la iveala, iata schema de alba/neagra prin care popescu a inregistrat FRPS, destainuita chiar de celebrul Victor Tarus. Iata ce scrie aceste pe pagina lui de facebook:

Citat:
Fane… Federatie
La citeva luni după ce am inregistrat Federatia Romana de Pescuit Sportiv, FF (nota personala, Stefan Popescu) a facut Federatia Nationala de pescuit sportiv. Dupa vreo doi ani am primit propunerea sa fuzionam… Treaca de la… m-am dus la Alba pentru discutii. FF (n.p. Stefan Popescu) se vroia presedinte!

Avea de atunci experienta de pescar si pescuit de competitie!!! In regula , am spus , dar primii 3 ani sunt “secretar general”,singurul cu drept de semnatura si stampila!!Doar asa se putea umbla la bani pina la alegerile pe tara ( cam in 3 ani) Asa… s-a rupt filmul!

Dupa alti citiva ani- alta propunere de fuzionare din partea FNPS a aceluiasi Stefan Popescu. Avea nevoie de numele federatiei care era la mine. M-am dus din nou la Alba cu gindul “sa-l ajut” dupa ce se face Federatia adevarata, la primele alegeri nationale, cu macar jumatate din cluburile adevarate de pescari. In organigrama FNps marca Fane erau ( si sunt?) vreo 11-12 cluburi , din care vreo 3-4 sunt din Alba. Curat federatie, curat sportiva! Am primit onoarea de vicepresedinte pe timpul fuziunii celor 2 Federatii. Trebuia sa astept pina la prima mare adunare a federatiei ( cam 2 ani) cind urma sa alegem un pescar in frunte. Abil , nea fane a reusit sa puna mina pe denumire- FRPS…Imediat am fost dat afara din biroul federatiei… in lipsa ( nu mai profit de avantajele functiei!) si Fane federatie a trecut la …”racordarea la conducta banilor publici”- activitate de baza! In secundar cere bani celor care organizeaza



Concluzia, pentru cei ce nu constientizeaza ce-a facut Fane de la Alba (presedintele federatiei), a simulat un AG al federatiei in care Tarus era uns ca vicepresedinte, iar la inregistrarea modificarii la Judecatorie l-a sters pe Tarus din schema organizatorica. Adica, o smecherie de tip alba/neagra, venita NU din cartierele marginase Bucurestiului, ci de la Alba (fara neagra) ... :))))

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alba/Neagra data lui Tarus de popescu de la Alba
MesajScris: 22 Feb 2016, 22:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Sincer, nu imi pare rau de Tarus. Dupa parerea mea nu a facut nimic pentru pescuit, fie el sportiv sau recreativ. Emisiunile triste prin care si-a dobandit renumele de Mr Saramura si fiasco-ul beletristic prin care povesteste nimic, nu pot fi numite realizari. Iar ceea ce a primit de la Fane, este exact ceea ce merita un avar dupa cash si functii! Sper intr-o soarta asemanatoare si pentru fanel minciunel!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alba/Neagra data lui Tarus de popescu de la Alba
MesajScris: 23 Feb 2016, 18:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi-a placut aia cu beletristica! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alba/Neagra data lui Tarus de popescu de la Alba
MesajScris: 23 Feb 2016, 18:49 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Popescu Stefan
Ce uitați să spuneți, este faptul că fuziunea a fost anulată de Tribunalul Alba în urma contestației in anulare formulată de Asociatia Pescarilor de Crap din România, condusă de Andrei Vlădeanu. Întrucât fuziunea nu s-a materializat, care erau obligațiile față de persoana dumneavoastră? Constat cu nu sunteți doar un amator de o prăjeală. Sunteți, așa cum vă cataloghează pescarii sportivi și un mincinos ordinar!
PS În federație este un singur club din Alba Iulia. Altă minciună marca Țăruș! Ați omis să precizați și că ați fost vicepreședinte AGVPSR!

:shock: :shock: :shock:
Prostu cu nebunu! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.052s | 13 Queries | GZIP : Off ]