Pescuit Stationar

Acum este 27 Apr 2024, 03:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 21 Mar 2020, 00:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Cel mai trist este ca de fapt NIMENI nu a castigat nimic in urma acestor interminabile dispute si procese!!! Cu atat mai mult pescarii, care nu au decat de pierdut.... ganditi-va ca in situatia de fata, nu exista nici o entitate care sa poata organiza LEGAL o competitie sportiva la nivel national(stationar&feeder). TRIST NU?

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 21 Mar 2020, 15:42 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
pivo scrie:
Cel mai trist este ca de fapt NIMENI nu a castigat nimic in urma acestor interminabile dispute si procese!!! ....


Pivo draque, pentru cei care nu stiu Pivo este noua mea cunostinta, singurul om de pe Planet Earth care nu a vrut sa bea o tuica cu mine :o :o ...daca va vine sa credeti!!!, dar eu l-am iertat. :lol: :lol: :lol:
Deci Pivo draque, fara sa realizezi cea mai castigata a fost AGVPS-ul,eu zic ca in prostia lui fara de margini acest fost presedinte, a intarit cum nu a mai facut-o nimeni altul, stabilitatea si puterea AGVPS-ului. Le-a dat stabilitate in CIPS-FIPS, fiind votati 3 ani consecutivi in AG iar martafoiul refuzat de tot atatea ori cu UNANIMITATE !!!de voturi :lol: :lol: . Iar pe plan intern prin multitudinea de procese non-sens, PIERDUTE definitiv si irevocabil, ia facut si mai puternici!!!!
Te pup si sper sa vezi realitatea...cruda/crunta. ;) :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 21 Mar 2020, 16:27 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
popescu stefan scrie:
Cristi C scrie:
A , clar, dumneata nu vrei un dislog cu pescarii, dumneata pui portaluri ptr alte topicuri. Dumneata ai razboaie de dus , nu ai treaba cu pescarii, cu dorintele lor, cu informarea oamenilor. Succes in mizeria asta! Credeam ca ne putem informa , sa vedem ce si cum. Concluzia: e aceeasi Marie dar fara palarie. Terminat

Mă rog, așa crezi tu. Pe undeva ai dreptate. Eu nu prea am de a face cu pescarii. Pescarii au treabă cu cluburile, nu cu federația.
Problema este alta, pe care se pare că nu o sesizezi. Cluburile sportive nu sunt asociații vânzătoare de permise. La cluburi se legitimează sportivi, nu se fac membri. Așa că, cine vrea să practice pescuitul sportiv, trebuie să se legitimeze la un club sportiv, care, în funcție de ce necesar de sportivi are pentru probele sportive, poate legitima câți sportivi dorește și apoi solicită federației autorizarea acestora.
Există și varianta de rezervă și anume aceea ca cei interesați să-și inființeze propriul club sportiv. Însă aceste opțiuni nu sunt problemele federației, ci a celor care doresc asta.
Eu nu pot impune cluburilor câți sportivi să-și legitimeze. Este strict problrma lor. La fel ca și participrea la competiții. Poți să te informezi asupra acestor aspecte studiind acest regulament:

https://frpsc.ro/regulament-de-organiza ... n-romania/


Bouleanule...te-ai gandit vreodata caci, CristiC este C. Cacoveanu, vecinul nostru!!!! :lol: :lol: daca-i el!!! cu asemenea raspuns de handicapat nu te vad bine de acum in colo :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Ultima oară modificat de ticairlandezu pe 22 Mar 2020, 07:43, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 21 Mar 2020, 19:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Draga Tica, ai dreptate ca AGVPS are in continuare afilierea FIPSed prin grija Federatiei, insa eu ma refeream la competitiile interne si nu cele internationale. Ma refeream la un campionat National desfasurat in conformitate cu prevederile legale, sub egida Federatiei asa cum prevede Legea sportului, campionate judetene organizate de catre asociatiile judetene constituite si afiliate la Federatie s.a.m.d. toate acestea nu se pot realiza tocmai datorita acestor dispute. Iar cei care pierd sunt pescarii sportivi, care trebuie sa gaseasca tot felul de combinatii, sa apeleze la desfasurarea unui campionat privat care, fie vorba intre noi, este de fapt o intalnire amicala si nu una oficiala, ca sa poata iesi si ei la un campionat mondial.....trist!
Cat despre Cacoveanu, din cate stiu el era Pitonu' nu CristiC, dar poate si-a schimbat profilul....

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 22 Mar 2020, 01:40 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2013, 13:55
Mesaje: 119
Localitate: Alba Iulia / Timisoara
Pivo, suntem doua persoane diferite, care, din cate spune Tica, avem acelasi nume de familie, da' din cate stiu nu suntem rude apropiate ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 22 Mar 2020, 08:01 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Pitonu' scrie:
Pivo, suntem doua persoane diferite, care, din cate spune Tica, avem acelasi nume de familie, da' din cate stiu nu suntem rude apropiate ;)


Da sunt persoane diferite.Cristi al meu este un foarte bun pescar de stationat dar si de spinning, un pescar polivalent ca sa spun asa. Imi aduc aminte ca acum cativa ani mi-a facut zile fripte la un concurs de spinning din barca in care eu(cu partenerul meu) am prezentat 23 capturi stiuca insumand 1587 cm iar ei 22 stiuci cu 1584 cm :lol: :lol: I-am batut cu 3cm asta e un fel de echivalent a 10g la stationar :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 23 Mar 2020, 17:09 
Neconectat

Membru din: 12 Feb 2019, 11:25
Mesaje: 10
Eu nu am treaba cu nimeni si nu ma intereseaza nimeni( federatie sau agvps). Ma intereseaxa doar de noi, pescarii. Noi astia ,sau eu, nu pot concepe ca acest circ sa continue la nesfarsit. Federatia , in loc sa profite de o baza creata in ani de zile( pescari buni cu echipamente, piste consacrate, etc etc) sta la tribunal .Agvps ul cauta fel de fel de portite de aparare. Iar astea vor continua la nesfarsit. Ambele vor banii pescarilor, nu performanta acestora, sau intonarea imnului. Trist dar adevarat. Daca federatia nu va da mana cu Agvpsul vor continua la nesfarsit. Iar tu federatie nu ai cum sa impui!!! Oricine si orice SRL are dreptul sa organizeze evenimente in aer liber, pe malul lacului. Ele nu se vor mai numi concursuri de pescuit. Se vor numi evenimente ptr promovarea unui produs, sau actiune de pescuit, sau 1 mie de alte denumiri si viata va continua. Si Agvps ul va desemna o echipa la mondiale intr un final si va alege una de la aceste adunari campenesti. In cazul in care nu va mai putea face asta, cu conditiile MTS si federatie( intai adu banii) nu cred ca va mai fi un lot national. Iar daca va fi , Romania va fi reprezentata de catre acei oameni cu scaunel de dedeman sau umbrela camping de Kaufland si ei vor concurs cu Steve, Dome, etc etc. Trist.... Foarte trist.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 23 Mar 2020, 19:38 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Eu zic ca trebuie odata pentru totdeauna sa va luati gandul de la aceasta Federatie, atata timp cat e condusa se acest martafoi nimic bun nu se va intampla. Voi nu vedeti ca absolut nimeni nu vrea sa mai aibe contact cu ea, nici un mare pescar a Romaniei fie el Campion National,Mondial si fie vorba intre noi avem atatia ,la toate stilurile, nu vor sa-si murdareasca numele cu federatia. Aveti dovada in randurile de mai sus in ce "conditii" doreste Nutzu Sabau sa vina la federatie. Puteti sa-l intrebati si pe Benzar daca vreti...dar va spun eu raspunsul secuiului sa nu va mai obositi-Nem,nem,nem :lol: Nu mai vorbesc de cei de la spinning si craparii!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 24 Mar 2020, 08:40 
Neconectat

Membru din: 26 Iul 2010, 05:26
Mesaje: 84
Cristi C scrie:
Eu nu am treaba cu nimeni si nu ma intereseaza nimeni( federatie sau agvps). Ma intereseaxa doar de noi, pescarii. Noi astia ,sau eu, nu pot concepe ca acest circ sa continue la nesfarsit. Federatia , in loc sa profite de o baza creata in ani de zile( pescari buni cu echipamente, piste consacrate, etc etc) sta la tribunal .Agvps ul cauta fel de fel de portite de aparare. Iar astea vor continua la nesfarsit. Ambele vor banii pescarilor, nu performanta acestora, sau intonarea imnului. Trist dar adevarat. Daca federatia nu va da mana cu Agvpsul vor continua la nesfarsit. Iar tu federatie nu ai cum sa impui!!! Oricine si orice SRL are dreptul sa organizeze evenimente in aer liber, pe malul lacului. Ele nu se vor mai numi concursuri de pescuit. Se vor numi evenimente ptr promovarea unui produs, sau actiune de pescuit, sau 1 mie de alte denumiri si viata va continua. Si Agvps ul va desemna o echipa la mondiale intr un final si va alege una de la aceste adunari campenesti. In cazul in care nu va mai putea face asta, cu conditiile MTS si federatie( intai adu banii) nu cred ca va mai fi un lot national. Iar daca va fi , Romania va fi reprezentata de catre acei oameni cu scaunel de dedeman sau umbrela camping de Kaufland si ei vor concurs cu Steve, Dome, etc etc. Trist.... Foarte trist.

Frumos spus. Dar am niște observații mici de făcut.
1. De unde ai tras concluzia că federația urmărește banii pescarilor? Sunt mulți pe acest forum care au participat la competițiile organizate de federație. Pot confirma că federația le-a plătit masa și cazarea fără a le percepe un singur leu. Ia să văd, confirmă cineva?
2. AGVPSR poate căuta câte portițe vrea Peste lege nimeni nu poate trece și Instanțele de judecată au priceput că sunt niște impostori. Este o chestiune de timp până când cel mai mare rău al pescuitului sportiv din România (AGVPS) va părăsi defintiv scena pescuitului sportiv și poziția de la CIPS. Ultima dovadă este că ligile înființate la ideea lui Bentu sunt acum lichidate de instanțele de judecată ca fiind lovite de nuitate absolută:
3, Este imposibil ca federația să dea mâna cu AGVPSR. Ultima întâlnire pe care am avut-o in luna februarie 2019 la sediul lor, nu s-a soldat cu niciun rezultat. Nu rămâne decât calea legală de a soluționa diferendul și anume Instantele de judecată și lichidarea AGVPSR.
4. Din punctul meu de vedere, actualii participanți în numele AGVPSR își merită soarta. Cum poți să accepți titlul de Campion național când tu participi la Campionatul AGVPSR? Și culmea, o mai faci și pe banii tăi. Rezultatele obținute de unii nu au nici o valoare în România, pentru că nu le recunoaște. Iar cei care au obținut acele titluri, rămân doar cu ele, fără ca să beneficieze de rentele viagere oferite de statul român pentru Campionii mondiali și care se dau pe viață.
5. Nu se poate reproșa federației faptul că acestia nu-și cunosc drepturile. Iar faptul că niște talente incintestabile se irosesc, fără a beneficia de acest lucru, nu se poate imputa federației, ci lor. Un singur lucru pot să spun. Pescuitul sportiv din România nu a început și nici nu se termină cu ei. Iar, tot datorită lor, odată cu punerea în debara a sculelor de pescuit, nimeni nu-și va mai aminti de ei.

PS Oare niciunul dintre acești pescari nu și-a pus întrebarea de ce AGVPSR fuge de organizarea acestor competiții? Când vor avea răspunsul să nu fie prea târziu pentru ei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 24 Mar 2020, 16:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
popescu stefan scrie:
4. Din punctul meu de vedere, actualii participanți în numele AGVPSR își merită soarta. Cum poți să accepți titlul de Campion național când tu participi la Campionatul AGVPSR? Și culmea, o mai faci și pe banii tăi. Rezultatele obținute de unii nu au nici o valoare în România, pentru că nu le recunoaște. Iar cei care au obținut acele titluri, rămân doar cu ele, fără ca să beneficieze de rentele viagere oferite de statul român pentru Campionii mondiali și care se dau pe viață.


Stai flexat, ca nici campionii tai din lanul cu trifoi nu au nici un fel de recunoastere fiindca te-a durut la banana sa faci raportarile la MTS. Si ei sunt la fel de inexistenti ca si cei ai agvps-ului.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.095s | 13 Queries | GZIP : Off ]