Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 20:48

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 28 Mar 2020, 19:44 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Gabriel Neamtu scrie:
Dar el nu este presedinte. Mandatul i-a expirat. Nu mai are absolut nici o treaba cu federatia care acum are o alta conducere, iar MTS a luat act si nu a avut nimic de obiectat.


Eu nu m-as baza prea mult pe MTS. MTS-ul a luat cunostinta si de faptul ca in 10 ani de cand exista frps nu a inregistrat nici o competitie la ei si cu toate astea tot nu-i retrag CIS-ul. Mai ales ca este un art. in legea 69 care spune clar ca se retrage CIS-ul daca se constata ca federatia respectiva nu-si indeplineste rolul pentru care a fost creata. Iar daca nici competitiile nu sunt telul pentru care a fost creata aceasta federatie...atunci ce dreaq mai este!!!datul in judecata?!!!!
Mai mult, tot MTS-ul prin propriul Corp de Control, a constatat marsaviile cu banii pe carea le-a facut idiotul!!...si cu toate astea au redat cis-ul dupa sase luni tot acestui sarlatan.
Dupa parerea mea nu MTS-ul trebuie sa ia cunostinta... ci Tribunalul, acolo trebuie inregistrat HAG-ul vostru.
Altfel...ramane cum am stabilit. :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 28 Mar 2020, 21:27 
Neconectat

Membru din: 19 Mar 2020, 19:13
Mesaje: 17
COMUNICAT ACS GILORT
Avand in vedere situatia ultimelor evenimente din cadrul Federatiei Romane de Pescuit Sportiv, la
cererea multor pescari sportivi din Romania, facem urmatoarele precizari:
1. Asociatia Clubul Sportiv Gilort, este membru fondator al FRPS
2. In luna martie 2017, s-au retras membrii fondatori ai clubului, iar noul consiliu director a fost
format din Gabriel Neamtu – presedinte, Marius Arameanu – vicepresedinte (care s-a retras
ulterior, locul acestuia fiind luat de Ion Preda), si Marinel Baicea – Secretar General
3. Imediat dupa preluarea clubului si avand calitatea de membru fondator, am instiintat federatia
la adresa de email office@frps.ro si prin posta romana la adresa din str. Octavian Goga, nr.7,
Alba-Iulia.
4. Singurul raspuns primit din partea frps, a fost o hartie semnata de un domn Narita Tudor si de
Popescu Stefan care spunea printr-un mesaj privat ca a platit din propriul buzunar suma de 4000 lei pe care trebuie
sa i restuim, iar pe hartia mai sus mentionata, inca o datorie de 5000 lei pt neplata unor cotizatii.
5. ACS Gilort a cerut o dovada de plata, insa nu am primit decat o amenintare cu instanta.
6. In doua randuri, Popescu Stefan solicita dizolvarea ACS Gilort la judecatoria Novaci si ulterior
la Curtea de Apel Tg. Jiu , insa hotararile sunt respinse definitiv, astfel ca ACS Gilort
demonstreaza ca membrii fondatori ai FRPS nu au obligatia de a plati cotizatia de membru.
7. Pe intreg parcursul anului 2017 si pana la jumatatea lui 2018, ACS Gilort nu a primit nici o
convocare la vreo Adunare Generala si nici un calendar competitional in vederea participarii la
vreo competitie sportiva, insa pe adresa clubului a sosit o hotarare a unei asa zise Adunari
Generale semnate de reprezentantii cluburilor Zargan Dolj, Gorj Fishing si Cetate Alba, prin
care eram instiintati ca am fost exclusi din federatie. Evident ca din nou Tribunalul Alba si
Curtea de Apel Alba ne dau dreptate si anuleaza definitiv acea sentinta. Mai mult, prin
incheierea Curtii de Apel Alba care mentinea sentinta Tribunalului Alba, toate Adunarile
Generale convocate de Popescu Stefan din 2017 si pana in prezent, sunt nule de drept.
8. Tinand cont de toate cele intamplate, am instiintat MTS care ne raspunde si ne sugereaza sa
declansam alegeri conform statului.
9. Rasfoind prin documentele si registrul clubului, gasim inregistrata o imputernicire pe numele
Catalina Kiss, care a reprezentat clubul Gilort la ultima Adunare Generala a frps in decembrie
2016, la care au participat doua cluburi. ACS Gilort si ACS Cetate Alba. In consecinta, conform
adresei MTS coroborata cu statutul frps, ½ dintre participantii la ultima AG, puteau declansa
Adunarea Generala Extraordinara printr-o motiune de neincredere.
10. In plin scandal Carstocea vs. Popescu si vice versa, ACS Gilort vazand ca nu este bagata in seama
de nimeni, transmite statutar motiunea tuturor membrilor si declanseaza Adunarea Generala
la care se prezinta doar ACS Manjesti. In lipsa lui Popescu Stefan care refuza sa prezinte Raportul Curtii de Conturi in urma controlului efectuat la sediul federatiei dupa controlul Corpului de Control al Ministrului, se hotarasc diverse si se instiinteaza statutar MTS, frps
si ceilalti membrii fondatori, iar la sfarsitul anului se depune o noua motiune si se convoaca AG
pt luna ianuarie 2019, la care se prezinta ACS Gilort, ACS Manjesti si CS MonsterFishTimisoara.
11. Avand in vedere ca frps nu mai avea nici o conducere valida cf extrasului de la Tribunalul Alba, se completeaza Biroul Federal, se instiinteaza statutar atat MTS cat si ceilalti
membrii fondatori, si se asteapta solutionarea procesului 5176/107/2016.
12. Intre timp, pentru a vedea daca nu cumva Popescu Stefan incearca sa mai falsifice vreo
Adunare Generala precum cea in care ne-a dezafiliat, ACS Gilort deschide cateva actiuni in
instata pentru a scoate la iveala presupuse documente masluite. Cum Popescu Stefan probabil
dupa procesele pierdute a invatat lectia ca nu merge cu hartii false, s-a prezentat la instanta
doar cautand vicii de procedura. Dupa modelul lui Toma Caragiu in B.D. cand l-a lasat pe
Trandafir in fotoliu sa recite Manastirea Putna, asa l-am lasat si noi pe fostul presedinte sa se
imbete cu apa rece, si sa sarbatoreasca impreuna cu cei cativa sarlatani de-ai lui o victorie
himera, de rasul curcilor.
13. In speranta ca ne-am facut intelesi, va vom tine la curent cu toate evenimentele din cadrul
frps, si va stam la dispozitie pentru orice intrebare, iar Popescu Stefan cel putin deocamdata
este ISTORIE in federatie si in lumea pescuitului de competitie din Romania.

Gabriel NEAMTU
PRESEDINTE
ACS Gilort


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 29 Mar 2020, 11:14 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Gabriel draga, am citit si rascitit postarea ta si am ajuns la concluzia ca daca "doar atat aveti" :o ...o sa treaca martafoiul peste voi cum trece rapidul prin gara :lol:
Mitomane, tu chiar nu le-ai spus niciodata de ce ai infiintat in realitate federatia asta???sau pentru ce?
Uite ai creat confuzie iar oamenii astia chiar cred ca vor pune mana pe federatie.
Dar am sa le spun eu adevarul...sau cum se zice as putea lasa cu "limba de moarte" realitatea crunta.
Mai baieti, pe aceasta federatie sau pe actele ei, iar mitomanul stie ca eu stiu, NU va pune mana nimeni NICIODATA!!!Pentru ca pur si simplu nu-si poate permite asa ceva!!!
Aceasta federatie va avea soarta,cum se zice, a tot ceea ce a atins el in viata lui si anume :Interprinderea Mecanica -Alba lichidata ; trei firme private executate silit si lichidate pentru datorii la terte persoane ; APS-Alba a carui presedinte a fost, executata silit si lichidata. Dar aici vreau sa va mai spun ceva. A fost primul lui contact cu lumea pescarilor, iar la fel cum un animal de prada simte mirosul sangelui de la distanta...asa si el a simtit mirosul banilor nemunciti!!! Cum bine zicea cineva a fost cea mai mare teapa data alba-nezilor dupa CARITASUL de la Cluj. Si nu neaparat din prisma sumelor incasate(peste 1,5mill bani vechi) cat mai ales prin numarul de persoane, undeva in jurul la 2000. Am mai auzit noi de presedinti de asociatii de locatari, care au fugit cu banii...dar aici era ceva "maret".Iar culmea nesimtirii si a nerusinarii vine tot de la el. Pe un alt forum acum cativa ani unde activai si tu Gabriel ...vine cu o declaratie monumentala si zice : acele asociatii de pescari care se infiintau in perioada respectiva aveau un singur tel, tepuirea pescarilor!!!Poate iti aduci aminte. Efectiv mi-a venit atunci sa ma urc pe pereti de nervi...mai ales ca nu mi-au dat voie sa-mi fac cont cu aceest nume.
Si lucrurile pot continua...FNSPR-disparuta fara urma, Clubul Cetate Alba, executat silit si se constata ca nu are nici macar conturi in banca...zero lei/zero barat. Chiar si balta de la Orastie, acea faimoasa Pista Federala cu care urma sa incaseze pentru "bunastarea" federatiei niste sume colosale!!!Tot teapa sa dovedit.
Asa ca recomandarea mea este ca in cazul in care chiar reusiti sa-l "dovediti" pe martafoi...sa pregatiti din timp un nou rand de acte pentru infiintarea unei noi federatii. :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 29 Mar 2020, 12:40 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Si ca sa ne mai descretim fruntile putin....sa luam cunostinta de alte divagatii ale martafoiului :lol: :lol: :mrgreen:

Te asigur ca federatia nu este LRS. Aici vor fi peste 200 de cluburi si asociatii judetene. Nu este dracul chiar asa de negru cum crezi!!

sau:

Nici nu-mi închipui că pescuitul de performanță se va redresa cu actualii practicanți. Dacă stai să numeri sportivi care întradevăr pot face performață, o să rămâi surprins câți sunt de puțini. Și nu este de mirare. Performanța nu se poate face organizând agapele de până acum. Cel puțin eu așa consider competițiile organizate până acum. Păcat, pentru că începuseră bine. Dar, din păcate, entuziasmul nu este suficient.


:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahahahahah :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 29 Mar 2020, 13:54 
Neconectat

Membru din: 19 Mar 2020, 19:13
Mesaje: 17
Cum adica "doar atat avem"? Pai o hotarare definitiva a Curtii de Apel Alba in care scrie negru pe alb ca toate HAG facute de el sunt nule de drept, nu inseamna mare lucru?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 29 Mar 2020, 15:30 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Bine Gabriel, am inteles ca nu poti divulga mai multe ;) ...dar am sa-mi rezerv "placerea" de a ma autocita mai tarziu, la momentul oportun, daca "prezicerile" mele se adeveresc asa cum cred eu :lol:
Sa nu zici ca nu ti-am spus :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 29 Mar 2020, 15:41 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
popescu stefan scrie:
Cristi C scrie:
Eu nu am treaba cu nimeni si nu ma intereseaza nimeni( federatie sau agvps). Ma intereseaxa doar de noi, pescarii. Noi astia ,sau eu, nu pot concepe ca acest circ sa continue la nesfarsit. Federatia , in loc sa profite de o baza creata in ani de zile( pescari buni cu echipamente, piste consacrate, etc etc) sta la tribunal .Agvps ul cauta fel de fel de portite de aparare. Iar astea vor continua la nesfarsit. Ambele vor banii pescarilor, nu performanta acestora, sau intonarea imnului. Trist dar adevarat. Daca federatia nu va da mana cu Agvpsul vor continua la nesfarsit. Iar tu federatie nu ai cum sa impui!!! Oricine si orice SRL are dreptul sa organizeze evenimente in aer liber, pe malul lacului. Ele nu se vor mai numi concursuri de pescuit. Se vor numi evenimente ptr promovarea unui produs, sau actiune de pescuit, sau 1 mie de alte denumiri si viata va continua. Si Agvps ul va desemna o echipa la mondiale intr un final si va alege una de la aceste adunari campenesti. In cazul in care nu va mai putea face asta, cu conditiile MTS si federatie( intai adu banii) nu cred ca va mai fi un lot national. Iar daca va fi , Romania va fi reprezentata de catre acei oameni cu scaunel de dedeman sau umbrela camping de Kaufland si ei vor concurs cu Steve, Dome, etc etc. Trist.... Foarte trist.

Frumos spus. Dar am niște observații mici de făcut.
1. De unde ai tras concluzia că federația urmărește banii pescarilor?..... .


De unde zici??? din toate actiunile tale, ia uite aici

Dupa ce:

- a facut nenumarate valuri pe la ANPA si Ministerul Agriculturii pentru a-si intra in "drepturile legale", respectiv acela de a incasa banii de permise, de au ajuns aia sa faca alergie la auzul numelul de Popescu;
- a dat in judecata in nenumarate randuri ANPA si ministerele statului roman pentru a-si intra in "drepturile legale"
- acceptand ca legea nu ii confera acest drept, a incercat sa determine ministrul Agriculturii ca prin ordin de ministru sa dea federatiei banii de permise, ordin care a ajuns pana in faza de proiect public,
- acceptand ca legea nu ii confera acest drept, a determinat mai multi parlamentari sa formuleze o initiativa legislativa pentru ca prin lege sa se dea federatiei banii de permise, initiativa legislativa care a trecut prin toate procedurile parlamentare si a fost respinsa definitiv de Parlament, in cele din urma;
- acceptand ca legea nu ii confera acest drept, a atacat OUG nr.23/1998 la Curtea Constitutionala, pentru ca aceasta instanta sa ii dea banii de permise prin decizie de necostitutionalitate, ceea ce bineinteles ca nu s-a admis,

EL DE FAPT NU VRE SA "FURE" BANII PESCARILOR ! :lol: :lol: :lol: Altii vor sa-i fure lui, ce i se cuvin de drept !!! :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 29 Mar 2020, 19:35 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Constructia federatiei a inceput de ceva ani iar mesterul nu a reusit sa treaca de faza de fundatie...a de fapt am uitat, celebrul inginer a inceput cu mansarda, deci pana ajunge la fundatie ca sa finalizeze lucrarea mai e....oare nu s-a intrebat niciodata ce naiba o fi gresit in proiect?!...

A crezut ca federatia sportiva este forma cu care va pune monopol pe banii de permise.
Desi i-au spus multi ca e beat, n-a vrut sa mearga la culcare.
A persistat in prostia sa pana a obtinut mai mult hotarari judecatoresti definitive care i-au spus ca visul sau de marire e pe langa realitate.
Si astfel, prostia incremenita in proiect a scris o istorie de 10 ani in pescuitul sportiv !

PS A venit timpul pentru dizolvare si lichidare, pentru limitarea pagubelor. :lol:

Schema de afaceri a fost una extrem de simplista, bazata pe doua principii elementare:
- luam de la saraci si dam la bogati;
- cine imparte parte-si face.

Dar afacerea s-a impotmolit fiindca nu s-a putut lua banii de permise de la saraci (marea masa a pescarilor).
Deoarece n-a putut lua, n-a avut nici ce sa imparta la bogati (elita pescarilor de competitie).
Si cum n-a avut ce imparti, nici partea sa nu si-a mai putut-o face cum visa.

Astfel, aflat candva deasupra grijilor financiare, genialul om de afaceri a ajuns la fel de parlit ca atunci cand a plecat la drum.

Sfarsit ! :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 30 Mar 2020, 15:32 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Va mai amintiti procesul in care Popescu, ca reprezentat al cubului Cetate Alba, s-a dat in judecata pe sine, ca reprezentant al FRPS ca sa anuleze hotararea adunarii generale prin care tot el, Popescu fusese demis din functia de prezident al federatiei ?
Procesul ala ce era ca si castigat, in viziunea prezidentului, din moment ce se judeca singur, iar desfiintarea hotararii AG parea o simpla formalitate...

Ei bine, s-a complicat si acel proces. La termenul de ieri, rasculatii au formulat o cerere de interventie in dosar, astfel incat prezidentul nu se va mai judeca doar cu sinele sau. :lol:

http://portal.just.ro/107/SitePages/Dos ... d_inst=107
Nr. unic (nr. format vechi) : 5176/107/2016
Data inregistrarii 28.11.2016
Data ultimei modificari: 03.10.2017
Sectie: SECŢIA I CIVILĂ
Materie: Civil
Obiect: anulare act HOTĂRÂREA AGEA DIN 19.11.2016
Stadiu procesual: Fond

Părţi
Nume Calitate parte
ASOCIAŢIA CLUBUL SPORTIV CETATE ALBA IULIA Reclamant
FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE PESCUIT SPORTIV Pârât

Asa fiind, campionatul federal de dat in judecata continua. Circul devine tot mai interesant si promite numere nemaivazute ! Nu pierdeti urmatoarea etapa :arrow:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 30 Mar 2020, 16:09 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Popescu Stefan :
"Calendarul competitional al FRPS pe anul 2017 va fi publicat in forma finală după asigurarea finantării din sursele de finantare bugetară și surse proprii. În lipsa finantării, competițiile se vor suspenda."

:lol: :lol: :lol:

La inceput parea ca federatia de carton a descoperit perpetuum-mobile. Adica in competitiile oficiale concurentii nu baga nimic si ele totusi functioneaza. Totul este gratuit, spre deosebire de alea neoficiale unde cheltuielile se acopera de catre organizator din taxa de inscriere platita de concurenti.
Treaba de tip Caritas a tinut o vreme cu bani publici. Normal, doar nu era ca federatia sa aduca bani de acasa.
Numai ca cel de la carma s-a ghidat dupa zicala "cine imparte parte-si face" si umbland cu miere nu s-a abtinut sa nu se linga pe degete. Iar cand platitorul MTS, ai carui bani publici i-a cheltuit cu nesabuinta, a venit in control, carmaciul a tipat ca din gura de sarpe: ABUZ !!!
Si astfel traiul pe bani publici a luat sfarsit.

Cum cheltuielile pe care le presupune orice competitie sportiva de pe lumea asta trebuie totusi suportate de cineva, se cauta un alt fraier platitor, pardon sursa de finantare.
Iar daca nu se gaseste, parangheliile oficiale nu se mai tin. Solutia e logica. Doar nu credea cineva ca federatia s-a infiintat ca sa functioneze pe cont propriu. Ca orice lipitoare, are nevoie de o gazda de la care sa suga ! :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahhahahaha :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.061s | 13 Queries | GZIP : Off ]