Pescuit Stationar

Acum este 26 Iun 2024, 08:46

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: PESCARI versus VINATORI
MesajScris: 15 Ian 2010, 07:51 
Salutare,
vreau sa deschidem o discutie care sper sa intereseze mai multi pescari.
La Mehedinti pescarii sunt impreuna cu vinatorii.Pescarii sunt 6;7 mii,iar vinatorii 1100.
In consiliul de administratie(care ia toate deciziile importante,gen taxa de membru asociat,care anul trecut a fost 45 ron,iar acum este 80 ron) sunt 11 vinatori si 3 pescari cu drept de vot.Am intrebat de ce proportia asta si mi s-a raspuns ca ei au o taxa mai mare (900 ron in 2010) si aduc venituri mai mari asociatiei.Normal reprezentarea dupa parerea mea trebuie sa fie dupa nr de membri asociati.Pentru noi toate deciziile le iau vinatorii,iar asociatia ptr pescari nu face nimic de cei 80 ron,nu avem balti ale asociatiei,deci implicit nu populeaza,nu face control ptr ca nu are dreptul,nu face paza,in concluzie de cei 80 ron pe care ii pretind ne pun o viza,restul merg la salarii.Sa tot mergi la servici la AJVPS :?: :idea: :mrgreen:
Stiu ca in tara sunt asociatii in care pescarii s-au despartit de vinatori,rugamintea mea este sa ne dati o mina de ajutor cu ceva explicatii.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: PESCARI versus VINATORI
MesajScris: 15 Ian 2010, 10:03 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Buna Eugen,
In Salaj , de 2 ani, AJVPS Salaj are 4 clubur. 3 de vanartoare si 1 de pescuit. Toate cluburile participa la cheltuielie generale pe asociatie ( salarii, chirii, telefon, etc) cu o suma procentuala din incasari. Clubul Pescarilor are buget propriu de venituri si cheltuieli. Are si conducere proprie care face parte din Consiliul de Conducere al asociatiei. Se poate face foarte usor un club . Daca te intereseaza scrie-mi pe PM


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PESCARI versus VINATORI
MesajScris: 15 Ian 2010, 14:54 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Asa zic si eu , sa va face-ti club de pescuit( al nostru e pe teava).Poate fi afiliat la Ajvps Mehedinti. Singura problema e ca e un club sportiv, pt performanta sportiva..........badea Ion care merge la pescuit de zi cu zi va vrea sa va sustina pe voi care mergeti la nationale? :roll:
Sau Ajvps Mehedinti sa va dea banii din buget destinati voua, in contul clubului(care sa fie afiliat la Ajvps). :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.063s | 15 Queries | GZIP : Off ]