Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 23:10

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 27 Dec 2009, 20:53 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Deschid acest topic incercand sa "sondam" putin dorintele pescarilor cu ocazia noului an. Sa vedem care sunt idealurile, dorintele, visurile fiecaruia dintre noi, stiut fiind faptul ca o dorinta pusa chiar la cumpana dintre ani, are mari sanse sa se implineasca (conform traditiilor populare).
Ca sa dau startul, eu as incepe asa:
- Imi doresc, ca noul an sa aduca schimbari majore in sistemul organizatoric al pescuitului sportiv, astfel : - Toate asociatiile de pescari sa devina independente si sa se formeze din ele o singura federatie cu sediul central la Bucuresti si sa poarte numele de Federatia Romana de Pescuit Sportiv, similar cu denumirea tuturor celorlalte federatii sportive (Ex. Federatia Romana de Fotbal, de Handbal, de Box, sau orice alta ramura de sport).
- Toate asociatiile si federatia sa fie conduse numai de pescari sportivi si de competitie.
- Pe langa asociatii sa ia fiinta Cluburi de Pescuit Competitional, sponsorizate in primul rand de asociatiile respective, dar si de alti sponsori locali, zonali, nationali sau externi.
- Sa existe un singur campionat national (indiferent in ce forma organizatorica), iar fruntasii campionatului atat la individual cat si pe echipe sa participe la fiecare Campionat European si Mondial, indiferent in ce colt al planetei se organizeaza finala.
Toate astea, dar si multe altele le-as aduna sub cupola unei singure dorinte, cea a unei schimbari radicale in pescuitul sportiv spre binele tuturor pescarilor!
La Multi Ani ! ... si Doamne Ajuta!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 08:25 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 10:56
Mesaje: 276
Localitate: Cluj
"Toate asociatiile de pescari sa devina independente si sa se formeze din ele o singura federatie cu sediul central la Bucuresti si sa poarte numele de Federatia Romana de Pescuit Sportiv,"

Dece la Bucuresti?
Cei mai buni pescari de competitie (stationar) in ce oras sunt?
Sau in ce zona a tarii?

_________________
Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!

www.pescarulclujean.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 11:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Oct 2009, 18:43
Mesaje: 578
Localitate: Gherla-Cluj
Dece la Bucuresti?
Cei mai buni pescari de competitie (stationar) in ce oras sunt?
Sau in ce zona a tarii?

Pentru ca acolo se intampla toate excrocherile de nivel national :lol: :lol:
Undeva prin arad 8-)
In vest (nu e ca in est frate :lol)

Ar fi super daca s-ar reliaza toate cele spuse de Uszkay Istvan l-a care as adauga :
1. Popularea lacurilor .
2.Noi piste de concurs . ( cele mai bune sunt in capatu opus a tari nu unde sunt pescari buni )
3.Oprirea braconajului ( in veci vecilor)

_________________
http://www.pescarclujean.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 15:17 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:13
Mesaje: 363
bucuresti??? DERANJANT .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 18:10 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2009, 20:47
Mesaje: 279
cuby scrie:
bucuresti??? DERANJANT .



chiar jenant la Bucuresti , si capitala tari daca s-ar muta in alt oras din Romania ar fi mai bine pentru ca acolo este un cuib de banditi
Asociatie de pescuit eu zic ARAD :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 18:14 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
frate........la BACAU :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 18:16 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
Deschid acest topic incercand sa "sondam" putin dorintele pescarilor cu ocazia noului an. Sa vedem care sunt idealurile, dorintele, visurile fiecaruia dintre noi, stiut fiind faptul ca o dorinta pusa chiar la cumpana dintre ani, are mari sanse sa se implineasca (conform traditiilor populare).
Ca sa dau startul, eu as incepe asa:
- Imi doresc, ca noul an sa aduca schimbari majore in sistemul organizatoric al pescuitului sportiv, astfel : - Toate asociatiile de pescari sa devina independente si sa se formeze din ele o singura federatie cu sediul central la Bucuresti si sa poarte numele de Federatia Romana de Pescuit Sportiv, similar cu denumirea tuturor celorlalte federatii sportive (Ex. Federatia Romana de Fotbal, de Handbal, de Box, sau orice alta ramura de sport).
- Toate asociatiile si federatia sa fie conduse numai de pescari sportivi si de competitie.
- Pe langa asociatii sa ia fiinta Cluburi de Pescuit Competitional, sponsorizate in primul rand de asociatiile respective, dar si de alti sponsori locali, zonali, nationali sau externi.
- Sa existe un singur campionat national (indiferent in ce forma organizatorica), iar fruntasii campionatului atat la individual cat si pe echipe sa participe la fiecare Campionat European si Mondial, indiferent in ce colt al planetei se organizeaza finala.
Toate astea, dar si multe altele le-as aduna sub cupola unei singure dorinte, cea a unei schimbari radicale in pescuitul sportiv spre binele tuturor pescarilor!
La Multi Ani ! ... si Doamne Ajuta!





sa te auda DUMNEZEU :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 19:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Oct 2009, 11:30
Mesaje: 217
Localitate: galati
eu.. eu... eu vreau sa termin de renovat apartamentul sa ma pot duce si eu la pescuit, ca de 2 ani am cam somat, 'npuiimeiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!
si mai vreau ceva
vreau ca anpa sa faca o data pentru totdeauna diferenta intre comercial si sportiv. si sa fie legi clare si nemodificabile de toti lingaii care sa nu amestece comercialul cu sportivul, chiar daca tinta e aceeasi. pentru ca daca intrati pe situl lor, cu greu gasiti ceva strict pentru sportiv


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 19:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Dec 2009, 19:24
Mesaje: 213
Localitate: Aiud
Imi doresc ape curate,pline de pesti si nebraconate!Normal ca e utopie,dar asta (chiar) imi doresc...Imi doresc o Delta in care pescuitul industrial sa fie interzis iar numarul cailor putere aferent motoarelor de barci sa fie limitat drastic pe anumite canale si ghioluri! Imi doresc cresterea nivelului de civilizatie al pescarilor astfel incat malurile apelor sa nu arate ca si o campanie publicitara la nade, marci de bere,etc! :evil:
Si in continuare, ca si simplu cetatean :lol: ,imi doresc sa fiu liber ,neasociat si cu permis de pescuit achizitionat din statia peco!
...Dulce Romanie...Asta IMI doresc! :lol:
Doamne ajuta!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UN PESCAR - O DORINTA (DE ANUL NOU)
MesajScris: 28 Dec 2009, 20:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Oct 2009, 11:30
Mesaje: 217
Localitate: galati
da, da , de la peco! de asta am uitat.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.082s | 13 Queries | GZIP : Off ]