Pescuit Stationar

Acum este 07 Mai 2024, 14:31

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sigla sitului
MesajScris: 05 Noi 2009, 12:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
Imagine
Imagine

nu practica ele stationar dar ar merge ca sigla :mrgreen: ;) ;) :D

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sigla sitului
MesajScris: 05 Noi 2009, 12:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 17:51
Mesaje: 559
Greere tu vrei sa ne imbolnavesti de gripa...feminina. ca o sa stea toate lansetele cu varfurile indreptate spre cer. :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sigla sitului
MesajScris: 05 Noi 2009, 14:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Oct 2009, 18:45
Mesaje: 80
alex gavan scrie:
sorin renato scrie:
@preston:
englezii fura pestii de calitate( mari) din balti si ii vand proprietarilor altor balti...



si nu fura doar de la ei ... am inteles ca autoritatile din franta au prins baieti care faceau "trafic" cu exemplare de crap, destinatia era anglia.
De aia acum e interzis in franta sa transporti pesti vii, mai ales crap. amenda e 22.500 euro.
scuze pt offtopic...

Am citit si eu despre acest incident in Angling Times...este ilegal sa muti peste dintr-o balta in alta fara sa te asiguri ca pestele introdus este perfect sanatos si nu este purtator al virusului KCV...koi carp virus care este mortal la crap.Un singur peste bolnav poate ucide intreaga populatie de crap dintr-un lac intr-un timp relativ scurt....au fost zeci de cazuri de aceea legea este foarte drastica in acest sens.Despre furatul pestilor...ce sa zic...multa valva,zvonuri,presupuneri.Cica ar fi bande organizate care fura crapi la comanda...pffff.Nu am auzit sa fi fost prins vreunul cu crapul in sac :D :D :D ...daca e adevarat sau nu chiar nu sunt curios sa aflu atata vreme cat nu ma afecteaza deloc.E problema lor.Haideti ca am fost off topic....deschidem un alt topic si putem vorbi acolo una alta. ;)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.076s | 13 Queries | GZIP : Off ]