Pescuit Stationar

Acum este 04 Mai 2024, 04:31

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 11:57 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
Cum asa ?
Din cate stiu nu are ape in administrare si nici nu va avea vreodata, iar cele cateva cluburi membre sunt nereprezentative la nivel national.
Iar unuia dinte acestea, ANPA-ul ia retras dreptul de administrare a resursei piscicole, chiar de curand.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 14:20 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Corbule nu mai fa pe prostul pe toate forumurile ca nu-ti sta bine.....
Uite aici ce spune unul care a fost in sala, la adunatura federala :
@WBF
Da, am fost invitat acolo si am participat la 1/2 din respectiva intalnire. 
Legat de pescuitul recreational. 
Am observat o alaturare cu obstinenta a termenului de pescuit sportiv si pescuit recreational. 
Chestie care nu m-a coafat, de aici se trage si participarea doar la 1/2 din sedinta vietii. 
Evident alaturarea celor doi termeni vine si din legile mizerabile unde nu se face distinctia clara, evident ca ar avea o legatura cu bugete viitoare.... etc. 
Momentan e doar pielea ursului din padure prezentata frumos.


Deci intelegi....jigodiile se aduna si "hat" vor banii de la recreativi!!!!! Ce dovada mai buna vrei!!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 14:39 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
roscovane ( cica irlandezii sunt mai roscovani), lasa ce povesti au discutat ei la carciuma.
Vreau sa-mi dai exemple din legislatia actuala, daca este permis acest lucru ?
Ai asa ceva, desigur ca NU !
Restul e can-can !
Daca ai o explicatie logica, te rog !
Cu paragrafe sa fie ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 18:17 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Citeste cu atentie ce vrea balaurul!
Pe data de 2 ian. se implinesc 7 ani de la aceasta postare de mai jos, facuta de regretatul Cornel Rosioru, in momentele in care incerca sa faca o federatie care sa incorporeze toate disciplinele de pescuit de competitie:
" Domnule Popescu
Sunt un om corect si v-am respectat punctul de vedere. Nu am intrat in polemici si nu v-am jignit niciodata. Nu am raspus provocarilor si nu am aruncat cu noroi.
Dar sa revin la prima si ultima noastra intilnire.
Cu o seara inainte am fost sunat de Adrian Ionascu si invitat la sediul AVP pt. a discuta in principiu infiintarea unei federatii de pescuit sportiv. Fusesem informat ca vor participa asociatii din tara cit si cele 3 asociatii din Bucuresti.
Am raspuns invitatiei fara retineri. Era un lucru bun, dorit de toti pescarii sportivi.
Recunosc ca ati venit impreuna cu D-ul Hirsan cu o propunere de statut.
Numai ca, va rog sa recunoasteti si dumneavoastra ca acel statut era intocmai statutul AGVPS.
Eu, Victor Oana si Mateescu de la P4E am semnalat acest lucru cu precizarea ca abia la punctul 7 se vorbea despre pescuitul de agrement. De cel competitional nici nu se punea problema.
Nu vreau sa plictisesc cu amanunte insa la sfirsitul sedintei spes sa va reamintiti si sa recunoasteti ca ne-am strins miinile raminind ca fiecare sa-si urmeze drumul. Dumneavoastra cu intentia de a face ceva pt. marea masa de pescari care practica acest sport din placere, noi cu pescarii de competitie si concursurile noastre.
Numai ca ati dorit mai mult. Nu ma intereseaza motivele, insa ati aspirat la afilieri internationale. Ca sa va atingeti acest obiectv insa trebuia sa treceti pe la ANS. Din acest moment incep problemele dumneavoastra.
ANS-ul este institutia care urmareste latura sportiva si aducerea de medalii in tara. Or acest lucru va lipsea cu desavirsire. Situatie in care ati incercat prin Florentin Iuga, care la acel moment nu va cunostea intentiile, sa ma aduceti la Alba.
Nereusind nici aceasta strategie, cu o tenacitate de invidiat, ati inceput drumurile la Bucuresti. Numai ca de aceasta data nu ati mai folosit abordarea directa, cum era normal, ci ati aplicat metoda prin invaluire.
In primul rind v-ati dus la Tincabesti si ati amenintat ca nimeni nu mai poate organiza un concurs, daca nu face parte din federatia de la Alba. Apoi l-ati abordat pe Andrei Vladeanu :roll: Inca sunt presedinte APCR. Probabil sperati ca-i veriga slaba. S-a dovedit insa ca dupa 3 intilniri nu l-ati comvins nici pe el. Ba mai mult ati recunoscut de fata cu martori ca aveti nevoie de noi, pescarii de competitie.
Din acel moment era limpede ca realizarile pescarilor de competitie sunt amenintate.
Recunosc la inceput m-am gindit numai la pescarii de crap. Dupa aceea mi-am dat seama ca si celelalte disciline sportive pot avea aceasi soarta.
Acesta a fost motivul pt. care am initiat creerea unei Federatii Romane de Pescuit Sportiv.
Domnule Popescu, eu privesc lucrurile din interior. Stiu ce inseamna organizarea unui concurs, am stat intr-un tarc de 8/8m. am suferit vara la 40-50 de grade si am indurat frigul si ploaia toamna, am reprezentat Romania si am adus medalii in tara.
Toate astea ma fac sa privesc lucrurile altfel decit le priviti dumneavoastra.
Ca unul dintre cei ce au pus bazele competitiilor in Romania si am adus primele medalii mondiale, datimi voie sa apar interesele acestor oameni minunati care fac eforturi deosebite, prin crearea acestei federatii.
Sunt deacord cu dumneavoastra ca AGVPS a fost o teapa, dar nici nu-mi doresc aparitia alteia
Cit despre demersurile dumneavoastra eu va doresc succes, dar nici noi nu suntem fii ploii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Ian 2014, 11:35 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2009, 11:13
Mesaje: 410
ANTIFANE scrie:
Recunosc ca ati venit impreuna cu D-ul Hirsan cu o propunere de statut.
...
Numai ca ati dorit mai mult. Nu ma intereseaza motivele, insa ati aspirat la afilieri internationale.
...
Nereusind nici aceasta strategie, cu o tenacitate de invidiat, ati inceput drumurile la Bucuresti.
....
Ba mai mult ati recunoscut de fata cu martori ca aveti nevoie de noi, pescarii de competitie.
...
Din acel moment era limpede ca realizarile pescarilor de competitie sunt amenintate.
...
Recunosc la inceput m-am gindit numai la pescarii de crap. Dupa aceea mi-am dat seama ca si celelalte disciline sportive pot avea aceasi soarta.
Acesta a fost motivul pt. care am initiat creerea unei Federatii Romane de Pescuit Sportiv.
.....
Sunt deacord cu dumneavoastra ca AGVPS a fost o teapa, dar nici nu-mi doresc aparitia alteia


In rezumat asta este important.

Parca a vazut in viitor nea Cornel, Dumnezeu sa-l odihneasca. Daca ar fi mers pana la capat unul ca nea Cornel Rosioru cu aceasta federatie cred ca eram cu toii fericiti astazi.

Din pacate fanel si-a inregistrat federatia acolo unde trebuie si nu mai e loc de o alta initiativa de acest gen.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Ian 2014, 13:47 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Da,a vazut ce se face pt pescari!In aprile da verdictul Cips-ul pana atunci restu-i cancan!
Sa nu mai vorbim de lovele! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Ian 2014, 14:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Pentru pescari sau pentru bani???? :shock: :shock: :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Ian 2014, 16:53 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
George si Zsolt chiar nu merita sa va certati pentru Popescu.
Eu unul nu stiu un singur proiect de-a lui popescu ( care sa implice in mod direct pescarii , in afara de federatie) care sa fie un succes. Stiu esecuri....aps alba,.fnpsr, balta de la aiud, balta de la noslac, mai multr concursuri...o gramada de oameni dezamagiti...pityu, apshd-nea benko...
Ma rog....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Ian 2014, 16:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Eu sunt complet de acord cu capitolul cearta. Nu isi are sensul (Zsolt, am pus niste linkuri care sunt si pe crapmania, site 100% impotriva federatiei) Mea Culpa! Federatia e un subiect sensibil pe care eu nu il mai ating aici, pe forum!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Ian 2014, 22:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
George, ai ascultat emisiunea radio Carpfishing Radio Show. Cica a avut fane niste derapaje mintale de toata frumusetea. Cica a explicat cum vrea sa faca 8 miliarde pe an dintr-un hotel al federatiei construit la Orastie. Plm, acolo o fi capitala tarii? Acolo se cazeaza doar regi si sefi de stat? Deabia astept inregistrarea.

PS- ai vazut ce a zis Andrei Vladeanu la emisiunea lui? Tot ce face pt fane o face acoperit de hartii. Cred ca e un exemplu bun de urmat daca e sa te inhami la ceva propus de fane.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.051s | 15 Queries | GZIP : Off ]