Pescuit Stationar

Acum este 04 Mai 2024, 04:58

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 18:32 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Zsolt , asa cum se gasesc bani pentru a participa la populare , poti face din aceleasi populare etape de calificare. Nu trebuiesc decat arbitri si o minima organizare ceva mai atenta. Este adevarat ca in momentul in care regulile vor trebui respectate la sange, se va pierde din numarul concurentilor , dar iti spun sigur ca nu se vor pierde toti.

Eu am mai aberat pe aici si anul trecut ... banii sunt problema atunci cand vrei sa faci 2 concursuri si alea la cuca macaii .. indiferent pentru cine.. acolo se duc banii garla , la nivelurile superioare de competitie , cand nu mai merge sa te prezinti cu 2 viermusi si o rama , tre sa bagi bani in fui si larve garla.. cand nu mai pescuiesti pe ape care iti sunt aprope , trebuie sa mergi sa faci antrenament etc.. Acolo este nevoie de bani cu nemiluita nu la fazele de jos ale etapelor preliminare de calificare.
Totusi am pretentia ca la o finala sau semi-finala , acolo unde iti trebuiesc cu adevarat fonduri , cel putin o parte din cheltuieli sa fie suportate de club/asociatie , asa cum este normal sa fie cat timp ii porti numele pe malurile apelor !

O spun si o repet, o competitie inceputa la firul ierbii , cu ne-meseriasi, oameni cu un singur bat si o varga, fara scaune modulare , care pescuiesc de pe galeata etc. se incepe totul. Printre cei cu galeata se vor gasi 2-3 care vor prinde gustul competitioei si vor vrea mai mult .. anul viitor or sa aibe o lanseta in plus si un scaunel pliabil .. si tot asa...

Ma uit si la Truia cum va insira numele si cum va ridigca in slavi ( pe buna dreptate ca v-ati jucat intre voi de ani buni pe scena competitiilor interne), oamenii au avut ce invata de la voi si inca vor mai avea ceva timp de acum incolo , dar timpul ala se micsoreaza cu fiecare an ce trece. !
Cu toate acestea, cu asa pescari de valoare am ajuns in punctul asta.
Nu e bine Zsolt ! sincer nu e bine ! Eu cred ca voi ar trebui sa fiti primii care sa se uite cu groaza in spate si sa vada cum nu vine nimic din urma. Nu sunteti nemuritori , v-ati dedicat unui sport ... cine il duce mai departe Zsolt? Nu este pacat de anii dedicati pescuitului ? De zilele petrecute departe de familie si evenimente personale importante ? De realizari si rezultate? Toate acestea vor ramane in istorie, sunt sigur, dar nu vad cum vor mai apare altii ca voi, mai slabi sau poate chiar mai buni, nu mai sunt aceleasi vremuri, totul trebuie regandit si reasezat !

Pe mine unul NU ma intereseaza cine e cu acte si cine e fara , cine ia bani , cine are si cine nu are . Sa fie inchisi la un loc Fane cu Selaru si Bentu intr- camera lasati fara apa wsi mancare vreo luna si descuiata usa dupa aia ! Daca astia sunt singurii capabili sa ia decizii pentru sportul asta, macar sa ramana un singur cap si o directie de tras sau poate niciun cap ... sa vina altcineva cine stie ...??... tocmai de aia am si deschis topicul ... nu am avut si inca nu am sperante de mai bine indiferent din ce directie , pentru ca nu se vrea ! Cand am vazut "programul " federatiei mi s-a pus negru in fata ochilor ...

Ca mine sunt multi , care stau pe margine si asteapta .. pana moare cineva, pana mor toti , pana se face ceva sau pana se hotaraste sa nu se faca nimic.... Ne uitam , ne facem cruce si mergem mai departe in pacea noastra si pescuim ca simpli baboieri. Cel putin in situatia asta este liniste, placere, bucurie, buna-dispozitie, placerea pescuitului asa cum trebuie ea sa fie !

Tot ceea ce putem face e sa privim si sa asteptam ! Cand se va dori a se face ceva , se va pune in practica si se va sustine, probabil ca vom iesi din "scorburi" !

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 18:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
bogdanpesc scrie:
...noi toti ,inclusiv tu ,esti carne de tun ,numai ca tu nu te-ai prins inca


Inca nu s-a prins...cand se va prinde va fi prea tarziu...multi nu-i vor mai da "buna ziua"... George, la asta ma refeream cand am zis "reparat".... in fine...vad ca o dai inainte cu federatia si mai ales cu adjectivul "Federal" ... Pacea si succesul fie cu tine... si "forta" vorba lui Yoda!

Zici ca ti-ii doresti pe aia 30 pe carei-am pus eu pe lista?? Asa sa fie oare???...Pai daca oricare 3 din aia 30 erau in Federatie mai erai tu Secretar ?? :? Eu zic ca nu!!! :shock: :shock:

Mai vorbim in 3 ani... parca vad ca o sa ai alte idei!... dar cum ziceam.... din pacate prea tarziu.... dar ziceai intr-un post anterior ( cand te-am intrebat ce parere ai de Fane) ca pe tine te intereseaza regulamentele nu oamenii.... asa o fi!
Dar pe cei mai multi de aici ii intereseaza in primul rand oamenii!!!....

Si cu asta am incheiat disputa cu tine...de fapt o mica carcota care era mai constructiva la o bere!! :lol: :lol: ... Iti doresc succese!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 18:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
George,tu fiind secretar ar trebui deja sa ai un raspuns in legatura cu finantarile pentru anul acesta. Cum e, ti-a dat fane dezlegarea sa vezi fondurile sau vrea sa il crezi pe cuvant ca are banii?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 19:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Catalin,cand am luat prima mea rubeziana am mancat 3 luni slana,in anii 90 prajeam,macinam seminte culegeam viermi si larve am vazut in poze.Am calatorit 5 insi intr-o masina daca nu cu trenul!Dupa 18 ani intrai in zid adica la seniori,luam bataie ca la fasole!Exact asa patea si Dragos si stii ce n-am, renuntat,nici eu nici el si zic ca a meritat!Acu toata lumea sta si asteapta sponzor si bani(fara performanta) asta e problema principala!Ma uit inapoi si ce vad ca nu vine nimeni?Pentru ce?Sa luam exemplul lui Boti(el vine din spate)s-a straduit a castigat si oficial nu-i campion national!Cica-i brevetat titlul de campion!!! :shock: :shock:Si la cocursurile populare se duc baietii ca are MIZA!Cheltuiala mai mica si daca intri in primii 5 te ai scos!
George vrei concursuri cum e in Ungaria cu open semifinala,unde draqu organizezi daca ai 60 de oameni?Ca la Varsolt ma-ndoiesc ca te accepta Vera dupa cum se-ntelege cu Fane! :roll: :roll: :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 19:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Bai Truio, la o bere sau mai multe era mai bine, ca poate nu ma mai jigneai atata indirect pe forum!

Cum am spus, nu voi ataca nici sisteme nici oameni, desi tu duci discutia in sensul asta ... nu are sens sa continuam.

Nutzule, sunt curios cati din voi puneati intrebari la AGVPS (pe forum sau in sedinte) ... de ce nu se dau bani, de ce poate fi un campion dupa o sg. finala pe an, de ce .... In sfarsit, eu imi fac treaba si apoi vom vedea daca vor fi bani sau nu pentru tot ce ne-am propus! Mai multi ca la AGVPS vor fi SIGUR!

Din cate stiu eu, Varsoltul este apa publica nu privata. Insa eu, personal, nu agit spiritele degeaba si nu voi face nimic cu forta! Daca se vrea sau daca cineva vrea bine, daca nu, nu e cu obligatii!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 19:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Eu cred ca-n Romania sunt foarte putine ape publice care nu apartine la vreo asociatie!
Anpa are harta,dar vad ca sefu tau a inceput un razboi si pe acolo...
http://frpsc.ro/atentie-la-permiselel-d ... v-sportiv/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 20:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Zsolt, anul trecut a facut pe Jiu. Am inteles ca AGVPS-ul a venit, a vrut sa ii dea afara de acolo si sa le faca o plangere penala si totul a fost un mare fas... nu ma pricep la legi, Popescu mi-a spus ca se poate pescuit doar cu ANPA-ul, cf. linkului pe care l-ai postat tu. Nu este un lucru la care eu sa imi dau cu parerea, nu stiu daca are dreptate sau nu, in schimb stiu ca anul trecut au fost 2 concursuri pe locatii publice fara permise AGVPS (sau la alte asociatii).

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 20:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Asta-i treaba lui nu ma intereseaza,din partea mea face pe autostrada soarelui!Eu am intrebat cum face rost de bani?Poti sa-mi zici ca asta nu-i masa ta dar nu cred ca nu te intereseaza!Vladeanu a postat clar ca el n-a vazut bani nici extrase!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 20:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
@catalin 232
nu cred ca ne-am cunoscut....sau poate DA si e culpa mea ca nu te-am retinut
Sa stii ca locul ocupat la finalul unei competitii de pescuit nu ti-l asigura organizatorul si banii si nici km de locul de pescuit si nici relatiile si nici cum te cheama(asta poate fii chiar un dezavantaj) si nici macar sponsorul.....totul se rezuma la informatie si antrenament fata de locul unde se tine concursul,dupa asta vine talentul fiecaruia de a interpreta in felul lui ce a inteles din apa respectiva si a pune in practica solutia castigatoare....(tu ai intrat in sistemul competitional,te-ai lovit de un zid valoric existent) si de aici ai probleme.una peste alta asta inseamna talent si organizare.........restul sunt frustrari

si DA e incorect sa pui an de an finale in aceeasi zona a tarii...beleaua (transportul+etc) trebuie tinuta cu randul

sa stii ca treaba aia cu ca "ne-am jucat intre noi ani de zile si de acum nu mai tine",personal m-ai jignit profund...nu ai habar cati s-au retras si cati pescari de valoare au aparut....nu ai tu zile de pescuit liber cate am eu de pescuit in competitii ...astea nu ti le da nimeni ...se practica pe apa si apoi poti sa-ti expui frustrarile pe aici

si ca sa te bat la popou cu vorbele tale.......cine e campion national seniori 2013?....cine e echipa nationala castigatoare, stationar binenteles 2013?....cred ca brontozaurii batrani care nu te lasa pe tine sa te afirmi.....cinste voua pelicanilor ca-mi dati ocazia sa scriu randurile astea

iar am postat tarziu...intelegeti voi


Ultima oară modificat de bogdanpesc pe 14 Ian 2014, 20:22, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 20:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
glukas scrie:
Zsolt, anul trecut a facut pe Jiu. Am inteles ca AGVPS-ul a venit, a vrut sa ii dea afara de acolo si sa le faca o plangere penala si totul a fost un mare fas... nu ma pricep la legi, Popescu mi-a spus ca se poate pescuit doar cu ANPA-ul, cf. linkului pe care l-ai postat tu. Nu este un lucru la care eu sa imi dau cu parerea, nu stiu daca are dreptate sau nu, in schimb stiu ca anul trecut au fost 2 concursuri pe locatii publice fara permise AGVPS (sau la alte asociatii).

Aici cred ca stie mai mult Nutzu ca din auzite in Timisoara asociatia a organizat si a PLATIT totul!Pe la Jiu erau ceva probleme cu lovelele,asa din auzite....
Dar nea pityu de ce nu posteaza ce s-a intimplat la cupa Baracuda???Hai nea Pityu!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.046s | 15 Queries | GZIP : Off ]