Pescuit Stationar

Acum este 05 Mai 2024, 22:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 15:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Catalin esti un comunist! :lol: :lol: :lol: Hai sa-ti zic eu cum stau lucrurile!
N-o sa fie in veci mai multi concurenti nici cu conceptia federala nici cu cel agvps-sist!Motivul si cauza e simpla!
CONCURS=TIMP+BANI
Pentru muritorii de rand Time=MONY
Deci pt concurenti e valabil prima ecuatie cel mai rau ce se poate!
Acum George arata-mi de unde faci rost de bani si lasa vrajelile gen Hydroconstructia ca nu tine figura!Sponzorizari???Eu dac-as fi sponzor eu n-as da bani la federatie(cum nu am dat nici in contul AGVPS) ci direct lotului!
MTS-ul???Fii serios gimnastele se pozau pt maruntisi ca sa aiba bani! :shock: :shock:
Cluburile???De unde sa aiba cluburile bani cand majoritatea nu au sursa de venit!!
Tranferuri???Zi un club care vrea sa ma cumpere ca ma duc!! :D :D
) la cererea FRPS, să facă dovada că are asigurate sursele de finanțare care asigură participarea în competițiile la care se înscrie;[color=#BF0000]
[/color]
De unde bani?
Solutia ca sa ai mai multi concurenti dar nu poti sa finantezi e sa platesti TOTUL de la faza de jos
Si daca sunt banii rezolvati in criza asta atunci sa candideze Fane la Presedentie sa scoata tara asta din cacat ca eu o sa fiu primul care pun stampila desi n-am fost in ultimii 15ani la alegeri dar ma duc!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 15:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Ce sa repar??? Am avut eu vreo treaba cu AGVPS-ul? Am fost un concurent, platitor de taxe, un simplu membru.

Ce stric eu??? Legal, AGVPS-ul anul asta nu mai desfasoara CN-urile! Ce treaba am eu cu asta???

Lista? e ok. Mi-as dori pe majoritatea de acolo competitori, iar pe unii in comisie.

Cu ei, fara ei, Federatia va merge inainte.

Personal, imi doresc ca toti sa se implice in constructie, competitionari sau nu.

Datele mele de contact sunt si pe sit-ul matchfishing. Mailul este: georgelukasro@yahoo.com

Ne tot plangem ca nu se face nimic dar suntem obisnuiti sa criticam si sa nu ne implicam. Eu m-am implicat!

O zi buna iti doresc.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 15:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Legal, AGVPS-ul anul asta nu mai desfasoara CN-urile!

No asta n-am mai auzit dar tot ce se poate!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 15:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Zsolt, CN= Campionat National.

Campionatul AGVPS poate doar AGVPS-ul sa il organizeze, CN-ul doar Federatia.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 15:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
Am vazut piramida,am vazut si cerculetele ,mi-am pus si ochelarii si tot nu vad de unde celebra finantare de 100 % la toate nivelurile de concursuri, de la juniori pana la seniori si unde mai pui ca si la toate disciplinele....ca sa nu zic si de bonitatea (cel putin morala sau profesionala in materie de pescuit de competitie)a persoanelor ce se afla in spatele cerculetelor(multe dealtfel).....sa inteleg ca toate cerculetele fac munca in folosul comunitatii sau????....poate stiti voi daca sunt retribuiti si daca DA de unde vin banii.....de la MTS ?....sau poate cresc in pom $ si nu stim noi...?!

Nu vad in organigrama, un personaj care sa raspunda de FONDURI mai exact de procurarea banilor,de unde mai exact....de la MTS nu cred,de la sponsori gen Tubertinii (pe care a amenintat-o cu puscaria...fie vorba intre noi)...de la Senzor...poate de la Energo(benzar poate sa confirme)....si tot asa ,pot face o lista lunga de eventuali sponsori care si-au luat oprobioul federal de la fanel

Mi-a duc aminte,fanel promitea pescarilor concurenti, federali ,nada ,undite de tot felul,cazare, transport,ce sa mai lungesc ,tot tacamul,venise chiar si cu niste contracte cu batute in cuie cu Moroiu ,Hidroelectrica si mai sunt dar nu-mi aduc aminte acum...in fapt nu s-a rezolvat nimic...nici macar premiile de la Dorimpesco

Ce va recomanda acum ,ca fiind conducatorii pescuitului sportiv din Romania?.....TALENTUL:)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 16:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
glukas scrie:
Zsolt, CN= Campionat National.

Campionatul AGVPS poate doar AGVPS-ul sa il organizeze, CN-ul doar Federatia.


Mai zic si eu National nu se poate breveta!E a cetatenilor,astai constitutional!
Geoge vorbim de bani,la asta astept sau asteptam raspunsuri!

Bogdane porti ochelari?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 16:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Fara bani totul va fi KIX! Aducerea banilor e în responsabilitatea lui Fane.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 16:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Asta e o problema!
A doua e cu aderarea cluburilor (14 februarie)
Ce faceti daca nu primiti Cips Fips?(cea ce se pare ca nu primiti si ca ramane pe tusa Romania pana nu rezolva treburile interne)De ce nu asteptati aderarea cluburilor la sfarsitul lui aprilie?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 16:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Ma intrebi probleme ce tin de Popescu si Biroul Federal. Eu nu sunt in Biroul Federal.
Il invit pe Diaconita sa raspunda, sau Popescu sa delege pe cineva sa dea un raspuns oficial la intrebarea cu aderarea!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 18:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
Imi cer scuze..de cand am scris pana am postat a trecut ceva timp (musafirii sunt de vina),intre timp a mai postat una lume,dar cum o dau cum o sucesc ,din ce am scris eu si din ce scriu si ceilalti tot acolo se ajunge.....credibilitate federala egala cu zero.....finantare egala cu zero....si ca de obicei promisiuni multe(ba sa zic ca putine de data asta)...dar pana nu se intampla tot egale cu zero raman

PS am scris asta pentru ca am primit un telefon ,dupa postare...prin care acel interlocutor era nelamurit de pozitia mea

SUNT PRO FEDERATIE .........DAR FARA FANE.....si dabea de aici pot incepe discutiile

Cand cineva se pisha cu bolta pe cupele,medaliile si performantele mele in pescuit(mici e adevarat,dar sunt ale mele) facute pe banii,pe timpul meu si al familiei mele,pe conditiile climaterice indurate si eforturile depuse dealungul timpului(aproximativ 30 de ani)....nu pot sa zic decat marsh Fane ,lasa locul la altul(democratic) si apoi toata lumea pescareasca de competitie poate sa-ti multumeasca
Ce ai tu de impartit cu pescuitul recreational,e alta gasca, alta traista....ori vrei sa iei locul AGVPS fara sa faci nimic?

PS...george ...cu tine personal nu am absolut nimic(chiar e de bine)...cu seful tau am, ce am...si stiu ce vorbesc ,oricand ,oriunde si cu oricine si culmea ma tin si de cuvant,EL PREZIDENT nu stie notiunile astea......noi toti ,inclusiv tu ,esti carne de tun ,numai ca tu nu te-ai prins inca


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.043s | 15 Queries | GZIP : Off ]