Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 23:45

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Aug 2016, 21:46 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
catalin232 scrie:
Stai asa ca e razboi mare :) . Florentin Iuga scrie pe forumul Carp Zone ca o parte din cluburile afiliate Federatiei s-au unit , si-au luat avocat si s-au apucat de mazilit :) . Tot din informatiile citite pe acolo se pare ca s-au saturat si ei de atatea conflicte inutile , Popescu a pierdut sustinerea la vot si vrea sa o recupereze cumva sa nu fie dat jos.

Vedem noi cum vor evolua lucrurile , dar ar fi genial daca acum in al 12-lea ceas Popescu ar realiza ca trebuie sa faca un mare pas in spate si sa intre ca roata la mecanismul federatiei . La cata energie are sa muste in stanga si in dreapta, daca si-ar canaliza-o pe directia crae trebuie, ar lasa pe cei care pescuiesc si care iubesc sportul asta sa isi faca treaba si el doar sa fie suport si indrumator legal pentru acestia , cred eu ca ar iesi ceva de bine ..... Dar..leste mai usor sa faci rau decat sa faci bine.... :(


Cu toate ca tu ai deschis topicul si ai "atras" atentia asupra unor aspecte din viata popesciana!!!...acu dai cu "mucii in fasole" ;) :oops:
Ce dreaq de "sfatuior legal" vrei sa fie mitomanul, cand asta nu are nici cea mai mica pregatire profesionala, in domeniu :o :shock: :shock: Basca a pierdut si majoritatea proceselor pe care le-a deschis personal ;) iar pe cele care le-a castigat, nu au avut nici o relevanta ;) ( le zic eu cand ne vedem sa nu m-a mai obosesc ;) )
:lol: :lol: :twisted: Mai ramanea sa-mi spui ca este mai bine sa ramana coperativa ...cu sediul in subsolul de pe Goga...si m-a distram o saptamana :twisted: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Aug 2016, 06:26 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Nu te mai face ca nu intelegi :) . Stii prea bine ce am vrut sa spun . Eu daca vreau sa fac un concurs sau sa gasesc o modalitate de a lua bani de la stat pentru un eveniment , nu vreau sa ma dau cu capu' de toate hartiile pamantului . Aici intervine unu ca Popepescu , ala ar trebui sa fie job-ul lui ... La asta m-am referit si indiferent ce ai zice , a demonstrat ca are energia necesara sa "linga" coli de hartie ( urat spus dar adevarat) :) .

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 20 Noi 2016, 07:15 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
No,Popete amu ce faci?
http://www.crapmania.ro/articole/noutat ... alat-40861


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 21 Noi 2016, 08:44 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
ASTA FACE :

SOMAȚIE
November 20, 2016 by popescu.stefan Leave a Comment

320/20.11.2016

Către,



CS CARPING CLUB BUCUREȘTI



Ref. adresa d.voastră nr. 32/15.11.2016, înregistrată la sediul federației cu nr. 319/18.11.2016



Spre știință:

CS Monsterfish Timișoara
CS Mânjești Vaslui
CS Lufarul Constanța
CS Free Carp Deva
CS Capr Zone București
CS Potaissa Carp Club Turda



Am luat act de adresa dumneavoastră cu numărul de mai sus, prin care ați angajat fără a prezenta semnăturile cluburilor menționate mai sus , prin care ați invocat ședința Adunării generale extraordinare stabilite a se desfășura în data de 19.11.2016, la sediul Ministerului Tineretului și Sportului, din București, str. Vasile Conta nr. 16.

Față de conținutul adresei dumneavoastră, vă transmitem următoarea:



SOMAȚIE



prin care conducerea federației vă solicită să prezentați în termen de 3 (trei zile) de la data comunicării, în scris, următoarele precizări:



Cine a convocat Adunarea Generală Extraordinară;
Care este Ordinea de zi;
Cine a semnat Convocatorul și cui a fost comunicat;
Care a fost baza statutară privind convocarea Adunării Generale Extraordinare, având în vedere că Moțiunea împotriva Biroului federal a fost declarată nestatutară, iar Hotărârea Adunării Generale Extraordinare privind adoptarea ei nu există.



Vă atenționăm că nepunerea la dispoziția conducerii federației a informațiilor solicitate atrage răspunderea civilă, materială și penală a celor implicați. La rândul lor, cluburile menționate sunt obligate să precizeze dacă au împuternicit CS Carping Club să le reprezinte și să depună copia documentului de împuternicire, sub sancțiunea excluderii din federație.



PREȘEDINTE



Ștefan Popescu



SI ASTA :lol: :

„Noua conducere” aleasă de cluburi care nu au drept de vot! Federația este mai puternică decât vor unii.
Cică uzurpatorul a fost deja în vizită la AGVPSR. Dar o să aibă o surpriză, cu toți banii
lui cu tot. Deja a transpirat că s-au cumpărat voturi. Dar nu ăsta este punctul slab, ci prostia
puciștilor.

Postat de: Popescu Stefan (alias FRPS )


SI ASTA:

CONVOCATOR
November 20, 2016 by popescu.stefan Leave a Comment

Președintele FRPS convoacă Adunarea generală extraordinară a federației în data de 5 Decembrie 2016 ora 10 la sediul federației din Alba Iulia nr. 7, având ca Ordine de zi:

Proiect de hotărâre privind afilierea definitivă a AJPS Gorj
Proiect de hotărâre privind afilierea definitivă a CS Caras Reșița
Proiect de Hotărâre privind afilierea definitivă a CS al pescarilor Nera Bozovici
Proiect de hotărâre privind afilierea definitivă a CS al pescarilor Dunărea Albastră Moldova Nouă
Proiect de hotărâre privind afilierea definitivă a CS al pescarilor Bârzava Reșița
Proiect de hotărâre privind afilierea definitivă a CS Lucioperca Spinnig Club Bistrița
Proiect de hotărâre privind respingerea afilierii CS Carp Zone
Proiect de hotărâre privind respingerea afilierii definitive a CS Carping Club
Proiect de hotărâre privind respingerea afilierii definitive a CS Free Carp Deva
Proiect de hotărâre privind respingerea afilierii definitive a CS Potaissa Carp Club Turda
Proiect de hotărâre privind excluderea CS Parapescar București
Proiect de hotărâre privind excludere al CS Monsterfish Timișoara
Proiect de hotărâre privind excluderea CS Mânjești
Proiect de hotărâre privind excluderea CS Lufarul Constanța
Proiect de hotărâre privind descărcarea de gestiune pe anul 2016
Aprobarea Bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2017
Aprobarea Calendarului competițional pe anul 2017
Diverse

Proiectele de hotărâri si Notele de fundamentare se pot consulta la sediul federației.

Participă membri afiliați cu drept de vot, conform prevederilor statutare.

Președinte,
Ștefan Popescu


Cu alte cuvinte, cum zicea cun confrate de suferinta : Se pisha pe ei cu bolta!!!!!


:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahahhahahahhah :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 20 Ian 2017, 13:31 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 10:56
Mesaje: 276
Localitate: Cluj
Luat depe Facebook


Fişiere ataşate:
16195168_1234349773311157_7241459823893184428_n.jpg
16195168_1234349773311157_7241459823893184428_n.jpg [ 64.38 KiB | Vizualizat de 24693 ori ]

_________________
Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!

www.pescarulclujean.com
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 20 Ian 2017, 13:59 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Din cite stiu eu este un proces pe rol la Tribunalul din Alba Iulia .
Momentan FRPS are 2 Presedinti , care isi disputa suprematia la conducere ,pina ce Instanta isi va spune ultimul cuvint .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 20 Ian 2017, 17:40 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
APSHD scrie:
Din cite stiu eu este un proces pe rol la Tribunalul din Alba Iulia .
Momentan FRPS are 2 Presedinti , care isi disputa suprematia la conducere ,pina ce Instanta isi va spune ultimul cuvint .


Adica daca au doua conduceri or sa aibe si doua campionate nationale...cu doi campeoni nationali!!! dati dreaq federalii astia :lol: :lol: :mrgreen:
Abea astepta sa vad.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 21 Ian 2017, 19:37 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu le ajung arbitrii... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Mar 2017, 17:46 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Mitomanul sef scrie :

Ștefan Popescu • 11 zile în urmă

Adevărul este din păcate altul. Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură, condusă acum de Nicolae Dimulescu (membru de onoare AGVPSR) este din păcate cel mai mare rău care există acum în pescuitul sportiv. În primul rând, ANPA este administratorul resurselor acvatice vii, nu al pescuitului sportiv (nu recreativ sau recreativ sportiv). Este suficient să cauți în DEX pentru a găsi definiția corectă, astfel:

PESCUÍT s. n. Acțiunea de a pescui (1) și rezultatul ei; meseria pescarului (I); pescărit, pescărie (1). ◊ Pescuit sportiv = ramură sportivă competițională sau recreativă, constând în prinderea peștilor cu undița. – V. pescui.

De aici pleacă toată nebunia. Întrucât pescuitul sportiv este ramură sportivă, el intră sun incidența de reglementare al Legii nr. 69/2000 privind educația fizicî și sportul, nu a OUG 23/2008.
Practicarea acestuia intră sub incidența art. 49(5) din Constituție și practicarea lui este liberă, nu ingrădită de ANPA.

Permisul de pescuit sportiv nu este un act care să ofere calitatea de pescar sportiv celui care îl deține, ci este un document al statului român ce permite deținătorului să aibă acces la o resursă care aparține statului. Dar calitatea de pescar sportiv nu este conferită de acest înscris, ci de o legitimație sportivă, eliberată de către o structură sportivă recunoscută și autorizată în condițiile legii. Acest lucru este de necontestat, fiind stabilit prin Sentința civilă nr.99/2011 a Curții de Apel Alba Iulia, pronunțată în Dosarul nr. 148/57/2011, devenită definitivă și irevocabilă prin Decizia ICCJ nr. 1338/2012. Faptul că ANPA nu respectă această decizie, este cred eu de competența Parchetului. Așa că cearta pe dreptul de a elibera permise de pescuit recreativ sportiv dintre AGPRS Mobpesc și AJVPS Gorj, nu este decât una cu iz material, cele două nefiind recunoscute și autorizate pentru această activitate sportivă și prin urmare activitatea lor este ilicită. Iar povestea că pescarii sportivi sunt membri ai acestor asociații este o glumă sinistră, tradusă printr-un carnet de membru fără nici o valoare. Pentru că dacă pescarii ar deveni membri ai acestor asociații, ar trebui ca asociația să-i înscrie în registrul de evidență al asociației de pe lângă judecătorie, fapt ce le-ar da dreptul de vot și ar putea să tragă la răspundere pe cei care le încasează cotizațiile. Dar așa, pescarii plătesc în realitate un bir, încasat de către două asociații de drept privat și care fac cu banii încasași tot ce doresc, neavând cui să dea socoteală. Totuși, în Gorj există 4 structuri sportive recunoscute și autorizate în condițiile legii: Asociația sportivă Fir întins, Clubul Sportiv Gorj fishing, Clubul Sportiv Gilort din Novaci, precum și Asociația Județeană de Pescuit Sportiv care are potrivit Legii dreptul de supraveghere și control al pescuitului sportiv județean.
Si OUG 23/2008, așa cum a fost modificată prin Legea nr. 1?2017, art. X, se referă doar la asociații de pescari sportivi, șingurele care au dreptul de eliberare permise de pescuit recreativ sportiv, asociațiile de pescuit sportiv neexitând la ora actuală, așa cum se vede și din denumirea celor doi cocoși care se bat pe banii amatorilor de pescuit sportiv, care fie vorba între noi numai pescari sportivi nu sunt, ci doar amatori de o prăjală. Dar până la a junge pescari sportivi, va mai trebui să curgă apă pe Jiu.


Sursa :

La comentarii pe

https://www.pandurul.ro/articol/in-aten ... 87530.html

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 30 Ian 2018, 20:25 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Se anunta "zile negre" pe adresa FRPS !!! Suspendarea a doua oara a CIS-ului ,ulima data anul trecut pe durata a 6 luni si ceva puscarie pentru martafoi...sa fie(primit) intr-un ceas bun!!!
:lol: :lol: :lol: Muhahahahahaha :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.128s | 15 Queries | GZIP : Off ]