Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 15:47

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 19 Apr 2016, 17:44 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Martafoiul zice :

"Să lămurim un lucru. Federația a cerut în scris MTS să transmită CIPS această scrisoare.
De ce nu a trimis-o? O să vedem în curând. Problema FRPS nu este la CIPS, ci în România. Și vom rezolva
problema aici, așa cum zice legea. Cu riscul de a băga vreo câțiva la pușcărie."



:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahahah :lol: :lol: :lol:

Puscaria te mananca coane Fanica!!!!!! :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 19 Apr 2016, 17:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
dupa ce termina cu cei din Romania, ii leaga si pe cei din FIPS.

Oricum, am auzit ca i-a amenintat deja si pe ei, iar cand a fost intrebat de competiile din Romania organizate de FRPS, a trimis FIPS-ul sa-i consulte site-ul :)

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 22 Apr 2016, 08:59 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Preluare de pe alt site...
Chioibasu Cezar Dan scrie:
Iată ce a fost la Setubal, la Congresul CIPS:

1. AGVPSR a avut un reprezentant acreditat (dl.T.Bentu), care a prezentat un dosar complet, cu competi\\\ iile
organizate la nivel național, cu date concrete privind numărul de cluburi participante și de sportivi
angrenați în competiție, formula competițională, reprezenatre și performanțe
internaționale, bugete pentru 2016 pentru toate competițiile, etc/
În plus, a prezentat adeziunile cluburilor cu activitate relevantă și declarațiile sportivilor
cunoscuți, deținători de performanțe importante.

Federația a considerat că link-ul cu site-ul FRPSC este suficient ca participanții la Congres să
găsească, în dulcea limbă românească, informații edificatoare.

2. AGVPSR a prezentat și un dosar juridic, cu sentința definitivă și irevocabilă prin care se
respinge cererea FRPS de dizolvare a sa,
Federația a notificat că și cererea AGVPS de desființare a federației a fost respinsă.
definitiv și irevocabil. Deci aici, meci nul și \\\"status quo\\\".

Având în vedere ambele puncte, Congresul a votat în UNANIMITATE ca România să fie reprezentată în continuare
de AGVPS.
S-a precizat că această hotărâre a Congresului este DEFINITIVĂ, iar o eventuală rediscutare a
problemei nu mai este posibilă, decăt în circumstanțe excepționare
, de încălcare de către
AGVPS a Statutului.

Informațiile le-am obținut telefonic...ceea ce poate face oricare dintre dvs. Precizez că discuția
se poate purta în engleză, franceză, italiană sau germană.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 04 Mai 2016, 19:39 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Acum cand finalul cooperativei se apropie in mod inexorabil , sa ne reamintim cateva fragmente din prosteala expirata cu care mitomanul incerca sa imbalige pescarii :lol: :lol: :lol:

Se pare că până acum 2 olteni mai importanți au intrat în Alba Iulia! Eu și Mihai Viteazul.Unul a unit românii, altul a unit pescarii. Și unul și celălalt au făcut-o cu forța. Ciudată istoria asta



Voi în mod sigur nu aveți nevoie de o federație. Alții în schimb, au. Și le-am oferit-o


Apropo, FRPS a preluat sub autoritatea sa tot pescuitul sportiv din România; agrement, recreere și competiție. Nu știai? Afli acum!


AGVPSR a pierdut calitatea de membru CIPS odată cu autorizarea federației


Nu pleacă nimeni la Mondiale dacă delegația din care face parte nu are autorizația de participare la respectiva competiție eliberată de MTS la cererea FRPS


Ieri am notificat CIPS asupra faptului că AGVPSR, nefiind recunoscută de statul român ca structură sportivă, nu mai are calitate de membru și am solicitat formularele de afiliere pentru federație.
Te atenționez că dacă AGVPSR mai trimite pescari sportivi în numele României săvârșește infracțiunea de uzurpare de calități oficiale


Ce nu pricepi tu fiule, este un lucru elementar. Din punct de vedere juridic, acești pescari de competiție nu există, dintr-un motiv foarte simplu; nu sunt legitimați de o federație sportivă, așa cum prevede legea


Și eu câștig destul de bine să-mi permit susținerea financiară a federației, care sper că nu crezi că am facut-o cu banii pescarilor. Și pentru mine pescuitul este o pasiune. Sunt prea bătrân să mai fac performantă


Atragem atentia cluburilor sportive cu sectii de pescuit sportiv ca federatia va fi singura care va avea drept de organizare a competitiilor pe plan intern si drept de reprezentare internationala in conformitate cu prevederile legii sportului nr. 69/2000, cu modificarile si completarile ulterioare.
Orice alta competitie organizata fara acordul federatiei va fi ilegala, iar cei care o fac sunt pasibili de a suporta rigorile legii


Legile de care amintesti le visez si noaptea. Te asigur ca totul va fi legal si fara cusur. Singura chestie pe care nu o pricep cluburile actuale si care sunt conduse de pescari, nu de conducatori adevarati (vezi expresia : din om faci pescar, din pescar om, mai greu :P ) este ca important ar fi sa fi prezent cand se construieste, nu cand e gata (vezi cazul penalului amintit de tine). Atunci fondatorii (in speta AG) o sa stabileasca (si eu o sa propun asta) ca la inscriere, la cerere, sa se perceapa o taxa de inscriere de o sa le piara cheful de pescuit. E ceva nelegal aici? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Chestie de optiune. Nu uita ca federatiile sportive sunt persoane juridice de drept privat.

PS Daca eu pun 2 miliarde lei vechi (sau cum spun unii 200.000) pentru a infiinta federatia, cat ar trebui sa carteze solicitantii ulteriori? Chestia aia cu unii cu malaiul altii cu ......, nu tine pe strada asta. Sper ca cei interesati de afiliere sa ia aminte


Iar la final am lasat "previziunea" apocaliptica a mitomanului in legatura cu afilierea la CIPS FIPS a infamei cooperative :lol:

Ati facut vorbire despre Liga de spinning. Vreau sa va fac cateva precizari, pe care le-am facut si pe alte forumuri cu referire la Federatia Romana de pescuit sportiv despre care am spus ca s-a nascut moarta si am avut din pacate dreptate. Aceasta liga, care in acest moment are acelas statut ca si federatia romana de pescuit sportiv este o forma de asociere de prsoane juridice in speta cluburi sportive. Or vreau sa va amintesc faptul ca pescuitul nu este recunoscut ca sport si pentru a fi recunoscut trebuie sa functioneze (cluburile) cel putin trei ani si apoi se poate vorbi de Liga. Liga dobandeste personalitate juridica numai in baza unei sentinte judecatoresti, nu prin simpla declatie de intentie a unor oameni bine intentionati probabil, dar care nu au suficienta pregatire juridica in ceea ce priveste infiintarea persoanelor juridice.
Ce vreau sa va precizez este ca niciodata o federatie sportiva nu va fi afiliata la CIPS ( nici AGVPSR nu este federatie sportiva). La CIPS se afiliaza federatii de pescari sportivi. Ori federatiile se constituie conform art. 35 din OG 26/2000 cu privire la asociatii si fundatii.
Punctul dumneavoastra de vedere cum ca LPS este mai serioasa decat FNPSR este unul incorect, intrucat nu ati avut ocazia sa cunoasteti ce reprezinta de fapt aceasta federatie decat din auzite si de multe ori nu ati auzit cele mai bune lucruri, fapt ce nu va dreptul sa ne judecati din auzite ci doar din ceea ce facem sau ne propunem sa facem. Stiu ca am facut deranj mare in pescuitul sportiv realizand infiinatrea acestei federatii cu sediul la Alba iulia si nu in Bucuresti si deranjand niste interese financiare mari pe piata pescuitului sportiv (vezi afacerile senzor si altele) care ne place sau nu a devenit o afacere manoasa. Noi ne propunem (si va garantez ca vom reusi) sa promovam cu adevarat pescuitul sportiv si pentru cei care acum cu talent dar fara putere finaciara nu se pot afirma.
Faptul ca afirmi ca Liga este recunoscuta de AGVPS este un afront pe care il aduci pescuitului sportiv asociindul cu o excrocherie care cat de curand va iesi la iveala."





:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Multa alba-neagra a mai jucat pe aici ! Nu ma mir ca a prostiti pe multi pe care ii credeam oameni cu scaun la cap si experienta de viata. Mi-e si rusine sa ii numesc. :oops:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 04 Mai 2016, 19:47 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Se pare că până acum 2 olteni mai importanți au intrat în Alba Iulia! Eu și Mihai Viteazul.Unul a unit românii, altul a unit pescarii. Și unul și celălalt au făcut-o cu forța. Ciudată istoria asta[color=#FF0000][/color]

Adevar graieste stefan viteazul,a unit pescarii!Impotriva lui! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 27 Iun 2016, 18:02 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
StefanDinu scrie:
Cred ca tocmai se bate ultimul cui din copârșeul federal: .http://mts.ro/noutati/proiect-de-act-no ... sportului/
Cel mai rau ustura chestia asta:


b) federaţii sportive, care pot funcţiona la discipline sportive/ramuri de sport a căror practicare este oficial recunoscută în România, dar care nu îndeplinesc condiţiile pentru a fi federaţie sportivă naţională. Federaţiile sportive nu mai au calitatea de utilitate publică şi de interes naţional şi nu pot accesa fonduri de la bugetul de stat prin Ministerul Tineretului şi Sportului.


Nuuuu, cel mai rau ustura abrogarea art.24 (1). Ce spune asta ? Spune ca se defiinteaza C.I.S.-ul.

Iar mai inainte spune ca "orice structura cu activitate sportiva poate fi inscrisa in Registrul sportiv".

Ati inteles? Poate si A.G.V. P. S.-ul sa ceara inscrierea...iar M.T.S. trebuie sa o inscrie in Registrul Sportiv.

Dar de asta ce ziceti?

Art. 35
(1) O federaţie sportivă poate dobândi statut de federaţie sportivă naţională dacă funcţionează pentru o disciplină/ramură de sport recunoscută de Comitetul Internaţional Olimpic şi dacă îndeplineşte una dintre următoarele condiţii:
a) are ca membri cel puţin 30 de cluburi sportive active și cel puţin 600 de sportivi legitimaţi activi;
b) a participat la una dintre ultimele trei ediţii ale Jocurilor Olimpice sau Jocurilor Olimpice de Tineret.

Sau de asta:

(4) Statutul de federaţie naţională este supus confirmării anuale din partea Ministerului Tineretului şi Sportului. Refuzul confirmării statului de federaţie sportivă naţională şi retragerea Brevetului de Federaţie Sportivă Naţională se face atunci când federaţia sportivă nu mai întruneşte una dintre condiţiile prevăzute la alin. (1), litera a) şi litera b). De asemenea, statutul de federaţie sportivă naţională se pierde oricând în cazul în care disciplina/ramura de sport pentru care funcţionează federaţia sportivă naţională încetează să mai fie recunoscută de Comitetul Internaţional Olimpic.
(5) Procedura emiterii, confirmării şi retragerii Brevetului de Federaţie Sportivă Naţională se stabileşte prin regulamentul de aplicare a prezentei legi.”


In concluzie, credeti ca domnul Popescu va considera ca este momentul sa-si ia si el un serviciu, ceva...ma rog, sa munceasca si el pe undeva? :?:


:lol: :lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahhaha :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 27 Iun 2016, 21:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
In acest caz nu credeti ca trebuie sa se infiinteze mai multe cluburi?
A fost destula balacareala.
Daca vreti sa faceti ceva trebuie organizare si cred ca stiti asta. Altfel te intelegi cu un grup de prieteni ceva mai restrans, cu aceleasi principii. Ar fi un nou inceput. Tarziu dar poate mai recuperam....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 02 Aug 2016, 19:29 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Lista detractorilor :mrgreen:
INVITATIE
AUGUST 1, 2016 BY POPESCU.STEFAN LEAVE A COMMENT
Pe această cale, sunt invitați să participe la ședința Biroului Federal ce va avea loc în data de 12 august 2016 ora 12 la sediul federației din Alba Iulia str. Octavian Goga nr. 7 județul Alba, următorii:
Florentin Iuga – președinte CS Carp Zone
Dorin Negrilă – președinte CS Free Carp Deva
Sorin Rudeanu – președinte CS Carping Club București
Marius Borchin – președinte CS Monsterfish Timișoara
Blăniță Petru – CS Mânjești
Lucian – Liviu Papiu – președinte CS Potaissa Carp Club

Scopul invitației este de a susține în fața Biroului Federal Moțiunea pe care au înaintat-o și a depune probe în susținerea celor invocate în aceasta. Prezența este obligatorie. Nu se admit delegări. În caz de neprezentare se va considera că Moțiunea nu mai este susținută de către semnatarul absent.
Ștefan Popescu – președinte FRPS

Din cate se vede motiunea derapeaza intr-o procedura care nu exista din punct de vedere statutar.

Nu sunt prevazute nicaieri in Statutul FRPS aiureli de genul:
- discutarea in sedinta biroului federal a motiunii de neincredere in biroul federal;
- depunerea de probe in sedinta BF in sustinerea motiunii;
- prezenta obligatorie a persoanelor fizice semnatare ale motiunii;
- faptul ca nu se admit delegari;
- faptul ca neprezentarea la sedinta este sanctionata prin a se considera ca motiunea nu mai este sustinuta. :lol: :lol: :lol:

Se vede ca prezidentul e pe mosia lui si face ce vrea ! Scrie din mers regulile jocului, pe masura ce acesta se desfasoara. :lol:

Nea fane are din nou orgasm intelectual pe singurul forum unde mai are voie sa abereze:

Se pare că acest război se apropie de sfârșit. CIPS a pus piciorul în prag și a modificat Statutul
propiu, în sensul că în statele unde există legi care reglementează pescuitul sportiv ca sport,
federațiile naționale trebuie să depună dovada eliberată de organismul național
responsabil din care să reiasă că respectiva federație este unica reprezentantă la nivel
național.
Minciunile AGVPSR și manipularea pe care au făcut-o la CIPS s-a terminat.


CIPS nu exceleaza prin transparenta si comunicare, dar din cate reusesc eu sa inteleg mitomanul se leaga de aceasta prevedere statutara care pare a fi fost introdusa la ultimul congres:

The Federations or National Organizations shall be officially registered, in accordance with the
relevant national legislation. Failing such legislation in any given Country, C.I.P.S. shall
accredit the Federation/Organization


Cam asta ar fi textul, restul sunt doar aberatiile si interpretarile mitomanului.


Si inca una de pus in rama:

Din păcate, AGVPSR a fost susținută tocmai de anumiți
pescari sportivi, care, într-o competiție onestă, așa cum organizează federația, aveau
șanse minime să mai iasă în evidență.


Fumigene sa nu se vada scandalul cu motiunea ! :lol:

:lol: :lol: :lol: Muhahahahahhahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 02 Aug 2016, 19:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
se clatina bine sandramaua!

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 02 Aug 2016, 19:49 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
gyorg scrie:
se clatina bine sandramaua!

Ba bine ca nu ;) hai ca sarbatorim la mine... aici ...la antrenamente ;)
Mi-am luat deja doua zile libere numai pentru perioada asta ;) Tu hotarasti cum l-e dispui in plan ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.038s | 13 Queries | GZIP : Off ]