Pescuit Stationar

Acum este 30 Sep 2024, 01:30

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 17 Noi 2014, 16:13 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
:?: :?: :?: :?: :?:
Sunt curios ce ganditi :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 17 Noi 2014, 16:47 
Neconectat
Administratorul site-ului
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:47
Mesaje: 755
Localitate: Moinești...undeva lîngă Bacău...
:lol: :lol: :lol: ...chiar vrei să știi?... :lol: :lol: :lol:

_________________
Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

http://pandyfloats.com/site

https://www.facebook.com/pandyfloats

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 17 Noi 2014, 16:55 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Daaaaaaaaa


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 17 Noi 2014, 22:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Sunteti nebuni ... :lol: :lol: :lol: Ce se mai poate schimba ? ( in bine ) ... S a schimbat numele presedintelui ... Atat ... Vrem schimbare ???? ... Trebuie sa o facem singuri sa nu mai lasam pe altii care promit ... Lasatul in grija alesilor e meteahna grea ... In rest .... Da ,e bine ... ;)

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 17 Noi 2014, 23:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
La câtă campanie am făcut împotriva lui Monta, ce dreaq să mai zic... Sa il folosim sănătoși pe noul!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 18 Noi 2014, 07:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Andrei Ghioghiu scrie:
:?: :?: :?: :?: :?:
Sunt curios ce ganditi :!:


Pai mai gandeste cineva?..... ma cam indoiesc!!!
Si chiar daca ar mai gandi cineva, ar gandi degeaba: am avut de ales intre un neamt care de'abia leaga zece cuvinte in limba romana si care s-a incardasit cu toti hotii din fosta guvernare si un incult tupeist care vrea sa parvina si cu aere de "golan de cartier" la randul lui patron al unei alte bande de hoti!
Eu n-am votat niciodata de la asazisa revolutie incoace : n-am avut pe cine!
Si, nelocuind in tara, m-am gandit ca e mai bine sa-i las pe aia care se lupta cu sistemul in fiecare zi sa decida ce si cum.
Dar vad ca lumea voteaza... ba s-au mai si calcat in picioare pe la diverse ambasade europene ca sa poata vota!

Parerea mea este ca nu avem politicieni in Romania: pur si simplu nu exista!...Exista doar o sleahta de nespalati care habar n-au de politica dar se baga in ea numai ca sa -si umple buzunarele!... Macar daca ar sti ceva politica s-ar mai misca cate ceva in tara...
Asa ca am ajuns in stadiul dorit de marii jucatori din Europa: straini la noi intara, obligati sa traim dupa destinul si regulile croite de altii, tiganii europei... cu alte cuvine o neo colonie in mijlocul Europei...cu nimic mai presus decat orice jalnica republica bananiera ...o mazeta la masa jocurilor politice ale lumii...

Nu stiu daca sa-mi plang de mila sau sa-mi fie rusine ca nu reusim sa ne scoatem din mocirla asta!...

In orice caz, e de rau!!!... si pregatiti-va ca vine si mai rau!...

Eu zic ca intrebarea nu trebuia pusa in felul asta: "cu Yohannis sau cu Ponta?" ci mai degraba altfel:
"cum facem sa-l inviem sau macar sa-l clonam pe Vlad Tepes? " ....
Acuma fara gluma: ce credeti ca s-ar fi intamplat daca pe buletinul de vot, pe langa Yohannis si Ponta mai era o casuta in care scria "Vlad al 3-lea Tepes ot Draculesti, candidat independent"...cine credeti voi ca ar fi castigat alegerile!! Chiar daca toata lumea stie ca ala e mort de 500 de ani!!!

Hawg!...vorba ui Winetou...

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 18 Noi 2014, 08:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Din pacate :), like comentariul lui Truia.

Nu am votat din aceleasi considerente plus altele... (intelegeri reciproce, furt de vot, lipsa doctrina politica si programe etc.).

Am votat pana acum si cam toti au facut altceva decat au promis, plus aliante cretine.

Un om destept spunea ca singurul castig al democratiei este ca la 4 ani poti sa ii schimbi. In tarile civilizate ai doua partide mari pe care le rotesti la guvernare. La noi, nu poti sa ii schimbi. Stanga trece in dreapta, dreapta in stanga, centrul devine ce vrea el etc.

Oportunism.

Inca odata, LIKE Truia. Inclusiv pentru fraza cu romanii din diaspora. Ma depaseste interesul cu care au vrut sa voteze romanii din strainatate pentru romanii de aici.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 18 Noi 2014, 16:13 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2013, 13:46
Mesaje: 23
Bine Truia! ;) :D cu un mic amendament: se spune Hough! iar Winnetou se scrie cu doi de n ...
Ps: A fost prima mea carte citita, acum vreo 40 ani, inca nu terminasem clasa I ... :oops: :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 18 Noi 2014, 16:57 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
truia scrie:
Andrei Ghioghiu scrie:
:?: :?: :?: :?: :?:
Sunt curios ce ganditi :!:


Pai mai gandeste cineva?..... ma cam indoiesc!!!
Si chiar daca ar mai gandi cineva, ar gandi degeaba: am avut de ales intre un neamt care de'abia leaga zece cuvinte in limba romana si care s-a incardasit cu toti hotii din fosta guvernare si un incult tupeist care vrea sa parvina si cu aere de "golan de cartier" la randul lui patron al unei alte bande de hoti!
Eu n-am votat niciodata de la asazisa revolutie incoace : n-am avut pe cine!
Si, nelocuind in tara, m-am gandit ca e mai bine sa-i las pe aia care se lupta cu sistemul in fiecare zi sa decida ce si cum.
Dar vad ca lumea voteaza... ba s-au mai si calcat in picioare pe la diverse ambasade europene ca sa poata vota!

Parerea mea este ca nu avem politicieni in Romania: pur si simplu nu exista!...Exista doar o sleahta de nespalati care habar n-au de politica dar se baga in ea numai ca sa -si umple buzunarele!... Macar daca ar sti ceva politica s-ar mai misca cate ceva in tara...
Asa ca am ajuns in stadiul dorit de marii jucatori din Europa: straini la noi intara, obligati sa traim dupa destinul si regulile croite de altii, tiganii europei... cu alte cuvine o neo colonie in mijlocul Europei...cu nimic mai presus decat orice jalnica republica bananiera ...o mazeta la masa jocurilor politice ale lumii...

Nu stiu daca sa-mi plang de mila sau sa-mi fie rusine ca nu reusim sa ne scoatem din mocirla asta!...

In orice caz, e de rau!!!... si pregatiti-va ca vine si mai rau!...

Eu zic ca intrebarea nu trebuia pusa in felul asta: "cu Yohannis sau cu Ponta?" ci mai degraba altfel:
"cum facem sa-l inviem sau macar sa-l clonam pe Vlad Tepes? " ....
Acuma fara gluma: ce credeti ca s-ar fi intamplat daca pe buletinul de vot, pe langa Yohannis si Ponta mai era o casuta in care scria "Vlad al 3-lea Tepes ot Draculesti, candidat independent"...cine credeti voi ca ar fi castigat alegerile!! Chiar daca toata lumea stie ca ala e mort de 500 de ani!!!

Hawg!...vorba ui Winetou...[/quote

Bine ca nu- i oltean! :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 18 Noi 2014, 19:49 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
salut!
bune remarci, truia! intr.adevar suntem o tara care si.a pierdut suveranitatea iar nivelul pensiilor, al investitiilor in infrastructura, cat si cand se ajusteaza salariile bugetarilor, toate astea sunt dictate de creditori. asta e, ne.am prostituat acum trebuie sa jucam cum vor ei. problema e ca noi, cetatenii ne.am prostiuat fara voia noastra! incompetenta jegurilor de la varf ne.a pus cu curul inainte.
opinie: daca in 89 am fi avut parte de revenirea monarhiei in romania acum, noi ca stat, eram la varful decidentilor din uniunea europeana!
ganduri bune!
a, ce mi.a placut la ultimul tur a fost uniunea romanilor!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.097s | 13 Queries | GZIP : Off ]