Pescuit Stationar

Acum este Sâm Feb 16, 2019 5:58 am

Ora este UTC

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 169 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Blogul meu...
MesajScris: Dum Noi 25, 2018 9:54 am 
Neconectat

Probabil...ultima.

https://wp.me/p5tQFu-e7

The more I practice the luckier i get!

Sus

MesajScris: Mar Ian 01, 2019 8:15 am 
Neconectat

Povestea lui Gigel.

https://wp.me/p5tQFu-ea

Sus

MesajScris: Mar Ian 01, 2019 3:14 pm 
Neconectat
Moderator global

Pai sa ajungem la acelasi Gigel , dar din alta perspectiva. Gigel este un pescar normal. Pana aici , nimic deosebit. Insa , cu veleitatile lui scriitoricesti , ajunge sa desconsidere si sa arate un semidispret pentru cei care participa la concursuri. Se vede claaar si tare de tort frustrarea eterna a lui Gigel , care desi a cochetat cu competitiile ( atunci avea bani , era pe cai mari...) , a ramas un concurent ratat(vreau sa spun ca nu a confirmat , sa fiu mai elegant). Si ce se gandeste el , in mintisoara aia lui , ia sa hateresc putin la aia care n-au ce face , ia sa ma bag si eu in seama , ca musca in K.^%ul calului... Iauzi , neamule(de fapt Gigel e mereu singur , n-are neamuri si e marginalizat) , ce scumpe sunt concursurile alea...Ce struguri acrii...Oricum , listele sunt pline , concurenti(cei din tagma carora visa si Gigel sa faca parte , dar deehhh , n-avea chemare...) sunt , vor sa-si incerce puterile si talentul cu cei asemenea lor , cu cei mai buni. Si , spre stiinta lui Gigel , sunt concursuri de feeder si cu 1000 lei , cu casa inchisa.
In concluzie , Gige poate sa-si vada incontinuare de viata lui anosta , stearsa si lipsita de ...orice. Poate sa cerseasca 2-3 pungi de nada de la diversi producatori si sa le ridice azi osanale , iar maine sa-i scuipe , caci nu mai dau pomana...Dar , asta-i Gigel , asta-l avem , pe asta-l suportam. Iar , in final , ia sa se duca Gigel cel virtual in p^*a mea si a altor pescari. Ca nu se simte lipsa unui Gigel , nici ca pescar , nici ca scriitor. Asa ca , dute-n puii mei , Gigele , iar inapoi sa te intorci cand te-om chema. Haidi PA , loosere...
Acesta este mesajul pentru Gigel cel pescarel , la inceput de an.
Oricum , nimeni nu-i va simti lipsa. Un dobitoc cu aere de vedeta in plus , in minus , tot acolo suntem...
Evident , Gigel este un personaj fictiv , orice asemanare cu realitatea fiind pur intamplatoare.

Sus

MesajScris: Mar Ian 01, 2019 6:29 pm 
Neconectat

Tudose ești bine :))))

Sus

MesajScris: Mar Ian 01, 2019 7:30 pm 
Neconectat

Asta e....atat s-a putut...

Am rugamintea sa nu injurati si sa nu jigniti in acest topic.

Eventual sa deschideti altul in care ma puteti injura linistiti.

Multumesc.

Sus

MesajScris: Mie Ian 02, 2019 10:53 am 
Neconectat
Moderator global

Nu te injura nimeni. Eventual pe Gigel , cel virtual ! :P :P :P

Da , Cosmine , sunt bine , multumesc de intrebare ! Tu ? Sanatos , mare , tare ? Asa sa fi si in 2019 iti doresc ! :P

Sus

MesajScris: Mie Ian 02, 2019 3:24 pm 
Neconectat

Gigel sunt si eu. 8-)

Sus

MesajScris: Joi Ian 03, 2019 2:47 am 
Neconectat

Da ,s-ar parea ca esti un GIGEL(dar f. departe de adevaratul meu prieten GIGEL ,CE E SI UN BUN PESCAR CE NU CONCUREAZA CU NIMENI ,PESCUIND DOAR DE PLACEREA PESCUITULUI ).

Nu inteleg de ce daca te vrei un guru al pescuitului nu dai mana cu celalalt guru al pescuitului din TIMISOARA si nu scriti impreuna o alta carte dedicata pescuitului competitional.Poate il poti invata pe prietenul meu MATTY ce e bine de facut in concursurile de pescuit competitional si explica-i lui in blogul tau ce trebuie facut mai bine.Poate as mai invata din blogul tau si eu cum sa pescuiesc mai bine si sa nu pierd timpul de pomana la pescuit fara rezultate bune.

Probabil esti printre cei mai buni pescari romani ,desi nu te-am vazut inca clasificat pe locuri fruntase in concursuri importante de pescuit stationar ,dar poate e o scapare a mea.

Oricum iti doresc UN AN NOU MAI BUN ,CU SANATATE,BUCURII SI IMPLINIRI SI DESIGUR CU NOI SFATURI PESCARESTI PE BLOGUL TAU !!!

Sus

MesajScris: Joi Ian 03, 2019 7:28 am 
Neconectat

Gigele nu te recunosc :oops: :oops:
Vezi ca la crapari este mai ieftin un concurs....taxa moka ,bile sponsori generosi,nu dureaza mult concursul....vis nu alta

Sus

MesajScris: Joi Ian 03, 2019 9:44 am 
Neconectat

Jean Scurtu scrie:
Da ,s-ar parea ca esti un GIGEL(dar f. departe de adevaratul meu prieten GIGEL ,CE E SI UN BUN PESCAR CE NU CONCUREAZA CU NIMENI ,PESCUIND DOAR DE PLACEREA PESCUITULUI ).

Nu inteleg de ce daca te vrei un guru al pescuitului nu dai mana cu celalalt guru al pescuitului din TIMISOARA si nu scriti impreuna o alta carte dedicata pescuitului competitional.Poate il poti invata pe prietenul meu MATTY ce e bine de facut in concursurile de pescuit competitional si explica-i lui in blogul tau ce trebuie facut mai bine.Poate as mai invata din blogul tau si eu cum sa pescuiesc mai bine si sa nu pierd timpul de pomana la pescuit fara rezultate bune.

Probabil esti printre cei mai buni pescari romani ,desi nu te-am vazut inca clasificat pe locuri fruntase in concursuri importante de pescuit stationar ,dar poate e o scapare a mea.

Oricum iti doresc UN AN NOU MAI BUN ,CU SANATATE,BUCURII SI IMPLINIRI SI DESIGUR CU NOI SFATURI PESCARESTI PE BLOGUL TAU !!!

Ma asteptam sa interveniti ca altfel nu se poate....
1. Nu sunt un guru al pescuitului si nici nu am sustinut asta.
3. Secosan poate sa-i invete pe alți si sa scrie carti, eu nu fac asta.
2. Blogul meu nu are ca scop sa invete pe cineva sa pescuiasca. Blogul meu este despre partidele mele de pescuit si atat. Daca cineva invata ceva, foarte bine.
3. Nu sunt cel mai bun pescar si nu concurez....

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 169 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC