Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 15:16

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 13 Sep 2018, 09:13 
Neconectat

Membru din: 07 Feb 2015, 18:10
Mesaje: 151
Localitate: Bucuresti
Salut,

As vrea sa imi cumpar niste plute de match Perfect/ Rive/ Sensas din pacate magazinele noastre nu comercializeaza aceste branduri.
Din ce magazine din afara faceti voi comanda si ce recomandati ptr marcile de mai sus?
Multumesc,


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 13 Sep 2018, 09:28 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
Salut!
Oare de ce trebuie sa dai cu vreo 30% in plus pe o pluta care face același lucru !? Găsești colmic in ro , trabucco, maver.
Pe rive sunt sigur ca plătești și eticheta.
Am eu vreo 300 plute, cele mai multe dintre ele sunt noi. Ce gramaje te ar interesa?!?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 13 Sep 2018, 09:52 
Neconectat

Membru din: 07 Feb 2015, 18:10
Mesaje: 151
Localitate: Bucuresti
salut,

Ma intereseaza slider in special, 12,14,16 grame. acelea cu piciorus de metal si vartej in cap.
Am vaz la Perfect / Rive alea cu antenna de carbon. Intradevar cam scumpe in afara.

Am si eu vrea 50 de plute (colmic wt tubertini). f multumit de ele.

Dar parca intodeauna mai vreau un model.
Multumesc,


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 13 Sep 2018, 10:46 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
Slidere poți găsi și la pandy!!! Inclusiv cei mai meseriași pescari in domeniu erau încântați la un concurs când le au folosit...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 07 Ian 2019, 01:14 
Neconectat

Membru din: 04 Dec 2016, 00:22
Mesaje: 52
Iti recomand Benwick Sports, aici gasesti cam tot ce ai vrea in materie de plute , toate brand-urile exceptie facand Milo... si Mj Sport Fishing ced ca au ceva modele Rive-Perfect


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 07 Ian 2019, 01:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Daca ai noroc,poate prietenul meu DADY (daca il vei contacta),s-ar putea sa-ti vanda plutele ce le doresti ,facute de el de o caltatae exceptionala,plute ce au mare trecere la pescarii italieni,carora le vinde multe plute facute manual de el !!!

SANATATE SI NUMAI BINE !!!

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 07 Ian 2019, 06:43 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
dl Dady face plute bune pt rubeziana/varga, dar cand vine vorba de plute de match... sa ne calmam totusi!
Da, stiu ca dvs ati castigat concursuri cu ele acum aproximativ 100 de ani, atata tot ca lucrurile mai evolueaza.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 07 Ian 2019, 16:37 
Neconectat

Membru din: 07 Feb 2015, 18:10
Mesaje: 151
Localitate: Bucuresti
Salut si La multi ani,
Am facut o comanda pe https://www.fogashorgaszbolt.hu/.
Foarte amabil dl Farago, recomand.
Multumesc,


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 13 Ian 2019, 04:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Alex,

Daca tu ai avea indemanarea la pescuit si la cele facute de DADY manual ti-as da dreptate.Tu nu sti ce poate face DADY si ce calitate au cele facute de DADY din pacate.

ACUM E INTRADEVAR MAI USOR PESCUITUL DACA AI BANI CA TREBUIE DOAR SA STI CE SA CUMPERI,PE CAND ACUM 100 DE ANI ,ACAND CONCURAM EU TREBUIA SA STIU SA-MI FAC PLUTE SA CULEG VIERMI DEIN RAHAT DE PORC SAU DE LA ABATOR,SA-I SPAL SA-I VOSESC SI IN PLUS DACA STIAM SA PESCUIESC SI AVEAM O NADA BUNA FACUTA DE MINE PUTEAM SA AJUNG IN ECHIPA ROMANIEI.
PE PLUTELE MELE NU SCRIA GRAMAJUL ,DAR DUPA OCHI STIAM LA LOCUL DE PESCUIUT CE PLUTE SA FOLOSESC.PLUMBAJUL IL FACEAM DIN FOITE DE PLUMB DIN TEVILE DE PLUB PT. INSTALATII SANITARE SUBTIATE CAT VOIAM LA STRUNG DE PRIETENUL MEU MIKI VARGA,ORADEAN SI EL.

Plutele mi le strunjeam singur intr-un mic strungulet rusesc cu o precizie aproximativa.Plumbi mici culisanti imi faceam singur intr-o matrita facuta de mine in carbumle folosit la motoarele electrice.
Si cu toate acestea in concursurile avute nu m-au batut clujenii ,si chiar nepescuind toata vara deoarece meseria mea de ing. silvic la amenajarea padurilor facea ca eu in cea mai buna perioada de pescuit ,din mai pana in noiembrie haladuiam prin padurile Ardealului pana in Bucovina,si pescuiam rar la pastrav si in ape de ses daca erau in hurul unde lucram, doar din noiembrie pana in mai eram in Oradea .Ca inginer am avut doar 2 biciclete,dupa 25 vde ani de inginerie,desi nu eram betiv sau fumator si chiar in acele conditii am avut norocul sa fiu ales de mai multe ori in echipa Romaniei de stationar.Doar ca imi permiteam inainte de un concurs de stationar,sa chiulesc de pe teren si sa vin la Oradea sa-mi fac nada,sa-mi culeg ,spal si vopsesc viermii pe care doream.SI INCARCAT CA UN MAGAR CU UN RUCSAK MARE CU BETELE NECESARE SA MERG LA CONCURS NEAJUTAT DE NIMENI.

Despre pescarii clujeni am ramas cu o impresie buna cand la un concurs finala "B" PE UN CANAL DE LA O TERMOCENTRALA ( cred ca era la IESALNITA) unde am castigat cu 3 de I si un IV si unde un pescar ungur bun din Cluj(nu-i mai retin numele) mi-a dat viermisori in ultima mansa cea de SHEPHIELD,ca ai mei mi se terminasera spunandu-i ca ma ajuta ca sa-i bat pe "MITICI " !!!! .

Alt clujean ce m-a ajutat in concursuri a fost renumitul doctor BICHICEANU ce dandu-mi sa citesc colectia lui de revistele frantuzesti " LA PECHE E LE POISON " !!!

P.S.Eu in niici un concurs nu am avut larve de chironomus ca sa nadesc cu ele ci doar cateodata cand concura si "tata NITU" cu care stateam in camera,primeam de la el cateva larve mai prapadite ca sa pot pune in carlig,dar rotusi m-am descurcat CHIAR SI ASA..

SANATATE SI NUMAI BINE,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie plute match Perfect/ Rive/ Sensas
MesajScris: 13 Ian 2019, 09:45 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
Jean Scurtu scrie:
Alex,

Daca tu ai avea indemanarea la pescuit si la cele facute de DADY manual ti-as da dreptate.Tu nu sti ce poate face DADY si ce calitate au cele facute de DADY din pacate.


Tocmai, vorbesc in cunostiinta de cauza, am avut si am pescuit atat cu plute de rubeziana/varga/bolo, cat si cu wagglere de la dl Dady!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.049s | 13 Queries | GZIP : Off ]