Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 16:34

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Benzar mix
MesajScris: 30 Sep 2011, 08:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar mix
MesajScris: 30 Sep 2011, 08:59 
Neconectat

Membru din: 12 Iun 2011, 09:17
Mesaje: 62
vijelie scrie:
Nitu V scrie:
pe o apa limpede nada trebuie sa aibe o cromatica asemanatoare substratului , momeala insa poate sa fie ca o cireasa pe tort.

crapul se hraneste pe langa structuri , cauta scoici , raci mici , chestiile alea care seamana cu crevetii sau pe langa praguri unde curentii depun tot felul de chestii pe care le mananca.

am pus o intrebare idioata.
cum bate vantul adica din ce directie pt ca pestele se apropie de mal atunci cand vantul bate din fata.

tendintele de racire il fac sa caute ape adanci si sa manance mai multa proteina animala .
nici 1% nu ti-am spus . ajungi acolo , incearca sa-l localizezi . te ajuta sariturile lui , sau linia pragurilor. nu sunt zgarcit dar subiectul este atat de vast incat craparii nici acum nu stiu multe raspunsuri.



tati, nu sti ca la teorie stam bine? pe majoritatea practica ne omoara :))) :twisted: am inteles ca cea mai tare nada folosita pe dunare se numeste " 220" aduna tot pestele fara sa tina cont ca este pasnik sau rapitor :| :oops: :evil:


Sarbii mai folosesc Dinamita-Baits!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar mix
MesajScris: 30 Sep 2011, 11:47 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
vije...cea mai tare nada pe dunare se numeste informatia si sonarul . :lol: :lol: :lol: prost sunt ....acum am inteles ....220 volti. :lol: am imbatranit.
am imbatranit dar nu-mi pare rau chiar daca cuplez greu.
nu cred ca practica ne omoara . daca traiam intr-o era cand viitorul nostru depindea de cantitatea de peste prins intelegeam . ne omoara sa dam informatii complete. cine crezi ca prindea peste mai mult . baiatul asta care a deschis topicul si pescuia cu una din nadele enumerate mai sus sau tu , la 20 m de el si aveai la dispozitie o juma de galeata de mamaliga .
sunt convins ca si daca primea pe forum toate informatiile despre balta si nada , tot nu te ajungea. de la un anumit nivel feeling-ul face diferenta . stii ce sa faci dar nu stii de ce . el este la inceput si este pacat sa-l ametim . pana acum Zsolty a fost cel mai complet.
si apropo...in 2 saptamani politia de frontiera a facut 3 dosare penale pentru electricieni in zona braila...sa fie vreun semn?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar mix
MesajScris: 30 Sep 2011, 15:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Oct 2010, 18:04
Mesaje: 139
Nitu V scrie:
vije...cea mai tare nada pe dunare se numeste informatia si sonarul . :lol: :lol: :lol: prost sunt ....acum am inteles ....220 volti. :lol: am imbatranit.
am imbatranit dar nu-mi pare rau chiar daca cuplez greu.
nu cred ca practica ne omoara . daca traiam intr-o era cand viitorul nostru depindea de cantitatea de peste prins intelegeam . ne omoara sa dam informatii complete. cine crezi ca prindea peste mai mult . baiatul asta care a deschis topicul si pescuia cu una din nadele enumerate mai sus sau tu , la 20 m de el si aveai la dispozitie o juma de galeata de mamaliga .
sunt convins ca si daca primea pe forum toate informatiile despre balta si nada , tot nu te ajungea. de la un anumit nivel feeling-ul face diferenta . stii ce sa faci dar nu stii de ce . el este la inceput si este pacat sa-l ametim . pana acum Zsolty a fost cel mai complet.
si apropo...in 2 saptamani politia de frontiera a facut 3 dosare penale pentru electricieni in zona braila...sa fie vreun semn?



pai semne sunt peste tot dar de circulatie :twisted: in 2009 s-au facut 10mii de dosare penale din care 9999au primit NUP si unul cu suspendare :| :twisted: deci!!!! :mrgreen: :twisted: In concluzie unde politia nu reuseste sa acopere ii ajuta judecatoria HAHAHHAHA :| :twisted: STIU CA FACEM HAZ DE NECAZ DAR ASTA ESTE TARA IN CARE TRAIM...legile sunt pentru oamenii cinstiti nu pentru hoti ;)

P.S. eu prind ceva baboi la dunare dar in stilul clasic cu momitor, porumbul SRL si cat mai multa rabdare :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.046s | 11 Queries | GZIP : Off ]