Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 20:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Scos peste din apa fara minciog cu feederul
MesajScris: 09 Apr 2012, 06:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
din punctul meu de vedere energoteam blade este o coada de minciog superba atat pentru pesti mici cat si pentru cei mari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scos peste din apa fara minciog cu feederul
MesajScris: 09 Apr 2012, 19:39 
Neconectat

Membru din: 28 Mar 2012, 10:41
Mesaje: 88
Localitate: Iasi
adi petrisor scrie:
din punctul meu de vedere energoteam blade este o coada de minciog superba atat pentru pesti mici cat si pentru cei mari.


Am auzit numai de bine despre batul asta. Mi se pare un pic cam scumput. E aproape dublu fata de ET Black Spider de 3m. M-as orienta mai degraba spre Black Spider. Nu cred ca ar merita banii in plus Blade-ul. Pt Black Spider trebuie sa mai astept pt ca nu e in stoc.
Atunci cand aveti aruncate lansete in larg dupa crapi mari si dati la mal cu un Match/feeder/varga pt pesti mici, aveti 2 mincioguri la dispozitie?
Mie mi s-ar parea necesare deoarece e un pic comic sa scoti un carasel cu un minciog cu deschidere de 1m si cu plasa cu ochiuri mari prin care intra plumbul de la varga sau Match. Si invers e greu sa scoti un crap de vreo 5kg cu un minciog micutz. Sa am o coada si 2 capuri de minciog, un cap pt pesti mari si unu pt mici nu mi se pare o solutie, pestele nu ma asteapta ca eu sa imi infiletez capul care trebuie :)
1) Voi cum procedati in astfel de cazuri, aveti 2 mincioguri?
2) Voi credeti ca merita Blade-ul de 3.5m 100ron in plus?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scos peste din apa fara minciog cu feederul
MesajScris: 09 Apr 2012, 19:53 
Neconectat

Membru din: 28 Dec 2010, 17:51
Mesaje: 464
Localitate: Oradea
Am comandat o coada Blade de 4.5m de la un magazin loco.
Nu am primit.
Nu este disponibil in depozit produsul?
Stiu ca la bolognese blade era o ruptura de stoc destul de mult timp.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scos peste din apa fara minciog cu feederul
MesajScris: 09 Apr 2012, 21:31 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
arsenedaniel scrie:
Care este greutatea maxima aproximativa la care rezista un feeder medium la scoaterea unui peste din apa fara minciog?
Asta in cazul in care exista mal de cel putin 30cm.
Greutatea depinde de varful feederului folosit?

ce intrebare stupida! da' ce sens are sa scoti pestele din apa in bat? atunci vezi ce se va intampla daca mergi cu prima viteza si sa atingi vreo 60 km/h...
tot respectul insa unele intrebari sunt pentru emisiunea agarici pogonici...
ganduri bune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scos peste din apa fara minciog cu feederul
MesajScris: 09 Apr 2012, 21:59 
Neconectat

Membru din: 28 Mar 2012, 10:41
Mesaje: 88
Localitate: Iasi
hoglet scrie:
ce intrebare stupida! da' ce sens are sa scoti pestele din apa in bat? atunci vezi ce se va intampla daca mergi cu prima viteza si sa atingi vreo 60 km/h...
tot respectul insa unele intrebari sunt pentru emisiunea agarici pogonici...
ganduri bune!


Cu tot respectul...am pus intrebarea asta "pt emisiunea agarici pogonici" pt a afla cam ce greutate suporta varful feederului(acesta imi parea cel mai predispus ruperii). Raspunsul mi-a fost oferit de filmuletul cu feederul si cu pungile de nada. Pt mine intrebarea a meritat. Si comparatia cu automobilul cu prima viteza la 60km/h nu mi se pare inspirata din mai multe motive(de exemplu un Lamborghini merge cu 60 la ora cu prima viteza atunci cand soferul vrea sa plece de pe loc foarte rapid...ar mai fi si altele... dar nu vreau sa mai vorbesc despe subiecte ce nu tin de pescuit).Si nici nu mi-a trecut prin cap sa fortez feederul cu pesti mai mari de 250g. Ganduri bune si tie si fir intins!
As aprecia sa raspunda doar cei care considera ca topicul nu e stupid.

arsenedaniel scrie:
1) Atunci cand aveti aruncate lansete in larg dupa crapi mari si dati la mal cu un Match/feeder/varga pt pesti mici, aveti 2 mincioguri la dispozitie?
2) Voi credeti ca merita Blade-ul de 3.5m 200ron comparativ cu Black Spider 3m 100ron?


Imi asum faptul ca intrebarile sunt putin off topic.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.085s | 11 Queries | GZIP : Off ]