Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 22:30

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: O varga buna de 8 m
MesajScris: 26 Aug 2012, 07:01 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 17:52
Mesaje: 38
Localitate: Bucuresti
Citat:
pai spune modelul si apoi aflu eu despre ea una-alta...

Salut,
presupun ca este vorba de Daiwa Tournament F1 Power o varga super faina, bine echilibrata cu talon subtire. Ai grija ce cumperi sa ai de unde lua element de schimb daca o pocnesti, din punctul meu de vedere singurii la care vei gasi cel mai repede sunt cei de la Maver,Colmic si Trabucco.
Ai mai putea incerca Colmic Dinamica dar sa stii ca nu este din din gama de varful cum este Tournament F1 sau Bull MX.
http://www.totalfishing.ro/varga-colmic ... 14749.html
O zi buna

_________________
Marius Raus


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O varga buna de 8 m
MesajScris: 26 Aug 2012, 07:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
tao scrie:
Citat:
pai spune modelul si apoi aflu eu despre ea una-alta...

Salut,
presupun ca este vorba de Daiwa Tournament F1 Power o varga super faina, bine echilibrata cu talon subtire. Ai grija ce cumperi sa ai de unde lua element de schimb daca o pocnesti, din punctul meu de vedere singurii la care vei gasi cel mai repede sunt cei de la Maver,Colmic si Trabucco.
Ai mai putea incerca Colmic Dinamica dar sa stii ca nu este din din gama de varful cum este Tournament F1 sau Bull MX.
http://www.totalfishing.ro/varga-colmic ... 14749.html
O zi buna



Pai daca nu se impaca cu Regalss ul si implicit Nanolith ceva bun ar fi doar Daiwa si Shimano . Am vazut catalogul Shimano Italia pe 2012 . O Catana de 7 metri nu se gaseste sub 200 euro ( RPP ) :o :o :o ( indiferent de actiune 2 ,4,5, 6 ) .De Technium ,Speedmaster , Aspire , Ultegra , Antares la 8 metri nu mai zic nimic ...

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Ultima oară modificat de Pachet pe 26 Aug 2012, 09:22, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O varga buna de 8 m
MesajScris: 26 Aug 2012, 08:09 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Raman la parerea ca Tubertinii Area CT...este cea mai faina varga de 8m pe care am tinut-o in mana vreodata ;) Si eu zic ca se "pupa" cu ce vrei tu ;) cu conditia ;ca daca ai peste mare in varga sa nu o duci niciodata "in spate"...de fapt, sa nu duci "in spate" nici o alta varga....de fapt, sa nu faci ca George(glukas), vezi filmuletul de pe youtube ;) :lol: Asa NUuuu :twisted: :twisted:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O varga buna de 8 m
MesajScris: 26 Aug 2012, 10:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Ar mai fi si Trabucco XPS.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O varga buna de 8 m
MesajScris: 29 Aug 2012, 11:37 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Credeti ca am sanse sa gasesc maine la targul de pescuit toate vergile astea?Nu vreau sa cumpar niciuna dintre ele acum,pentru ca am vazut preturile si e clar ca nu-mi permit acum.Insa ma gandeam ca as putea sa le tin in mana,un mare avantaj daca vreau sa cumpar vreuna in iarna asta.Sa caut 19 vergi la 10 magazine...nu prea imi surade ideea.in afara deasta,pe cele scumpe nici nu le gasesti,cei din magazin spun ca nu aduc decat la comanda.Sa o comand si sa-mi dau seama ca am 1200 ron pe ea,dar nu este ce vreau eu(sa zicem blector cat ata de papiota de subtire),deja sunt pasibil de infract.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O varga buna de 8 m
MesajScris: 29 Aug 2012, 21:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
milo stradivari 8-)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O varga buna de 8 m
MesajScris: 30 Aug 2012, 10:32 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Nu stiu care-i faza cu vergile astea.Am fost astazi la targ,am pus mana pe Maver Ivincible(338 grame spune acolo),ba mai mult,am tinut vreo 5 minute si Maver Eroica(pe site zice ca ar avea 245 grame!!!),am trecut si pe la Energo si am luat toate vergile la rand,desfacute si nedesfacute,de 7,8m.Problema este ca...iti rupe mana.Pai o varga obisnuita aqua pole de 7m de 70 ron,e mai usoara decat eroica asta de 1400 ron.Nu inteleg cum capata asemenea greutate,intr-adevar cand am pus mana pe ea era sa-mi scape din mana de usoara ce era,insa desfacuta,era sa-mi sara mana din umar.Greu,foarte greu de ales,am vazut la bigfish ca ar avea tubertini area,7m 220 grame 750 ron.Pana la urma,poate sa coste si 3000 ron,dar sa fie naibii usoara,nu tancurile alea.Bine i-au spus aleia Maver...GRIZLY!!!!!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.119s | 11 Queries | GZIP : Off ]