Pescuit Stationar

Acum este 16 Mai 2024, 13:25

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ciudatenie
MesajScris: 05 Aug 2015, 12:53 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
uiteti fratilor ce am primit pe mail si pe facebook ... ce ziceti de treaba asta?


Fişiere ataşate:
decizie.jpg
decizie.jpg [ 132.46 KiB | Vizualizat de 12093 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 05 Aug 2015, 13:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
......vezi daca nu te-ai facut jurist? Stai si te uiti ca broasca la sudura, nu intelegi nimic! Dar nici io! :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 05 Aug 2015, 13:05 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
de ce fato? eu inteleg de acolo ca federatia a reusit sa stearga din istoria romaniei AGVPS-ul .... numai eu citesc faza asta? cati dintre voi ati mai primit "circulara " asta? vera nu zice nimic? ea este in sistem si trebuie sa stie daca AGVPS-ul chiar este in moarte clinica sau este un balon de sapun :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 05 Aug 2015, 13:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
E clar ca Agvps-ul este in moarte clinica, aceasta incepand dinainte de Popescu cand celor de la bucale li s-a frant de cotizanti, cei care ii tin in viata. Acolo a inceput declinul. Popescu nu le face decat avant la vale.

Dar sincer nu vad ce castiga popescu cu chestia asta, agvps-ul fiind o organizatie privata afiliata la alta organizatie tot privata. Sa fie sanatos popete cu federatia lui de carton, legala dar de carton. Noi pescuim "nesportiv" si mergem cu echipele "nesportive" la niste competitii organizate in afara tarii si care nu se supun legilor stupide romanesti! E chiar asa de simplu!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 05 Aug 2015, 15:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Poate daca ai sterge dintre prietenii tai de pe facebook n-ai primi ciudatenii! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 05 Aug 2015, 15:43 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
Stai linistit mai sunt "luptatori" pe 2 fronturi :?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 05 Aug 2015, 17:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
diego scrie:
Stai linistit mai sunt "luptatori" pe 2 fronturi :?


Clar!!!... la cate gunoaie sunt in tara asta e de steptat!!!
Stii tu proverbul cu mielul care suge la doua oi.... numai ca de data asta țâțele celor doua oi sunt de fapt doua puli!!

Vije..da-le'ncolo de ciudatenii... spune mai bine cum stai cu stiuca!
Daca ajung la timp ca sa pot merge la Pike-Master faci echipa cu mine? (caut partener :? :? )...

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 08:26 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
truia scrie:
diego scrie:
Stai linistit mai sunt "luptatori" pe 2 fronturi :?


Clar!!!... la cate gunoaie sunt in tara asta e de steptat!!!
Stii tu proverbul cu mielul care suge la doua oi.... numai ca de data asta țâțele celor doua oi sunt de fapt doua puli!!

Vije..da-le'ncolo de ciudatenii... spune mai bine cum stai cu stiuca!
Daca ajung la timp ca sa pot merge la Pike-Master faci echipa cu mine? (caut partener :? :? )...


nu am mai fost la stiuca deloc anul asta ... la mine pe rau au reusit taranii sa o starpeasca ... un an de zile au stat in rau km si km de zone pline cu lansete la baboi .... nu au iertat nimic ... de la 10cm in sus au bagat la sacosa :( ce master omule? unde? in delta? :mrgreen:
agvps-ul nu este interesat decat de fondurile de vanatoare de unde isi iau un pogon de euroi pe autorizatii ... eu zic ca Popescu face o treaba buna daca reuseste sa "mentina" pescuitul romanesc pe linia de plutire .... mie sincer mi se cam rupe ca m-am lasat de competitii dar nu vad ce fac aia care pana acum i-au bagat carne la greu si acum ce sa vezi !? se vad obligati sa se inscrie in federatie ca sa isi poata face pasiunea mai departe :P cam naspa :))))) cineva o sa cam stea rabatat cu cutiuta de alifie in mana asteptand bonusul :P :)))))) :P :))) :lol: :twisted: :lol: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 08:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Pai asta e si idea.... injuraturi urmate de pupaturi in cur....
Nici macar nu se mai respecta regula: "Daca esti prost macar sa fii consecvent!" ....
Tarie de caracter carpatina..... Si mie mi se cam rupe... oricum AJVPS-ul asa cum e el astazi se duce de rapa.... dupa ce mor astia din generatia noastra se va desfiinta singur.... Li se fute de pescari cum bine zici.... starpesc tot vanatul in deplina legalitate pe bani grei cu strainii... trai si huzur!!!
Fara o istorie de genul "Leul Cecil din Zimbabwe" nu ii deranjaza nimeni...mai ales ca toata starpitura din "elita" ...a se citi spuma de pe cacat... romaneasca (gen Nastase Bombonel si Tiriac Rumanul) sunt vajnici vanatori.... adica niste besiti fara coaie care daca trag cu pusca li se pare ca si pot fute!..
Federatia ar fi fost o solutie alternativa...dar nu asa si nu cum e condusa de Fane... aci trebuie unul cu minte si cu daruire..unul modest si care sa stie sa asculte pe altii, unul care sa nu creada ca stie tot...si nu in cele din urma unul inteligent, educat si umblat prin lume ca nu in Romania s-a inventat mersul pe jos.... un artagos inept si arogant cu dorinta de inavutire nu are ce cauta acolo.... si asta de care vorbim trebuie sa conduca o echipa, nu sa fie el tartorul care decide totul....si iar sunt nevoit sa revin "Foamea e Mare!!"....

Hai ca ma apuca greata.... mai bine sa revenim la ale noastre:
Se pare ca am ratat Pike Master-ul anul asta... se fac etape de calificare (4 etape) ... 3 s-au facut deja... a mai ramas una in toamna dar nu cred ca ne putem califica in finala (mai exact n-avem nicio sansa!!) dintr-un singur concurs...
O sa mai vorbesc cu Csaby ca el participa... daca aflu ceva iti spun...

Eu o sa fiu toata toamna asta in Severin (ajung in 10 zile)... daca treci prin zona da-mi un telefon (ia numarul de la Tiganu sau de la Mili) sa stam la o barfa!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 08:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Federatia ar fi fost o solutie alternativa...dar nu asa si nu cum e condusa de Fane... aci trebuie unul cu minte si cu daruire..unul modest si care sa stie sa asculte pe altii, unul care sa nu creada ca stie tot...si nu in cele din urma unul inteligent, educat si umblat prin lume ca nu in Romania s-a inventat mersul pe jos.... un artagos inept si arogant cu dorinta de inavutire nu are ce cauta acolo.... si asta de care vorbim trebuie sa conduca o echipa, nu sa fie el tartorul care decide totul....si iar sunt nevoit sa revin "Foamea e Mare!!"....

Big Like Truio!

Stai Vije ca are fane proiecte si pentru tine cum ar fii sa ai permis si maxim ce poti sa iei acasa 5kg! :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.026s | 15 Queries | GZIP : Off ]