Pescuit Stationar

Acum este 16 Mai 2024, 08:02

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 08:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Si federatia e fiabila fara fane pana atunci mai e ceva!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 09:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Pai e simplu trebuie sa organizeze un puci si sa schimbe conducatorul mitoman ... Pun pariu ca daca ar conduce cineva dintre stationaristi Federatia lu Fane nu ar avea nimeni nimic de comentat ... Timi ,Tudose , Truia ar fi potriviti parerea mea . Toate numele incep cu T :? :? :? Oricum cineva care sa nu aibe foamea in glanda si sa stie cu ce se mananca pescuitul . ;)

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 09:21 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
truia scrie:
Pai asta e si idea.... injuraturi urmate de pupaturi in cur....
Nici macar nu se mai respecta regula: "Daca esti prost macar sa fii consecvent!" ....
Tarie de caracter carpatina..... Si mie mi se cam rupe... oricum AJVPS-ul asa cum e el astazi se duce de rapa.... dupa ce mor astia din generatia noastra se va desfiinta singur.... Li se fute de pescari cum bine zici.... starpesc tot vanatul in deplina legalitate pe bani grei cu strainii... trai si huzur!!!
Fara o istorie de genul "Leul Cecil din Zimbabwe" nu ii deranjaza nimeni...mai ales ca toata starpitura din "elita" ...a se citi spuma de pe cacat... romaneasca (gen Nastase Bombonel si Tiriac Rumanul) sunt vajnici vanatori.... adica niste besiti fara coaie care daca trag cu pusca li se pare ca si pot fute!..
Federatia ar fi fost o solutie alternativa...dar nu asa si nu cum e condusa de Fane... aci trebuie unul cu minte si cu daruire..unul modest si care sa stie sa asculte pe altii, unul care sa nu creada ca stie tot...si nu in cele din urma unul inteligent, educat si umblat prin lume ca nu in Romania s-a inventat mersul pe jos.... un artagos inept si arogant cu dorinta de inavutire nu are ce cauta acolo.... si asta de care vorbim trebuie sa conduca o echipa, nu sa fie el tartorul care decide totul....si iar sunt nevoit sa revin "Foamea e Mare!!"....

Hai ca ma apuca greata.... mai bine sa revenim la ale noastre:
Se pare ca am ratat Pike Master-ul anul asta... se fac etape de calificare (4 etape) ... 3 s-au facut deja... a mai ramas una in toamna dar nu cred ca ne putem califica in finala (mai exact n-avem nicio sansa!!) dintr-un singur concurs...
O sa mai vorbesc cu Csaby ca el participa... daca aflu ceva iti spun...

Eu o sa fiu toata toamna asta in Severin (ajung in 10 zile)... daca treci prin zona da-mi un telefon (ia numarul de la Tiganu sau de la Mili) sa stam la o barfa!



pai frate ce daca au fost 3 etape ... tu joci una la zero si castigi :)) :P =)) ca la wist :)) :)))
:lol: :twisted: :lol: :mrgreen: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 09:24 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
Pachet scrie:
Pai e simplu trebuie sa organizeze un puci si sa schimbe conducatorul mitoman ... Pun pariu ca daca ar conduce cineva dintre stationaristi Federatia lu Fane nu ar avea nimeni nimic de comentat ... Timi ,Tudose , Truia ar fi potriviti parerea mea . Toate numele incep cu T :? :? :? Oricum cineva care sa nu aibe foamea in glanda si sa stie cu ce se mananca pescuitul . ;)



lasa ma ca vin eu sef la federatie si sa vezi eliminari .... care nu bea cat trebuie ELIMINAT ! care nu da spaga la sef ELIMINAT ! care se uita urat la sef ELIMINAT !!! :)))) d-astea comuniste :))) concursurile se fac pe hartie in functie de contributia participantilor :)))


de fapt ce am scris eu mai mult sau mai putin se intampla la anumite concursuri organizate de AGVPS .... sper ca acum sa nu se mai faca asa ceva :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 09:27 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
zsolt scrie:
Federatia ar fi fost o solutie alternativa...dar nu asa si nu cum e condusa de Fane... aci trebuie unul cu minte si cu daruire..unul modest si care sa stie sa asculte pe altii, unul care sa nu creada ca stie tot...si nu in cele din urma unul inteligent, educat si umblat prin lume ca nu in Romania s-a inventat mersul pe jos.... un artagos inept si arogant cu dorinta de inavutire nu are ce cauta acolo.... si asta de care vorbim trebuie sa conduca o echipa, nu sa fie el tartorul care decide totul....si iar sunt nevoit sa revin "Foamea e Mare!!"....

Big Like Truio!

Stai Vije ca are fane proiecte si pentru tine cum ar fii sa ai permis si maxim ce poti sa iei acasa 5kg! :lol:



nu halesc :))) :lol: :twisted: 5 kilograme are un oblete prins de mine :)))) permis am si fara fane.... nu ma deranjeaza sa dau examen de permis atata timp cat aceste este GRATIS asa cum au spus EI fetita minune LG si Stefan P.... cu toate ca parca nu am auzit varianta cu permisul de la el ci numai de la LG :P :twisted: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 09:33 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
) concursurile se fac pe hartie in functie de contributia participantilor ))
Valentine zii ceva nou ca asta se practica acusi!
Puci, ii pregateste rudeanu din auzite! :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 11:04 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
zamfibucur scrie:
) concursurile se fac pe hartie in functie de contributia participantilor ))
Valentine zii ceva nou ca asta se practica acusi!
Puci, ii pregateste rudeanu din auzite! :shock:




pe vremea impuscatului existau asociatii sau concursuri zonale in care "baietii" se duceau la concurs sa faca gratare ... la sf. trageau la sorti locurile si asa mergeau listele cu calificatii mai departe :)))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 11:41 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
vijeliecampionul scrie:

pe vremea impuscatului existau asociatii sau concursuri zonale in care "baietii" se duceau la concurs sa faca gratare ... la sf. trageau la sorti locurile si asa mergeau listele cu calificatii mai departe :)))



In concluzie,cu asa participanti, era mult mai usor pe vremea ta sa ajungi ....Campeon ;) :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 11:49 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
ticairlandezu scrie:
vijeliecampionul scrie:

pe vremea impuscatului existau asociatii sau concursuri zonale in care "baietii" se duceau la concurs sa faca gratare ... la sf. trageau la sorti locurile si asa mergeau listele cu calificatii mai departe :)))



In concluzie,cu asa participanti, era mult mai usor pe vremea ta sa ajungi ....Campeon ;) :lol: :lol: :mrgreen:



eeeeeeeee.... nu era de faze d-alea "inalte" :)) :mrgreen: concursurile "de casa" :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ciudatenie
MesajScris: 06 Aug 2015, 12:10 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
hai ca am plecat la un clenarit :P :mrgreen: :lol: :twisted: vorbim fetelor ! fire zbuciumate !!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.037s | 13 Queries | GZIP : Off ]