Pescuit Stationar

Acum este 27 Iun 2024, 22:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 07 Oct 2010, 18:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Oct 2010, 14:01
Mesaje: 18
Localitate: deva
care ma ajuta si pe mine in aceasta privinta? doresc sa achizitionez o rubesiana. pana acum m-am distrat cu o rbs milo dar a venit timpul sa o schimb. cine imi poate spune care este varianta cea mai buna in privinta celor doua pe care le voi posta? sunt noi ( adica nefolosite nu noi ca si model) stiu ca sunt si mai bune decat astea, mult mai bune dar bugetul nu-mi permite sa ma lansez la altceva. poate aveti voi alte variante dar in limita acestor sume. multumesc

1. Sensas Powermatch 114 13m
Special Pack Includes;
• 13m Pole including match top 3 kit
• 4 x UK Carp Top 2's
• Cupping Kit
• Tubes & Holdall
Free 1.5m extension to take the pole to 14.5m while stock lasts
1.900 RON

2. Maver Competition 131 13m
Supplied at 13m as standard with a weight of only 656g at 11m and 966g at 13m.
Package includes 2 extra power top 2 kits, cupping kit & cups, mini extension, pole bag, clean caps and DVD.
We will also elasticate all kits with standard elastics free of charge.
2.300 RON


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 07 Oct 2010, 18:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
as merge pe maver :roll: :roll: :roll: in caz de ceva cred ca rezolvi mai repede :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :? :? :?

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 07 Oct 2010, 18:49 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
niciuna :lol: :lol: :lol:

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 07 Oct 2010, 21:26 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:32
Mesaje: 239
Localitate: Timisoara
Maver 131 am vrut eu sa mi-l cumpar in italia acum o luna si era 400 de euro ,cu mult mai ieftin si cu garantie 2 ani :!: vinzatorul care era membru al echipei Maver italia a tot repetat de citeva ori ca garantia inseamna ca timp de 2 ani orice se rupe si in orice conditii ei se obliga sa le schimbe gratis, chiar daca calc pe kit-uri .....foarte frumos, la noi daca ai rupt ceva.....te costa o avere, despre garantie nici nu are rost sa vorbim.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 08 Oct 2010, 07:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Oct 2010, 14:01
Mesaje: 18
Localitate: deva
gabi.k scrie:
Maver 131 am vrut eu sa mi-l cumpar in italia acum o luna si era 400 de euro ,cu mult mai ieftin si cu garantie 2 ani :!: vinzatorul care era membru al echipei Maver italia a tot repetat de citeva ori ca garantia inseamna ca timp de 2 ani orice se rupe si in orice conditii ei se obliga sa le schimbe gratis, chiar daca calc pe kit-uri .....foarte frumos, la noi daca ai rupt ceva.....te costa o avere, despre garantie nici nu are rost sa vorbim.


da, 400 EUR e ok. ai vreun link de la maver de unde pot achizitiona asa ceva?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 08 Oct 2010, 14:47 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
Sensas 114 la 13 m are vreo 1100 gr am tinut si eu una in mana si .....ma lasa rece,plus daca bate vantul e jale mare cu ea,cred ca 131 din seria competition e mai buna desi nu am avut ocazia sa o folosesc. Maverul in romania te jupoaie de viu in caz de ...Sensasul face scule bune dar alte serii cum ar fi 764,744, dar e vb de alti bani :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 08 Oct 2010, 14:54 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
Gabi nu cred ca undeva in lume vreo firma da garantie daca calci pe tronson :o , Am vazut si eu vreo doua trei tari la viata mea printecare si Italia am intrat in vreo cateva magazine de pescuit dar de treaba asta nu am auzit ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 08 Oct 2010, 14:57 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:32
Mesaje: 239
Localitate: Timisoara
am doar cartea lor de vizita, numarul de telefon si mail, daca te ajuta ...site pe net nu au, mail-ul lor il gasesti si pe site-ul Maver.
PESCA SPORT s.a.s di Beraldo A.& C http://www.maver.net/it/negozi.php?REG=VENETO#VENEZIA posibil ca alte magazine reprezentanta Maver sa aiba si magazin online, incearca.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 08 Oct 2010, 15:05 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
O fi mai omule...dar eu nu am auzit inca de chestia cu calcatul pe kit... :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rbs maver vs rbs sensas
MesajScris: 08 Oct 2010, 15:23 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:32
Mesaje: 239
Localitate: Timisoara
sincer nici eu ,am stat la discutii ptr ca cunosc limba si sint vecini cu sora mea, a tinut sa sublinieze treaba cu garantia de citeva ori la rind, nici mie nu mi-a venit sa cred, daca ei mint , mint si eu dar nu cred, oricum rubeziana o sa-mi iau de acolo in primavara si o sa vad sigur, de aici nu merita :!: apropo in ce consta garantia la oricare dintr-e firmele prezente la noi in tara in cazul in care i-si cumpara cineva o rubeziana, cred ca zero :!:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.072s | 13 Queries | GZIP : Off ]