Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 12:26

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: shimano technium vs ryobi zauber
MesajScris: 04 Feb 2016, 11:59 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
Mirea Costin scrie:
Baga si tu un link, sa vedem si noi.


zauber de 4000 nu mai au, am luat-o eu pe ultima (luam 2 de 4000, daca aveau pe stoc)

de aici le-am cumparat (am facut de multe ori cumparaturi de la ei, sunt de incredere)
de obicei iti dau si un cadou, in functie de suma cumparaturilor.

https://www.nordfishing77.at/search?sSe ... obi+zauber


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: shimano technium vs ryobi zauber
MesajScris: 04 Feb 2016, 12:31 
Neconectat

Membru din: 06 Oct 2014, 15:18
Mesaje: 104
Localitate: Bucureşti
Multumesc!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: shimano technium vs ryobi zauber
MesajScris: 08 Feb 2016, 19:24 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
mi-au sosit mulinetele, dar mi-au trimis zauber L 4000 match in loc de zauber L 4000 (e prima data cand mi-au gresit comanda). din ce am citit practic este aceeasi mulineta doar ca zauber match are un tambur de capacitate mai mica. totusi, exista si o diferenta de greutate intre ele, zauber match fiind mai usoara cu 10g. stie cineva daca exista si alte diferente?
la nordfishing77 pretul e la fel pt ambele mulinete, 99,77 euro/buc, pe cand la noi e mai scumpa zauber match, nu stiu de ce.
austriecii mi-au dat alternative, inclusiv sa trimita un curier sa ridice mulineta si sa mi-o trimita pe cea pe care am comandat-o, dar nu stiu (nu cred) ca se merita bataia de cap. pe tamburul mai putin adanc intra 150m de 0.18mm, ceea ce imi este mai mult decat suficient pt scobaritul la feeder pe Timis. daca stiti sa existe si alte dif va rog sa-mi spuneti. sipcarp e singurul site care da raport de recuperare diferit , 5:1:1 si 5:0:1, dar cred ca e o greseala.......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: shimano technium vs ryobi zauber
MesajScris: 09 Feb 2016, 06:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Dec 2011, 20:30
Mesaje: 548
Localitate: Cluj Napoca
Eu zic sa te bucuri ca ti-au gresit comanda :). Diferenta este doar la adancimea tamburului, iar tamburul fiind "shallow"/ match, nu poate fi decat un avantaj la pescuitul la feeder, dar si la match. Nu o sa ai nevoie de mai mult de 150m fir aproape niciodata, doar daca pescuiesti dupa monstri, gen crap de Dunare trecut de 10kg si somn peste 20kg care iti iau 100m fir din start, dar acolo ai nevoie deja si de alta mulineta :). Felicitari si sa o folosesti sanatos, nu-ti mai bate capul sa o trimiti inapoi.

_________________
Catching the Impossible!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: shimano technium vs ryobi zauber
MesajScris: 09 Feb 2016, 09:39 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
multumesc de urari!
da, i-am si raspuns aseara ca pastrez mulineta. spunea cineva pe forumul de feeder ca tamburii de la 3000 si 4000 sunt la fel. cum mi-am luat si una de 3000, deseara verific daca chiar se potrivesc, nu ca as avea vreun motiv sa-i schimb intre ei....
singurul minus pe care il vad e knob-ul din duplon, duplonul fiind un material care se curata greu. in rest, sunt niste mulinete f reusite.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: shimano technium vs ryobi zauber
MesajScris: 10 Feb 2016, 00:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2011, 18:09
Mesaje: 541
Localitate: Brasov
Cum zicea si Levente, e chiar ok cea de match, si in afara de tamburul putin adanc, nu sunt diferente intre ele( le-am comparat in magazin la sipcarp). Am stat si eu pe ganduri pe care sa o iau..pana la urma am luat varianta L 4000. Sa le folosesti sanatos! ;)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.049s | 15 Queries | GZIP : Off ]