Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 14:36

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 05 Feb 2016, 12:45 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
In ultima vreme nada produsa de Dl. Benzar este din ce in ce mai prezenta pe piata noastra.
A reusit sa se impuna, lucru bun mai ales ca este un produs romanesc si nu stiu ce traditie avem noi in acest domeniu comparative cu firmele mai consecrate.
Astfel, am o intrebare pentru cei care o folosesc, din convingere si nu pentru filme comerciale:
De ce alegeti / sau NU, nada produsa de Zolt in defavoarea altora ?

- sa fie calitatea, sau pretul mai mic decat al altora ( cu toate ca prea mari diferente nu mai sunt), sau faptul ca il cunoasteti pe Zolt, sau ca este testata in apele de la noi si are un randament mai bun ?....

Rog pe Dl. Benzar sa nu se supere ( prea tare) pentru acest subiect !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 05 Feb 2016, 13:41 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
acum 5-6 ani, ti-as fi recomandat sa nu te atingi de nada Benzar. mie unul mi se parea pesmet gol, care trebuia imbunatatit cu tot felul de aditivi (benzar), astfel incat la pret ajungeai la fel ca o nada mult mai calitativa. testam in paralel nada benzar cu alta nada si intotdeauna "alta nada" iesea castigatoare detasata (de ex maver barbo cavedano).
in urma cu doi ani, datorita feedback-lui pozitiv venit din partea multor pescari pe care ii cunosc, am reinceput sa testez nada Benzar. acum pescuiesc 80% cu nada Benzar :). trebuie sa mentionez ca folosesc nada Benzar doar la pescuitul scobarului pe rauri. la crap pescuiesc cu boiles.....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 06 Feb 2016, 16:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
rcorbu scrie:
De ce alegeti / sau NU, nada produsa de Zolt in defavoarea altora ?


1) Eu aleg nada Benzar ca sa-i fac in ciuda lui Suciu!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2) Nada nu e produsa de Zsolt, e produsa de Romario...ala de la Fotbal Club Viitorul Constanta al lui Hagi

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 06 Feb 2016, 23:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
De la Benzar sunt 2 care le folosesc cand pescuiesc in Romania, bunicele: Special Concurs ( nada economica baza pentru balta la caras) si Betain Crap ( economica,merge bine amestecata cu mamaliga la Prut, Dunare si Delta la ciortan si crap).

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 09 Feb 2016, 08:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Mai dau cu nada Benzar ca e sarman omu si sa mai faca un leu din cand in cand!!! :lol: :lol: :lol:

...acum la modul serios, cred ca raportul calitate pret este primul criteriu in a alege nada iar aici e cam imbatabil.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 09 Feb 2016, 10:27 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
nutzu_z scrie:

...acum la modul serios, cred ca raportul calitate pret este primul criteriu in a alege nada iar aici e cam imbatabil.


Acesta este un chiar un motiv serios !
Multi dintre cei care postati pe forum aveti numeroase competitii la activ, si implicit o experienta mai mare decat a multora.
Sigur prin maini v-au trecut o multime de produse si puteti sa emiteti pareri pertinente despre nade.

Uneori, pentru un novice, se pune intrebarea de a alege, la pret aproximativ egal, o nada de firma dar categoria "basic" si o nada produsa de un authoton, ex. Benzar, dar mai sunt si altii.
Poate tentatia ar fi sa cumpere marca straina, dar ore se merita ? nu cumva produsul romanesc este mai calitativ si merita cumparat !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 09 Feb 2016, 22:00 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Sunt mai multe produse din gama Benzar chiar bune calitativ nu doar " raport calitate pret" . Dar ca ai intrebat de nada , mai ales pentru cei care abia acum incep sa cocheteze cu nadele de pescuit, iei Special Concurs , ca e balta ca e apa curgatoare si nu ai cum sa gresesti :) .

Daca tragi o tura in Delta, pui mana pe orice din gama Crap ( in special Betain si Baza Crap) si iar nu ai cum sa ratezi... mai ales ca acolo iti trebuie cantitate , asa ca nu te doare nici la buzunar.

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 10 Feb 2016, 10:44 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2012, 10:55
Mesaje: 38
Localitate: Oradea
Anul trecut, pe Cris n-am prins mai nimic cu Benzar mreana-scobar, pe care obisnuiam sa o folosesc, dar probabil ca din vina mea. Am ramas din toamna cu o punga de nada, si cand am ridicat-o parca era sita , curgeau taratele din ea. Era toata gauri, de la gargarite :lol: :lol: Special concurs si Betain crap mai folosesc la balta. Pretul e bun mai ales daca cumperi pungi la 3 kg.Cu nada de feeder ,am prins bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 10 Feb 2016, 10:54 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
White Shark scrie:
Anul trecut, pe Cris n-am prins mai nimic cu Benzar mreana-scobar, pe care obisnuiam sa o folosesc, dar probabil ca din vina mea. Am ramas din toamna cu o punga de nada, si cand am ridicat-o parca era sita , curgeau taratele din ea. Era toata gauri, de la gargarite :lol: :lol: Special concurs si Betain crap mai folosesc la balta. Pretul e bun mai ales daca cumperi pungi la 3 kg.Cu nada de feeder ,am prins bine.



Dar ai folosit si alte nade care au avut rezultat mai bun, in aceleasi conditii de utilizare ?
Si peste mai era in zona ? :D :D :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce nada Benzar ?
MesajScris: 10 Feb 2016, 11:31 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2012, 10:55
Mesaje: 38
Localitate: Oradea
Stralucea apa de scobari, eu prindeam obleti si cate o babusca (la bologneza). A venit un pescar cu un bat de 7 metri si intr-o ora a prins 4 scobari la un kg.Pescuia doar cu arpacas. Dar am si spus ca eu am fost un pescar slab anul trecut.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.046s | 13 Queries | GZIP : Off ]