Pescuit Stationar

Acum este 16 Mai 2024, 07:23

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 260 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 27 Noi 2009, 16:19 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Deschid acest topic pentru a mai anima atmosfera din sezonul rece cu partide de pescuit (eventual si poze) pe vreme mai mult sau mai putin potrivnica. Am auzit ca Adi Suciu ar fi fost la Bezid. Te rugam, daca poti (si vrei) sa ne spui Adi, ce rezultate ati avut acolo. Eu si cu Paul Ispas am fost la Orastie "La Baltute" si la "Balta Ben", dar in afara de cativa carasi nu a mers nimic. Nicu Stanca si cativa Hunedoreni spun ca au prins si crap, dar numai daca vor sa intre si ei sa dea detalii, ca noi nu am fost pe balta cand ei au prins crapii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 27 Noi 2009, 16:27 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 19:22
Mesaje: 877
Localitate: Cluj- Napoca
Dupa ce iau permisul auto :oops: nu mai scapa muresul de mine :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Paul Ispas


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 27 Noi 2009, 19:18 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Adi Suciu a fost la Bezid in tinerete! :lol: :lol: :lol:
Si vrea sa-l uite! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 30 Noi 2009, 22:46 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Nea Pityu n-am mai fost la Bezid de la ultima Finala B care s-a tinut acolo si nici nu mii dor de el :lol: :lol: Sper sa nu mai trebuiasca sa concurez oficial acolo ca e naspa . :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Micutu , Notaru si Tudose au fost anul trecut in iarna acolo si au pescuit din barca la platica dar au si inghetat , si ei si apa de sub ei :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Fişiere ataşate:
intramlabanuieliwc1.jpg
intramlabanuieliwc1.jpg [ 248.47 KiB | Vizualizat de 19146 ori ]
Comentariu fişier: nic aici n-am scapat de Tudose
bezid.jpg
bezid.jpg [ 211.81 KiB | Vizualizat de 19146 ori ]

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 01 Dec 2009, 07:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Bezidul este o pista extraordinara, plina de platica si carasi...cam de doua ori cat cei de pe Varsolt. Exista un dezavantaj major acolo. Pista, adica taluzul este putin pescuit, pestii nu raspund prompt la nadire. Pe de alta parte am inteles ca de anul viito lacul va fi din nou al AJVPS-ului, ceea ce inseamna calificari, deci pescuituri ceva mai multe.Eu am fost acolo in vara, am pescuit, la amiaza au venit niste copii la scaldat si m-am mutat langa deversor, am nadit si in 15 minute am prins fara porbleme. Al vorbit cu un pescar localnic, mi-a povestit ca a intrat cu sonarul pe toata lungimea digului, de mai multe ori si era uimit de numarul de pesti. Este un pescuit dificil, mai mult tehnic...Nu stiu de ce lumea se fereste de Bezid...Ar trebui avut in vedere pentru competitiile de anul viitor...

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 01 Dec 2009, 08:48 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
finala b :oops: :oops: :oops: :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 01 Dec 2009, 09:53 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Da , dragilor ar fi OK mai ales ca sunt unii care au experienta la prins bibani microscopici ! Am vazut cu ochii mei la doua interjudetene, una pe Bezid si una pe Lugas ( Tileagd)! Si f interesant era masa tematica la minim 10m de mal ( Mach)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 01 Dec 2009, 15:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Pai e foarte simplu, daca va e frica de concursuri grele, stati acasa. :twisted: :twisted: :twisted:

P.S. Sa va spuna Tudor Bodocan, sau Cristi Lazar, la Cluj la fazele locale sau la judet de cate ori s-au batut in 3-4 ghiborti si totusi nimeni nu s-a plans, in plus azi multi isi aduc aminte cu zambetul pe buze de acele concursuri...

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 01 Dec 2009, 15:44 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
RaduDan scrie:
Pai e foarte simplu, daca va e frica de concursuri grele, stati acasa. :twisted: :twisted: :twisted:

P.S. Sa va spuna Tudor Bodocan, sau Cristi Lazar, la Cluj la fazele locale sau la judet de cate ori s-au batut in 3-4 ghiborti si totusi nimeni nu s-a plans, in plus azi multi isi aduc aminte cu zambetul pe buze de acele concursuri...



Da , dar nu cu bibani microscopici , transparenti care numai in carlig si la Mach nu erau prinsi ...sa te califici in finala B ! :twisted:
Iar de concursuri grele chiar ca nu-mi este frica , am cateva la activ si cu rezultate bune. Eu si cu Cristina am fost primele care am participat la concursurile mari alaturi de baieti ! Asa ca.... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine si unde a mai pescuit?
MesajScris: 01 Dec 2009, 15:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Tanti Vera, eu credeam ca ma cunoasteti mai bine de atat. Personal, daca intr-un concurs, nu pot prinde un biban microscopic corect, la match la minim 10 metri sau la rbs la minim 9 metri, sa fiti sigura ca nu-l voi prinde in alt mod. Poate ma mai tineti minte...acum vreo 6 ani cand am concurat prima data pe Varsolt...Daca nu...nu e problema, eu tine minte si contrar rezultatului execrabil, ma mandresc cu altceva... ;) ;) ;)

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 260 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.033s | 15 Queries | GZIP : Off ]