Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 08:23

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pareri despre feeder Maver Abyss x 3.60
MesajScris: 04 Feb 2011, 09:50 
Neconectat

Membru din: 08 Mar 2010, 11:14
Mesaje: 4
Salutare.
De curand a aparut pe piata noastra urmatorul bat de feeder: http://www.mavermatch.co.uk/index.php?o ... =88&id=747 si care are un pret de aprox 200 de lei. As vrea cateva pareri din partea voastra legat de produsul asta, stiu ca sunt putine sanse ca cineva sa-l si testat insa macar in linii generale. Eu am pescuit pana acum cu un Bream Feeder de la Energo, pe Prut la scobar si mreana. Sunt incantat de el insa ma gandesc daca e cazul sa fac un upgrade.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pareri despre feeder Maver Abyss x 3.60
MesajScris: 04 Feb 2011, 12:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 17:51
Mesaje: 559
Eu nu am lanseta. Dar din linkul postat de tine rezulta ca lanseta are 3,6oml (12x0,30cm) compus de 3 bucati plus 2 varfuri unul light(usor) si unul mediu.E de preferat ca pe Prut sa folosesati o lanseta mai lunga 3.90 ml(13x030) cu o putere de pana in 100gr tinand cont de viteza de curgere a apei si marimea pestilor.Lansetele in general trebuie sa aiba cel putin 3 varfuri sunt modele care au si 5 varfuri.Lanseta cu cat e mai lunga cu atat poti arunca mai departe. Mai trebuie sa ai in vedere ca poti pescui la feeder si pe lacuri unde trebuie sa arunci peste 70-100ml.E de preferat sa cumperi modele aparute mai recent care au calitati superioare fata de modelele mai vechi care sunt scoase la vanzare cu preturi mai reduse.Nu cumpara orice iti apare ca oferta ieftina ca nu sti ce defecte ascunse poate avea. Recomandarea mea: cumpara ceva mai scump dar de calitate ca sa te tina macar cativa ani fara ca sa ai probleme.Numai bine.Mircea13


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pareri despre feeder Maver Abyss x 3.60
MesajScris: 05 Feb 2011, 01:25 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2010, 00:27
Mesaje: 113
eu mi lam achizitonat acu 2 saptamani... si am aceast varianta. http://www.totalfishing.ro/lanseta-feeder-maver-abyss-360m85gr-3varfuri-p-12651.html
nu lam testat insa din cauza vremii dar batul mi se pare super ok....f usor....3 varfuri...(1/2/3 oz) si de altfel mi se pare foarte flexibil...cred ca la acesti bani e o alegere buna...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.094s | 13 Queries | GZIP : Off ]