Pescuit Stationar

Acum este 27 Iun 2024, 22:16

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 18:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
va salut! :)
ma intereseaza sa-mi achizionez o mulineta, de calitate medie, pe care s-o potrivesc cu un bat MH, putere 85gr, greutate 250gr.
as vrea sa ma ajutati cu caracteristicile pe care trebuie sa le indeplineasca. (marime, raport de recuperare...)
astept parerile dumneavoastra, chiar si cu exemple concrete de mulinete pe care le folositi sau le-ati folosit, in jur de 3-400lei (poate chiar oferte :P). va multumesc! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 18:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Un prieten si-a luat o mulineta Spro Passion si e foarte multumit de ea. Am probat-o si eu pe un feeder si merge bine. Ar mai fi de la Energo Carp Expert Match care arata bine si invarte bine, singurul dezavantaj este ca are numai un tambur, fara rezerve.

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 19:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
mersi de raspuns, radu...:)
le stiu pe amandoua, cea de la energo nu-mi place, nu-mi inspira incredere, de invartit se invarte ok, dar nu cred ca are prea multa putere, si nici ca ar excela in fiabilitate...
apoi, mai am eu fixurile legate de energo. nu-mi place mai nimic de la ei.
spro-ul e cat de cat ok, l-am vazut in zorilor, la noul magazin, insa as vrea ceva mai de calitate, mai degraba ceva model de arc (red, blue ;) )
m-am "jucat" azi cu shimano super gtm 4000 rb, frana de lupta, mi-a placut, poate e putin cam grea, singura nelamurire ar fi raportul de recuperare 4,7:1. n-o fi prea mare? :?:
din ce as alege...asta de mai sus pe care am gasit-o la 300, un pret bunicel, red arc, technium, zauber, cu un picut de efort poate chiar un aspire, pe asta nu am pus mana, dar imi place cum suna :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 19:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Acuma cica Passion e varianta low cost de la Blue Arc, cu corp de grafit, etc. SIncer nu stiu, mi se pare ca aduce mai mult cu Zauber. Recuperarea nu e mare la 4,7, eu as merge si pe una mai mare, undeva la un 5+ cum e Zauber sau Passionul...Shimano nu stiu daca l-am probat...ca la cate probez le mai uit si eu...Shimano la noul magazin di Zorilor l-ai vazut? Ca poate ajung pe acolo si ma uit...

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 19:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
in zorilor nu am vazut aspire...este twin power ci, stradic fc, dar sunt cam scumpe... :( 1000 nu dau pe o mulineta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 19:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
tuntila scrie:
in zorilor nu am vazut aspire...este twin power ci, stradic fc, dar sunt cam scumpe... :( 1000 nu dau pe o mulineta.


E drept ca sunt scumpe...dar ce sa zic...eu mai repede imi iau de pe Ebay decat de pe aici. Mai bine un Preston PXR 3000 sau 4000...imi inspira incredere:D

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 19:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 17:51
Mesaje: 559
Ai de unde sa alegi
http://www.fishline.ro/joomla/index.php ... /Spro.html


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 20:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
am un preston 3000. e mica, cu asta am pescuit ultima data :) una de 4000 cred ca ar fi super, dar nu am momentan de unde sa-mi iau. prima am luat-o cu 265, la banii astia nu as sta pe ganduri pt a-mi mai lua una de 4000...
mircea, pe fishline s-au scumpit ca dracu, orice mulineta shimano o gasesti mai ieftin in alta parte. baiul e ca nu stiu ce sa aleg, nu ca nu as avea de unde ;)
ce m-ar tenta de pe fishline ar fi shakespeare match 3, e de 4000, 4 tamburi de aluminiu, si un pret foarte bun, insa nu stiu nimic despre ea, nu am auzit pe nimeni sa o aiba.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 01 Sep 2010, 22:05 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:32
Mesaje: 239
Localitate: Timisoara
Spro Passion este o mulineta foarte buna o folosesc de mult timp la feeder , o alta mulineta care i-mi place foarte mult si este si robusta este Attack SA 30 are tamburul de aluminiu si carcasa din aluminiu, tamburul este mai mare ca si la Passion, este si la Jakson sub o alta denumire VX Machine, binenteles ca sint copiate dupa o mulineta de la o firma celebra.
http://www.gipo.ro/?image=detaliu%20Mul ... 20site.jpg


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare mulineta feeder
MesajScris: 02 Sep 2010, 14:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
tuntila scrie:
am un preston 3000. e mica, cu asta am pescuit ultima data :) una de 4000 cred ca ar fi super, dar nu am momentan de unde sa-mi iau. prima am luat-o cu 265, la banii astia nu as sta pe ganduri pt a-mi mai lua una de 4000...
mircea, pe fishline s-au scumpit ca dracu, orice mulineta shimano o gasesti mai ieftin in alta parte. baiul e ca nu stiu ce sa aleg, nu ca nu as avea de unde ;)
ce m-ar tenta de pe fishline ar fi shakespeare match 3, e de 4000, 4 tamburi de aluminiu, si un pret foarte bun, insa nu stiu nimic despre ea, nu am auzit pe nimeni sa o aiba.


In rest cum se comporta Prestonul? E PXR 3000 sau altceva?? Eu am vrut sa-mi iau una de 4000 pentru match...Ce parere ai despre ea? Adica despre cea pe care o ai tu..:P

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.056s | 13 Queries | GZIP : Off ]