Pescuit Stationar

Acum este 20 Iun 2024, 13:11

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 136 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Fishing Team 2010, Cornesti, data 24-25 aprilie 2010!
MesajScris: 25 Apr 2010, 20:06 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Adi , vroiam sa zic , si poate am zis-o pe un tot nu tocmai adecvat , si imi cer scuze pentru asta , ca trebuia sa anunti popularea asta mai din timp si poate oamenii se mai gindeau inainte de a se retrage. Personal am incercat sa-i conving sa vina dar toti mi-au spus ca nu pot suporta financiar asa multe concursuri unul dupa celalalt. Gresela lor a fost ca s-au inscris si s-au retras stricind niste socoteli . Eu totusi cred ca ramane loc pentru a-l reprograma .

Raman totusi la parerea ca pestele din balta se risipeste pentru modica suma de 10 lei . Va fii greu sa sustineti financiar o repopulare din aceasta suma , care sa aduca Cornestiul la ce a fost odata .
Scuze inca o data si sa ne vedem cu bine :D :D :D :D :D :D

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Fishing Team 2010, Cornesti, data 24-25 aprilie 2010!
MesajScris: 25 Apr 2010, 20:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Hai sa o lasam balta ca nu ajungem niciunde...

Mergeti la peste sa va relaxati!! Eu am fost azi, pe balta 2 si tot ce pot sa spun e "spectacol". Am mers sa fac un material pt revista si dupa ce am terminat am pescuit putin pe standurile de mijloc unde ar putea fi pista de stationar. Am dat cu un miniwagler Middy si cu o boaba sau doua de porumb. Pe langa carasi, am prins cu Gabi si ciortani. Media 300-600 grame. Am avut si rupturi... Pacat ca nu am mai avut loc pe card pt prea multe poze fiindca l-am umplut cu pozele de care am eu nevoie pt revista. Chiar in colt cum intri am prins cel putin 5 crapi in 15 minute si toti erau negri ca tuciul. :)) Pe balta erau si multi baieti care dadeau dupa crap mare. A mers super bine. Au fost si cate doua trasaturi o data. Cred ca s-au luat vre-o 10 crapi mari peste 7-8 kg cu varfuri de 11-12 kg. Parerea mea e ca intr-o mansa de 4 ore faci 10 kg ca nimic...

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Fishing Team 2010, Cornesti, data 24-25 aprilie 2010!
MesajScris: 25 Apr 2010, 20:47 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
cosmin.brola scrie:
Aline eu personal n am renuntat pana in ultima clipa,si crede ma ca mergeam la Cornesti ca tare mi dor de o partida de crap ca pe vremuri.
Problema este urmatoarea : lumea se tot inscrie si renunta in ultima clipa,organizatorul este obligat inainte sa anunte premiile estimate la un minim de participanti.....care pana la urma nu mai vin din terte motive.
Nimeni nu vrea castig din concursurile de casa gen Fir Intins sau Fishing Team dar in economia de azi sa iesi si pe pierdere nu e ok.
De ex.la fir intins treb sa fie 30 si.au ajuns doar 24 no comment.
Eu Brola (petrisor stie)mi am promis ca nu voi mai tine concurs national doar daca taxa este achitata in avans la termenul stabilit.
Problema asta treb sa inceteze si cred ca sunt in asentimentul tuturor.
Propun ca toti cei care se mai inscriu sa plateasca si taxa in avans iar in caz de renuntare taxa nu se mai returneaza.
Nu mai publicati liste "cu inscrisi" decat cei care au platit.Daca trebuia sa pun lista de la fir intins treb sa public 6 concurenti.
@nutzu astept cu interes cel de pe Bega

Nu ti-a cerut nimeni socoteala , eu mi-am postat parerea , cu toate ca nu era treaba mea , eu nefiind inscris acolo de la in ceput... N-am vrut sa deranjez pe nimeni... Oricum , Cornestiul era atractiv pentru pestii care-i avea , nu cred ca se vor inghesui multi in viitorul apropiat la concursuri de caras viteza , sau ciortan.Ma refer la cei care ar avea de parcurs sute de km pana acolo... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fosta Cupa Fishing Team 2010, Cornesti!
MesajScris: 25 Apr 2010, 20:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Bine mah...Las ca mergem sute de km pan la Daia ca sa prindem tot asa!!! Ce plm o tot dai de gard aiurea ...pestii care erau... care nu vor mai fi. Parca toti ne-am nascut cu crapi de ''shpe kile. Ce dracu mah... Da nu mai are rost ca imi bat gura aiurea... Tu parca esti gica contra la orice... Ia o balta si fa'o tu de concurs, baga bani si toate alea ca dupa aia o sa ai si sustinatori din astia care te f...t in gura la fiecare pas!!!
Cu asta imi cam opresc si eu activitatea pe aici ca nu are rost...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fosta Cupa Fishing Team 2010, Cornesti!
MesajScris: 25 Apr 2010, 21:03 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
nutzu_z scrie:
Bine mah...Las ca mergem sute de km pan la Daia ca sa prindem tot asa!!! Ce plm o tot dai de gard aiurea ...pestii care erau... care nu vor mai fi. Parca toti ne-am nascut cu crapi de ''shpe kile. Ce dracu mah... Da nu mai are rost ca imi bat gura aiurea... Tu parca esti gica contra la orice... Ia o balta si fa'o tu de concurs, baga bani si toate alea ca dupa aia o sa ai si sustinatori din astia care te f...t in gura la fiecare pas!!!
Cu asta imi cam opresc si eu activitatea pe aici ca nu are rost...

Nu te ambala , ca drujba... Dupa ce te inveti cu manechine , e greu cu pensionarele... Asa si cu pestii aia , dupa ce te trag in apa aia de 2-3 kile , parca te obisnuiesti mai greu cu aia de 300 gr... In rest... Parca la Daia langa tine a prins unul si crapi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ala de facea perfuzii cu iaurt , sa nu cada in apa... :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fosta Cupa Fishing Team 2010, Cornesti!
MesajScris: 26 Apr 2010, 08:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
super tare ..poate vin sa fac o emisiune pe balta 2 asta in cazul in care ma lasa adikiri si sa am si un pic de timp.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 136 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.106s | 11 Queries | GZIP : Off ]