Pescuit Stationar

Acum este 21 Sep 2024, 08:37

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 256 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 07:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
vom vedea,nu avem atatia oameni sa supraveghem 40 de oameni si probabil e mai bine sa fie voie cu larve si cu fui.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 10:15 
Neconectat

Membru din: 31 Mai 2011, 10:05
Mesaje: 88
Localitate: Bucuresti
sectorizarea pistei de concurs are loc in ideea ca locurile nu ofera conditii egale concurentilor si atunci s-a venit cu aceasta solutie.
tot asa prezenta fouilis-ului in nada la unii pescari si la altii nu, va creea o inegalitate. Cel putin eu asa cred, ca la doi pescari buni care pescuiesc unul langa altul va fi in avantaj cel care are fouilis in nada. Si atunci cum poti sa-i mai compari pe cei doi? sa zici ca unul e mai bun decat celalalt
regulametul concursului ar trebui sa creeze conditii de comparabilitate astfel incat sa fie premiata priceperea pescarului
o solutie ar fi cum spune Dl.Suciu, sa se permita doar larve pt carlig, nu si pt nada. Acum daca unii vor incalca regula tine de constiinta fiecaruia...
sau daca cineva vrea neaparat sa aiba fouilis in nada atunci sa pescuisaca intr-un sector in care toti concurentii sa aiba la fel(creearea de sectoare separate pt cei cu/fara foulis in nada)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 11:08 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
in luna mai va fi fuii berechet ,asa ca nu va mai plangeti....bani sa fie.... :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 11:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Daca nu gasiti fui viu va dau eu fui congelat la greu. Am o filiera si este fui congelat cat cuprinde...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 13:29 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
m-ai am si eu cateva kg de larva congelata de la aceeasi filiera ,.... :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 14:36 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Grasu-le , recunoaste aici ca t-i s-or inrosit telefoanele ca sa nu scoti larvele si fuii-ul :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Din pacate , sint citeva persoane care nu au nici un interes sa fie scoase aceste doua momeli pentru ca ei sigur vor avea cacalau din ambele ;) ;) ;) ;) dar se face o gresala daca nu se vor scoate pentru ca numarul de concurenti v-a creste subsatntial in cazul in care va fii fara larve si fuii .
Daca era fara veneam si eu ....... :( :( :( :( :(

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 14:49 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
in fiecare an ai degand sa pui presiune pe cupa tubertinii?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 16:10 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
FlorinSitaru scrie:
sectorizarea pistei de concurs are loc in ideea ca locurile nu ofera conditii egale concurentilor si atunci s-a venit cu aceasta solutie.
tot asa prezenta fouilis-ului in nada la unii pescari si la altii nu, va creea o inegalitate. Cel putin eu asa cred, ca la doi pescari buni care pescuiesc unul langa altul va fi in avantaj cel care are fouilis in nada. Si atunci cum poti sa-i mai compari pe cei doi? sa zici ca unul e mai bun decat celalalt
regulametul concursului ar trebui sa creeze conditii de comparabilitate astfel incat sa fie premiata priceperea pescarului
o solutie ar fi cum spune Dl.Suciu, sa se permita doar larve pt carlig, nu si pt nada. Acum daca unii vor incalca regula tine de constiinta fiecaruia...
sau daca cineva vrea neaparat sa aiba fouilis in nada atunci sa pescuisaca intr-un sector in care toti concurentii sa aiba la fel(creearea de sectoare separate pt cei cu/fara foulis in nada)


Misto,eu propun sa dati si cate o lopata la concurenti sa scoate in pregatire rame din pamint(fiecare in standul lui)capetele fara lopata ca sa nu mai aiba avantaj! :lol: :lol: :lol: :lol: Ar mai fi si o solutie sa fie linia de start la Sandulita si fiecare cum ajunge sa-si ocupe loc! 8-) 8-) (Fara masina)!!!!!Ce n-as da sa vad pe Palcau si Petrisor cum alearga disperati sa ajunga la cap de stand! :lol: :lol: :lol: :lol: Bine si seizmografele trebuie deconectate.....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 17:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
adi suciu scrie:
Grasu-le , recunoaste aici ca t-i s-or inrosit telefoanele ca sa nu scoti larvele si fuii-ul :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Din pacate , sint citeva persoane care nu au nici un interes sa fie scoase aceste doua momeli pentru ca ei sigur vor avea cacalau din ambele ;) ;) ;) ;) dar se face o gresala daca nu se vor scoate pentru ca numarul de concurenti v-a creste subsatntial in cazul in care va fii fara larve si fuii .
Daca era fara veneam si eu ....... :( :( :( :( :(


parca erai foarte bucuros cand te-am intrebat la telefon daca e bine 5 ore si spuneai ca vii acum te-ai razgandit?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 11-12-13 MAI CUPA TUBERTINI EDITIA III SARULESTI
MesajScris: 25 Ian 2012, 17:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Suciule ajutama cu ceva ..cum verific la sange 40 de persoane?daca castiga Rancu cu siguranta se vor auzi vorbe ca eu l-am ajutat sa bage larve sau fui nu?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 256 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.026s | 10 Queries | GZIP : Off ]