Pescuit Stationar

Acum este 19 Sep 2024, 23:33

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 21:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Bah, care ati mituit Google Earth ca am dat si eu sa vad barajul de la Calinesti si ce sa vad... E ACOPERIT DE NORI! NU SE VEDE NIMIC!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 21:57 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
nutzu_z scrie:
Bah, care ati mituit Google Earth ca am dat si eu sa vad barajul de la Calinesti si ce sa vad... E ACOPERIT DE NORI! NU SE VEDE NIMIC!!! :lol: :lol: :lol: :lol:



:lol: :lol: :lol: Exact asta faceam si io :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 22:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2010, 17:46
Mesaje: 786
Localitate: Baia Mare
Vand ponturi despre Calinesti!Sariti cu oferteleee! :lol: :lol: :lol:

_________________
TODAY NO FISH!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 22:02 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
paul_ scrie:
Vand ponturi despre Calinesti!Sariti cu oferteleee! :lol: :lol: :lol:



Sti cumva numarul de pesti din baraj :?: :idea: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 22:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
alintudose scrie:
Toni , voi aveati un singur vot. Si cu el nu se schimba nimic. Echipa ta a fost pentru Doripesco , Profe a votat "da" . Cu Florin am vorbit si eu , nu a spus decat ca este de acord cu Doripesco si nju are nimic impotriva , ca oricum pe el nu-l intereseaza. Dar , daca la Ciuslea si anul asta se vor prinde cantitatile de anul trecut , oare cine va mai sustine pistele voastre ? Cred ca asta ar trebui sa te ingrijoreze mai tare. ;)
De fapt , care-i baiul ? Au fost doua opinii , sa nu zic tabere. Energo , aliniati unii langa altii si restul lumii. A castigat de data asta restul lumii.A fost doar inceputul , lumea s-a cam plictisit sa li se organizeze totul in favoarea altora.Si se trezesc si altii ca pot organiza. Nu uita ca Luci nu a apucat sa voteze , asta referitor la inclinatul balantei. ;)
Despre faptul ca dl Benzar a afirmat ca la Doripesco echipa Energo nu va participa ce parere ai ? Nu suna usor a santaj ? :mrgreen:
Haai sa ne vedem de pesccuit , sa facem linii , acuma stim locatiile. ;)
O alta noutate , categoriile de cadeti , tineret , sperante vor intra anul asta direct in finala , din cauza numarului redus de participanti.

Aline ocupate de coada ta ca e mai aproape de tine! ;) Si nu am vrut sa sustin minciunile tale referitor la taxa de Doripesco!Sa nu uitam ce ai zis referitor la taxa ca revenim la subiectul respectiv!Nu am vrut sa cheltuiesc bani in extremisme eu am invatat sa castig bani cu munca si nu am crescut linga sau dupa fusta taticului!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 22:06 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
alintudose scrie:
Echipa ta a fost pentru Doripesco , Profe a votat "da

echipa mea pescuieste oriunde adica nu s-au dat in spate de doripesco
alintudose scrie:
Dar , daca la Ciuslea si anul asta se vor prinde cantitatile de anul trecut , oare cine va mai sustine pistele voastre ? Cred ca asta ar trebui sa te ingrijoreze mai tare

tu, cum le-ai sustinut si pana acum ;)
daca la calinesti nu o sa se prinda peste mult ce o sa se intample?
compensam cu doripesco ;)
alintudose scrie:
lumea s-a cam plictisit sa li se organizeze totul in favoarea altora

e clar ca sunteti favoriti la titlu ca altfel nu preferati doripesco
deci acum in favoarea cui se organizeaza?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 22:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2010, 17:46
Mesaje: 786
Localitate: Baia Mare
ticairlandezu scrie:
paul_ scrie:
Vand ponturi despre Calinesti!Sariti cu oferteleee! :lol: :lol: :lol:



Sti cumva numarul de pesti din baraj :?: :idea: :lol: :lol: :lol:

Pai.. nu prea,dar daca platiti bine ii numar :lol:

_________________
TODAY NO FISH!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 02 Mar 2012, 22:28 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
zsolt scrie:
alintudose scrie:
Toni , voi aveati un singur vot. Si cu el nu se schimba nimic. Echipa ta a fost pentru Doripesco , Profe a votat "da" . Cu Florin am vorbit si eu , nu a spus decat ca este de acord cu Doripesco si nju are nimic impotriva , ca oricum pe el nu-l intereseaza. Dar , daca la Ciuslea si anul asta se vor prinde cantitatile de anul trecut , oare cine va mai sustine pistele voastre ? Cred ca asta ar trebui sa te ingrijoreze mai tare. ;)
De fapt , care-i baiul ? Au fost doua opinii , sa nu zic tabere. Energo , aliniati unii langa altii si restul lumii. A castigat de data asta restul lumii.A fost doar inceputul , lumea s-a cam plictisit sa li se organizeze totul in favoarea altora.Si se trezesc si altii ca pot organiza. Nu uita ca Luci nu a apucat sa voteze , asta referitor la inclinatul balantei. ;)
Despre faptul ca dl Benzar a afirmat ca la Doripesco echipa Energo nu va participa ce parere ai ? Nu suna usor a santaj ? :mrgreen:
Haai sa ne vedem de pesccuit , sa facem linii , acuma stim locatiile. ;)
O alta noutate , categoriile de cadeti , tineret , sperante vor intra anul asta direct in finala , din cauza numarului redus de participanti.

Aline ocupate de coada ta ca e mai aproape de tine! ;) Si nu am vrut sa sustin minciunile tale referitor la taxa de Doripesco!Sa nu uitam ce ai zis referitor la taxa ca revenim la subiectul respectiv!Nu am vrut sa cheltuiesc bani in extremisme eu am invatat sa castig bani cu munca si nu am crescut linga sau dupa fusta taticului!

Presupunand ca in situatia in care aripa tanara a familiei Benzar posteaza din Spania de pe userul radupris si eu aici ma adresez tatalui sau , postez urmatoarele :
Nu cred ca-i cazul sa insultati , asta mai ales ca tot ce am spus este purul adevar.Deranjeaza faptul ca la Doripesco , trecand peste inutilitatea larvelor si fuiului , care erau apanajul unei echipe , au sanse mai multi sa castige .Despre taxa , am spus ca , in functie de numarul de echipe este in jur de 650 ron. Insa scadem costul larvelor , a fuiului , ceea ce din punct de vedere al unei analize economico-financiare plaseaza Doripesco peste Varsolt. Mai spuneam ca in 2010 la Varsolt Energo nu a platit taxa de participare , ca au sponsorizat cu nus' ce. Am mintit eu ? Aveti chitanta sa dovediti ca mint? :P (chiar Zsolt a recunoscut treaba asta) , adica unii sunt mai albi decat altii. Nici unii nu vor sa cheltuiasca bani aiurea , asta dupa ce s-a intamplat in trecut cu larvele si celelalte ganganii , asa ca au votat Doripesco. Despre cum se castiga banii , stiu ca sunteti indatorati pe viata Energofish , dar asta-i alta poveste deja. Apropo , "taticu"l s-a pensionat de 12-13 ani si nu poarta fusta. La dvs asa se imbraca barbatii ? Nu aveti altceva de postat despre subiect? Trist ...
Despre partea cealalta , ati afirmat sau nu in sala ca Energo nu participa la Doripesco? Daca va participa totusi nu inseamna ca am avut dreptate cu santajul asta ieftin? Asta fiindca nu am prea priceput unde-i minciuna mea , eu am perceput postarea ca un atac la persoana. Daca doriti ,putem intra in detalii la tot ce am postat, la tot ce ati postat , insa cu treburi concrete si la subiect. Din respect pentru varsta dumneavoastra ma opresc aici.
In rest , sa ne vedem sanatosi . La Doripesco. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 02:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
nutzu_z scrie:
Bah, care ati mituit Google Earth ca am dat si eu sa vad barajul de la Calinesti si ce sa vad... E ACOPERIT DE NORI! NU SE VEDE NIMIC!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Nutzu,

Imi pare rau ca nu ai putut vedea barajul de la CALINESTI -OAS, pe GOOGLE EARTH,insa nu cred ca s-a schimbat fata de cum era in 1987 cand eu am participat la o finala "A",asa ca o sa pun doua poze din timpul concursului de atunci.
Chiar ma batea gandul sa intreb ce mai e cu pista de la Calinesti-Oas ca nu mai auzisem sa se fi tinut concursuri acolo,desi cred ca era cea mai uniforma pista din tara.
Ce pot sa spun e ca atunci,dar probabil si acum, era o pista uniforma ,egala pt. fiecare concurent,platica fiind pestele dominant ,dar sunt si obleti si babusti(salaul si stiuca stiu ca nu va intereseaza).

Daca eu cu platica in prima mansa am luat locul I si dupa 3 manse eram pe locul unu fara a avea decat cateva larve prapadite de Chironomus,dar numai de carlig,cred ca si acum chiar daca nu ai Chironomus sau fouille pt. a nadii cu ele ,poti obtine un rezultat f. bun.
Banuiesc ca si acum e acelas peste dominant pe aceasta pista si anume platica si ca va fi un concurs frumos.

Imagine
free image hosting

Imagine
jpg image hosting

Stiu ca nu sunt cele mai reusite poze,dar nu am altele,dar oricum se poate vedea ca inclinarea taluzului nu e mare .Nu va mirati de dotarea mea ,dar asa era in acele vremuri(bacul era facut de mine,la masina de cusut dintr-un fel de musama maronie panzata la fel si husa pt. bete).
In poza a doua se poate vedea,dar mai greu marimea platicii ce o degorjam(ce apare mai alb sub cotul meu e platica),cam de 200-250g.(poze facute in timpul primei manse).

Minciogul era unul cehesc ,caruia ca sa nu mi se incurce plumbajul in el ,ii inlocuisem plasa originala cu o bucata de material de perdele.Din pacate nu era cea mai buna solutie ca ridicam greu minciogul deoarece apa curgea greu prin ochiurile f. mici ale plasei de perdea .
Juvelincul ,ca a multor oradeni,era tot din material de perdele....

In acea finala "A" din 15-16 august 1987 am fost 4 oradeni,ZOLI KOSA,BALASZ STEFAN,alias "FLECEK"(Dumnezeu sa-l odihneasca ca a fost un pescar f. bun ce a ajuns sa fie mai tarziu in echipa Ungariei),IOAN(IANCSI)BARTA, fost "elev" de-al meu in ale pescuitului competitional(ajuns in primullui an de concurs in finala "A") si subsemnatul.

"Rahat in traista" concurentilor

Jean Scurtu

P.S.Se poate incheia concursul cu o palinca oseneasca de cea mai buna calitate de care nu multi au avut parte sa guste.

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 03:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
@Zsolt,

"Nu am vrut sa cheltuiesc bani in extremisme eu am invatat sa castig bani cu munca si nu am crescut linga sau dupa fusta taticului!"


Nu pot sa-ti spun decat ca eu il cunosc f. bine pe tatal lui Alin,eu fiind prieten si coleg de camera la facultatea de silvicultura din Brasov timp de 5 ani cu tatal lui Alin.
Tatal lui Alin a fost si este un om f. destept,un om muncitor ce datotita capacitatilor lui a ajuns deasupra multora.
Mama lui Alin a terminat biologia la Cluj,de asemenea o femeie frumoasa, desteapata si cu mult bun simt.
Oare crezi ca avand astfel de parinti Alin sau fratele lui puteau ajunge niste"coate goale"???

Te cam inseli spunand ca a "crescut langa sau dupa fusta taticului".Educatia pe care a primit-o Alin ,normal ca se datoreaza mamei si tatalui lui si daca a ajuns unde a ajuns e datorita educatiei primite si dotarii intelectuale.Fara munca chiar si dotat intelectual nu realizezi mare lucru.Ce s-a realizat in familia Tudose s-a realizat prin munca,bazata nu pe forta fizica ci o munca condusa de inteligenta.
Am fost de mai multe ori la Sebes,la ei acasa cand era Alin mic si cunosc f. bine atmosfera din familia din care a provenit.

Cred ca tie nu ti-ar convenii daca cineva ar spune ca esti unde esti acum deoarece ai crescut sub"fusta "ENERGOFISH"-ului,ca daca nu ai fi fost valoros cu tot ajutorul ENERGOFISH--ului nu ajungeai in pozitia in care esti.

E bine ca intotdeauna "sa dam Caesar-ului ce e al Caesar"....

M-as bucura sa nu dau dreptate latinilor ce spuneau "homo homini lupus est"(dar din pacate s-ar parea ca aveau dreptate) si sa nu ne mancam unii pe altii nici in viata nici pe forum-uri.

Sanatate si iti doresc rezultate cat masi bune posibil in concursurile viitoare de pescuit,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.079s | 11 Queries | GZIP : Off ]