Pescuit Stationar

Acum este 01 Iul 2024, 05:52

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 08:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Nea Maty, aveti dreptate. Și Zsolt are, cu câteva exceptii.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 08:11 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Eu cred ca strategia corecta in orice concurs este aceea cu care se castiga. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 09:57 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Nici eu nu am vrut sa comentez nimic despre finala asta ca sa nu creada cineva ca vreu sa ma justific . Trebuie sa inteleaga toata lumea ca rezultatele mele mi le asum in totalitate si nu trebuie sa le justific in fata nimanui , asa cum sant ele bune sau foarte proaste .
Totusi am hotarat ca trebuie spuse cateva lucruri :
In primul rand il felicit pe Boti pentru efortul depus si titlul obtinut pe care-l merita din plin , el a pescuit intradevar la obleti , restul au improvizat .
Pista a fost una dintre cele mai proaste piste care au fost alese vreodata pentru o finala nationala , cred ca mai slaba pista nu se poate .
Nu a fost nici macar o pista de obleti egala , am vazut pescari buni in jurul meu care se chinuiau efectiv sa prinda catva obleti in patru ore , si ajunsese-ra la final de mansa sa-si numere obleti intre ei la fel cu se numarau crapii pe Doripesco . Nici eu nu am avut o situatie mai stalucita dar ma consolam cand in sectorul meu auzeam cum fiecare stia exact cati obleti a prins , respectiv 3 , 5 , 10 sau 15 obleti in patru ore . Atunci am avut certitudinea ca am ales strategia corecta , adica sa dau la peste mare chiar daca am riscat sa nu prind nimic, dar daca prindeam castigam sectorul , sau sa dau la obleti patru ore si sa prind 3 , 10 , 100 de grame de obleti ca sa rezolv ce ?? :o :o :o sa evit penibilul ??? Nu , dupa parerea mea cei care au facut asta s-au afundat si mai tare in penibil ;) ;) ;) ;) .
Legat de prinderea morunasilor s-a dovedit ca singurul care si-a dat seama cum se pot prinde a fost Benzar , dar cu zile multe de stat pe pista ceea ce eu nu am avut posibilitatea . Nu pot sa nu remarc ca au mai stat si altii pe pista zile intregi dar au stat degeaba , asa ca are si Benzar meritele lui . Informatiile pe care eu le-am avut despre cum se prind morunasii s-au dovedit a fii total gresite , dar odata ajuns acolo nu prea mai puteam reface nimic pentru ca eu „stiam“ ca se prind cu nada putina , grea , pentru un pescuit pe fund , cu un timp relativ de asteptare mare , si nada pe care am avut-o la mine era in consecinta . Degeaba am incercat sa improvizez si sa fac din acesta nada o nada de suprafata amestecand-o cu cele cateva pungi de nada de oblete ca nu a functionat . In prima mansa am tras la match nada de oblete pe care o aveam pregatita dar degeaba .....
Legat de pescuitul la morunas a celorlalti concurenti , am constatat ca nu neaparat prinderea rara a acestora i-a determinat sa nu pescuiasca dupa ei ci si lipsa de experienta a pescuitului la slider . Din pacate avem mult prea multi concurenti care nu stiu sa faca o linie de slider , sa arunce cu ea ( vedeam in jurul meu ca la fiecare aruncare faceau macrameuri ) , nu fac altceva decat sa improvizeze la acest stil multumindu-se sa copieze o linie fara sa stie de ce a fost facuta asa sau cum functioneaza . Nu as putea spune ca pe mine m-a ajutat faptul ca stiu sa pescuiesc la slider , dar realitatea ca marea majoritate habar nu au ce inseamna slider , exista ;) ;) ;) .
In concluzie eu voi belii bine ochii de-acum inainte la care concursuri voi participa si la care nu , in functie de pistele alese pentru ca este efectiv o risipa de timp si de bani sa mai concurezi pe astfel de piste , si le transmit celor care “isi fac probleme “ de rezultatele mele sa stea linistiti ca pe mine ma doare-n cur de parerea lor si de grijile lor

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 10:10 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
ticairlandezu scrie:
Io nare rost sa vorbesc muuult si dea'pulea...asa ca atat va zic!!!!....a fost cea mai tare FINALA.... de la Avram Iancu!!!! -incoace ;)(pe bune)


Hai sa-ti spun un secret :o :o :o :o :o
In lumea asta , la robinet , curge o licoare transparenta denumita APA ;) ;) ;) ;)
Incearca sa bei si din asta si o sa constati , cu stupoare , ca lucrurile se vad si altfel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 10:21 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 10:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
:lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 11:20 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
ION scrie:
glukas scrie:
Stai linistit, Adi, a fost seceta acolo si s-a văzut. La anul voi susține orice pista pe rau, chiar cu riscul obletilor. Si la Mureș de-o fi, voi da iar dupa morunasi 3 manse, poate, poate!


D-l George , cu riscul de a fi putin rautacios :twisted: :twisted: :twisted: ....dar oare nu va puneti intrebarea daca veti mai ajunge intr-o finala A....am urmarit tot acest campionat si nu mi se pare normal ca intr-o finala pe tara sa ajunga oricine isi doreste acest lucru....o finala tre sa se deie maxim din 25 de concurenti....acuma si cine nu a vrut a ajuns in finala...penibil....am vazut pe filmare ca un concurent dadea cu bolo la obleti...ma gandesc ca din lipsa de dotare....d-lor , este o finala nationala nu un concurs de duminica pentru noobi...
P.S Si ar fi frumos sa fie pe doua locatii...

Da, este colegul meu Madaras Jozsef. Dansul deocamdata nu are RBS. Urmeaza sa-si cumpere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 28 Aug 2013, 07:09 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Mai dar cat carcotasi mai sunteti pe aici ! Cum adica ....intr-o finala A ajunge oricine ????? Pt finala asta sau batut 70 de pescari , si au avut de tras un concurs greu pe Virsolt ! Dar de unde sa stii tu ?! Din fata calculatorului nu se vede si nu se simte efortul pescarului pt calificare in A ! :twisted: :twisted:

Pt ca nu am intrat pe forum pana acum .....vreau sa felicit toti concurenti pt munca depusa in aceasta finala ! O finala f grea , dar dusa la bun sfarsit de concurenti ! Normal ca unii sunt suparati, dar asta este bine pe ca vor fi motivati pt anul viitor ! ;) ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 28 Aug 2013, 08:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Vreau sa scriu 2 cuvinte despre aceasta finala:
Boti esti cel mai bun, ai castigat ca un adevarat campion!
Respectele mele Madarasz Joszef!
Multumirile mele merg celor din echipa care au venit sa ne sustina si sa se bucure la sfarsit!
Bravo Benzar!
Un concurs bine organizat, Felcitari!
Astept in mod public scuzele lui Orosz pentru ce i/a spus lui Boti dupa ultima mansa!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 28 Aug 2013, 09:01 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 17:27
Mesaje: 334
Felicitari castigatorilor !!In sfarsit dupa Medgidia s-a facut si o finala pe canal sau apa curgatoare. Speram sa avem curaj sa mai organizam finale de stationar pe ape curgatoare. Este altceva decat in lac. Necesita o mai mare atentie stilului de pescuit. Amintitiva ca in ultimi 10 ani campionatele mondiale cam 80% au fost pe ape curgatoare. Sper sa nu se renunte la apele curgatoare pentru competitii.
Felicitari AJVPS Mures pentru efortul depus in vederea desfasurarii competitiei !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.036s | 11 Queries | GZIP : Off ]