Pescuit Stationar

Acum este 19 Sep 2024, 23:38

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 14:12 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Citat:
Am ajuns si eu acasa ! Nu stiu cine ce a postat , dar pana o sa ma documentez , vreau sa-ti spun ADI ca eu am spus taxa de participare din momentul in care am cerut finala pe Varsolt ! Adica ieri 02.03.2012
Si pentru cei care
ar fi curiosi , DACA ar fi fost votat Varsoltul ...taxa de orgaizare era 600lei/echipa
asta insemnand:
- antrenament pe pista de luni pana miercuri inclusiv
- concursul propriu zis ( joi antrenament oficial +3 manse )
- apa + cafea pt cele trei zile de cocurs
- logistica + restul ( pieptare, diplome, albitrii, etc, )
- masa festiva dupa premiere + +++


taxa este EXAGERATA pentru o locatie publica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pentru care nu se plateste taxa de balta !!!!!!!!!!!
Pe Virsolt trebuie sa pot pescuii si sa fac antrenament cu permisul ANPA de luni pina vineri nu cu taxe de 600 lei ;) ;) ;) ;)
Noi vom avea o taxa apropiata in conditiile in care platim 7500 lei TAXA DE LOCATIE , iar la Virsolt nu este decit 1200 lei "taxe de consultanta " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: adica un fel de spaga legalizata ;) ;) ;) ;) ;)
De 5.000 lei diferenta iti dau si eu apa , cafea si sarme sa ai si acasa o saptamana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Deci las-ooo dracului ca macaie :( :( :( :( :( :( :( :(

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 14:23 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Atunci cand TU + ANPA veti face repopulari si curatenie si paza si veti plati amnzile celor de la mediu si ape ..... atunci vei face TU cu ANPA reguli pe Varsolt !!!!!

Nu mai am ce discuta cu tine . Te-am crezut un :twisted: :twisted: :twisted: om cerebral !!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 14:25 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2009, 11:13
Mesaje: 410
ticairlandezu scrie:
Sti cumva numarul de pesti din baraj :?: :idea: :lol: :lol: :lol:


Localnicii spun ca numarul este cam mic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://pescuitsatumare.forumgratuit.ro/ ... inesti-oas


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 14:33 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Veronica Ispas scrie:
Atunci cand TU + ANPA veti face repopulari si curatenie si paza si veti plati amnzile celor de la mediu si ape ..... atunci vei face TU cu ANPA reguli pe Varsolt !!!!!

Nu mai am ce discuta cu tine . Te-am crezut un :twisted: :twisted: :twisted: om cerebral !!!!


blablablabla........... alte argumente mai solide ai ?????????????? de "generalisme" -le astea is` satul pana peste cap !!!!!!!!!! problema este sa nu crezi fraier pe cineva , stim si noi sa facem calcule ;) ;) ;) ;) ;) ;)
repopulari sa faceti pe banii vostrii nu pe ai nostri , ca la cit peste ati scos de acolo cu sacii , este normal sa-l si bagati inapoi ;) ;) ;) ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 14:52 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Adi nu ma cert cu tine , pt ca inca mai cred ca intre noi pescarii de competitie trebuie sa fie prietenie si respect.
Eu am incercat intodeauna sa organizez corect un concurs , sa fiu impartiala , sa va simtiti bine in Salaj , sa va ajut daca pot, indiferent din ce judet ati fi fost si sa promovez Varsoltul. Nu cred ca am inselat sau am mintit pe cineva !
Daca nu ti-a placut sau nu-ti place ce am incercat sa fac eu .....esti invitatul meu sa faci tu mai bine ! Sau poate il lasati pe Popescu sa faca ...ca este sub nasul vostru !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 15:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Veronica Ispas scrie:
Atunci cand TU + ANPA veti face repopulari si curatenie si paza si veti plati amnzile celor de la mediu si ape ..... atunci vei face TU cu ANPA reguli pe Varsolt !!!!!



Vera, stii ca te iubesc...DAR:

1. Popularile le faceti pentru membrii care va platesc cotizatie si sunt la pescuit acolo non stop. Popularile nu se fac pentru acel concurs care e o data pe an si la care se elibereaza pestii! Daca nu s-ar scoate pestii din balta de catre cei de acolo nici nu ar trebui populari. Noi nu avem nici o legatura cu popularile pe care le faceti!!!
2. Curatenia o faci pentru aceeasi membri. Mizeria pe care o facem noi la concurs este stransa de fiecare data in saci pt a fi preluata usor de catre cei care fac curat.
3. Amenzile catre Mediu si Ape nu ar trebui sa existe din moment ce ei ne permit accesul acolo. Sau sa inteleg ca ne lasa ca apoi sa aplice amenzi??


Iar ca o constatare corecta, eu cred ca tot ceea ce faceti: populari, curatenie, etc etc, sunt facute pentru membrii vostri cotizanti. Nu cred ca e corect ca la un concurs sa se practice taxe atat de mari, tinand cont ca pierderile sunt aproape inexistente.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 16:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
nu stiu de ce presimnt ca va fi cea mai tare finală la Doripesco din ultimii ani desi mi cam tarșă și mie trebe sa recunosc,dar o sa ma mut acolo vreo 2 saptamani.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 16:25 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
nutzu_z scrie:
Veronica Ispas scrie:
Atunci cand TU + ANPA veti face repopulari si curatenie si paza si veti plati amnzile celor de la mediu si ape ..... atunci vei face TU cu ANPA reguli pe Varsolt !!!!!



Vera, stii ca te iubesc...DAR:

1. Popularile le faceti pentru membrii care va platesc cotizatie si sunt la pescuit acolo non stop. Popularile nu se fac pentru acel concurs care e o data pe an si la care se elibereaza pestii! Daca nu s-ar scoate pestii din balta de catre cei de acolo nici nu ar trebui populari. Noi nu avem nici o legatura cu popularile pe care le faceti!!!
2. Curatenia o faci pentru aceeasi membri. Mizeria pe care o facem noi la concurs este stransa de fiecare data in saci pt a fi preluata usor de catre cei care fac curat.
3. Amenzile catre Mediu si Ape nu ar trebui sa existe din moment ce ei ne permit accesul acolo. Sau sa inteleg ca ne lasa ca apoi sa aplice amenzi??


Iar ca o constatare corecta, eu cred ca tot ceea ce faceti: populari, curatenie, etc etc, sunt facute pentru membrii vostri cotizanti. Nu cred ca e corect ca la un concurs sa se practice taxe atat de mari, tinand cont ca pierderile sunt aproape inexistente.


. Nu am spus niciunde ca fac concursurile pe Varsolt pt repopulari , O fac pentru pescuitul stationar si pentru pescari. Taxa de organizare este in exclusivitate pentru saptamana de concurs cu tot ce inseamna. Eu fara bani nu pot sa fac un lucru la nivel de CM. Daca alti pot le doresc succes.

Este adevarat ca fac aceste lucruri pentru membrii mei ! Dar daca tu esti la curent cu tot ghiveciul de legi din pescuit , atunci trebuie sa ma intelegi. Daca as avea VOIE sa decid eu ca adminstrator cine are voie sa pescuiasca pe Varsolt , atunci fii sigur ca as fi de acord cu tine ! Dar sunt obligata sa las si pe cei care cred ca ,,,cu cei 10 lei pot pescuii ca si membrii mei care platesc tot pe Varsolt Si sa nu crezi ca vin pentru o zi , stau cu saptamanile si fac dezastru atat in apa cat si pe mal. Este greu pacat ca voi care stiti nu vreti sa vedeti ca se distruge tot si nu se lasa sa se faca nimic de cei ce vor sa faca ! Sunt patimasa pentru ca stiu pb din pescuit. Toata lumea vrea , dar nimeni nu da nimic !

Eu iubesc pescuitul, iubesc pescarii, iubesc competitia si mai ales va iubesc si respect concurentii
pt ca stiu ce implica asta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 16:32 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Dragi pescari de pe forum
Se stie ca sunt prietena familiei Benzar ! In consecinta fac aceasta postare. Am fost sunata de domnul Benzar - senior si ma rugat sa ....va rog sa nu-l implicati in nici o discutie sau polemica , pe acest forum ! L-a sunat pe Alin , dar nu ia raspuns la telefon !!!!!!

In numele domnului Benzar - senior ....Va multumesc !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 16:32 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Veronica Ispas scrie:
Adi nu ma cert cu tine , pt ca inca mai cred ca intre noi pescarii de competitie trebuie sa fie prietenie si respect.
Eu am incercat intodeauna sa organizez corect un concurs , sa fiu impartiala , sa va simtiti bine in Salaj , sa va ajut daca pot, indiferent din ce judet ati fi fost si sa promovez Varsoltul. Nu cred ca am inselat sau am mintit pe cineva !
Daca nu ti-a placut sau nu-ti place ce am incercat sa fac eu .....esti invitatul meu sa faci tu mai bine ! Sau poate il lasati pe Popescu sa faca ...ca este sub nasul vostru !


Stii bine ca m-am simtit intotdeauna bine pe Varsolt si o sa vin cu placere de fiecare data acolo !!!!!!!!!!!!......dar asta nu ma impiedica sa nu vad anumite "magarii" care se fac si sfori care se trag de diverse grupuri de interese .
De ce nu ai propus nici o finala A pe Varsolt ????????? ..de ce se "evita" acesta locatie pentru finala A ????? ca sa nu cada Benzar in B ???????? pentru ca-l bate Vuculescu , Crainic , Malita , Orosz , Barsan , Aschioape , Cret , Borlean , Rancu , Bodocan , Popa Dragos , Lupei ....sa-i mai insir pina la 15 :lol: :lol: :lol: :lol: .
Te apreciez pentru ce faci , dar te voi aprecia de 10 ori mai mult cind vei face ceea ce crezi tu ca e bine si nu ceea ce ti se dicteaza sa faci !!!!!!!!!!!!.
Te pup ;) ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.081s | 11 Queries | GZIP : Off ]