Pescuit Stationar

Acum este 26 Iun 2024, 06:16

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 13:12 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Pentru cei care nu stiti , va informez ca sa infintat Clubul Sportiv de Pescuit Stationar ( national ) , asa cum este liga de crap si spining. Clubul este afiliat oficial la AGVPS Romania si ne asteptam ca , la sedinta din feb. sa avem dreptul sa ne organizam finalele unde dorim . De la AGVPS Romania ne dorim sa ne vireze banii care sunt destinati acestor finale in contul clubului si sunt sigura ca ne vom descurca mai bine ! De altfel tot noi am organizat in ultimi ani aceste finale !!!!!!!!!!!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 15:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
stanciutoni scrie:
macar atat avantaj sa ai ptr. ca ocupi pe valoare un loc intr-o divizie
mie nu mi se pare corect sa-mi hotarasca soarta un individ care nu o ajunga sa participe in finala si cred ca sunt multi ca mine


Multi?!!!...cel mult 15 dupa algoritmul vostru

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 15:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
nutzu_z scrie:
Adi, nu e ok ce zici tu. Cum ar fi daca ai fi in A sau B, ai vrea una sau doua piste iar alti concurenti care nici nu ajung in finale sa iti schimbe pista dupa cum vor ei. Nu sustin ca parerea lor nu conteaza dar nu ar trebui sa fie decisiva.


Nutule tati...voi intelegeti in mod gresit democratia! Pai ce frate e campionatul vostru privat??
Cred ca nici Realul si nici Barca nu aleg pe ce stadion sa joace finala!
Mi se pare o manarie fara limite... chit ca va afecteaza soarta sau nu ( vorba lui Toni)!

Pai ce AGVPS-ul nu mai are comisie tehnica!
In mod normal ( si mi se pare si statutar!) Comisia asta are trebui sa aleaga unde se tin finalele si gata! va place sau nu concurati unde se decide!
daca comisia tehnica ar fi alcatuita din primii 15 as mai zice...dar asa toata discutia asta mi se pare pur si simplu o gluma....cam ca tot pescuitul sportiv romanesc...
D'asta si rezultatele de mare prestigiu la internationale!!!

Glukas...ia baga ceva referitor la alte avantaje nemeritate ale clasicilor divizionari A!!! :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 16:01 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
alo Truia nu fi invidios stii ca te simpatizez si nu vreau sa ma cert cu tine,ai fost vreodata la sedinta ?
acolo se voteaza nu aici,aici doar propunem sa vedem cam ce piste sunt disponibile si doleantele concurentilor
daca vrei sa propui o pista esti liber sa o faci direct la agv


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 17:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Ca sa citez un clasic in viata, ce, Divizionarii A sunt depozitarii interesului national de pescuit stationar????

Obiectiv, este natural ca cei aflati in interiorul unui cerc sa fie conservativi si sa fie reticenti la penetrari ulterioare ale ovulului mama ... :)) s-a intamplat la Slatina, cand pista noua si geniul prietenului nostru Tibi au ajutat ca un element strain de Diviziile A si B sa castige titlul national. Bravo, Eugen!

Cei cu vechime in Divizii (in circuit) si cu experienta pe pistele consacrate, vor alege intotdeauna o pista cu traditie sau similara cu cee ce cunosc ei.

Aspirantii, insa, vor prefera o pista relativ noua, pentru a anula avantajul cunoasterii pistei.

Avand in vedere, insa, ca divizionarii, A si B, pleaca deja in avantaj, ar fi frumos ca pistele sa fie mai degraba alese de cei din exterior - dar asta nu ar fi util lor.

In alta ordine de idei, bagati naiba la loc bologneza in regulament si nu ar fi rau sa discutati despre mansele la liber, nu tematice, cel putin ptr. A si B.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 17:24 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
nutzu_z scrie:
Adi, nu e ok ce zici tu. Cum ar fi daca ai fi in A sau B, ai vrea una sau doua piste iar alti concurenti care nici nu ajung in finale sa iti schimbe pista dupa cum vor ei. Nu sustin ca parerea lor nu conteaza dar nu ar trebui sa fie decisiva.


Partea proasta este ca nici macar parerea voastra , a celor 15 , nu a contat , nu conteaza si nu va conta mult timp de acum inainte . De aceea am spus sa-i lasati si pe ei sa voteze ca ORICUM NU CONTEAZA , dar macar sa se amageasca si ei , ca si voi , ca cineva va ia in seama . Ani la rand cand am concurat la nationale si ma interesau aceste locatii , le-am stiut in fiecare an INAINTE DE SEDINTA DE COMPETITII , erau hotarate de mult iar la sedinta se facea formalitatea de a le confirma . Nu cred ca trebuie sa va mai spun cine tragea de sfori :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anul asta vad ca majoritatea vreau finala A pe Varsolt . Cine are curaj sa puna pariu cu mine ca NU SE TINE ACOLO ???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .....eventual poate B-ul ;) ;) ;) ;) ;)
in comentariu asta sa plecati de la premiza ca pe mine nu ma mai intereseaza aceste locatii ,deci nu am nici cel mai mic interes la stabilirea lor , pentru ca nu o sa mai concurez ;) ;) ;) ;) ;) si nici nu mai vreau sa intru cu nimeni in polemica ;) ;) ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 18:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
truia scrie:
Nutule tati...voi intelegeti in mod gresit democratia! Pai ce frate e campionatul vostru privat??
Cred ca nici Realul si nici Barca nu aleg pe ce stadion sa joace finala!
Mi se pare o manarie fara limite... chit ca va afecteaza soarta sau nu ( vorba lui Toni
D'asta si rezultatele de mare prestigiu la internationale!!!


Truia, în primul rând nu suntem în Spania. În al doilea rând chiar și în fotbal, la o finală se ține cont și de părerea participanților unde se vrea a se juca finala. E normal să fie așa, nu poți face o finală pe o arătură că așa i se scoală lu' Mircea Sandu.

Că ți se pare o mânărie, ce să zic, e părerea ta. Pot să jur că dacă ai activa in divizia A măcar 3 ani la rând ai proceda la fel, adică ți-ai da cu părerea unde să concurezi, asta ca să nu aleagă pentru tine un tolomac din spatele unui birou care ar alege pista după cum trage pușca lui de 12'.

Rezultatele internaționale sunt cele care sunt nu din cauză că pescuim noi unde vrem, ci pentru că ăia au cu ce și pe deasupra o fac și mai bine. Asta e realitatea iar dacă tu cu Jorj credeți că dintrodată se va schimba situația prin schimbarea pistelor sau a sistemului eu zic că vă înșelați amarnic. Singura soluție ar fi să stați intr-un stand de mondiale măcar o dată și după o să vă răzgândiți 100%. Din exterior e simplu, mult prea simplu!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 18:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
glukas scrie:

Avand in vedere, insa, ca divizionarii, A si B, pleaca deja in avantaj, ar fi frumos ca pistele sa fie mai degraba alese de cei din exterior - dar asta nu ar fi util lor.

In alta ordine de idei, bagati naiba la loc bologneza in regulament si nu ar fi rau sa discutati despre mansele la liber, nu tematice, cel putin ptr. A si B.


Când nu o să mai trebuiască să îmi plătesc eu costurile de concurs atunci o să accept alegerile celor care nici măcar nu se califică la interjudețene. Sau accept propunerile lor dacă tot ei îmi decontează costurile. ATÂTA TIMP CÂT EU DAU BANUL, MI SE PARE FIRESC SĂ IMI DAU CU PĂREREA UNDE SĂ CONCUREZ!


Vezi dacă nu ești în sistem? Bologneza e permisă dar unde dracu să dăm cu ea dacă nu am avut concursuri pe râuri?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 18:45 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
nutzu_z scrie:
Vezi dacă nu ești în sistem? Bologneza e permisă dar unde dracu să dăm cu ea dacă nu am avut concursuri pe râuri?


........s-a scos dupa Finala de la Slatina :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:...din cauza lui Palcau ca aprins prea mult cu ea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....vezi daca ai fost plecat din tara :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 18:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Toata lumea are dreptul sa isi dea cu parerea. A voastra este mai importanta, prin prisma experientei. Iar cativa din voi chiar influenteaza unde se tine finala.

De altfel, nu cred ca m-ai vazut pe mine propunand o Finala A - am propus doar piste de Finala B. Imi sustin parerea ca va purtati ca o casta, se vede si din raspunsurile iritate.

Lasati si diletantii sa isi spuna parerea, in schimb. Nu putem noi sa decidem pentru voi. Am scris ca ar frumos ca cei din exterior sa decida, si ma refeream aici la un comitet de organizare, poate chiar clubul anuntat, nu la cei din A.

Cei din A, vor gandi totdeauna sa isi conserve pozitia - asta o afirm cu tarie, fiindca tine de natura umana.

Bologneza nu este permisa in mansele tematice - nu mai fa si tu pe niznaiul.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.077s | 11 Queries | GZIP : Off ]