Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 22:53

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 19:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
adi suciu scrie:
nutzu_z scrie:
Vezi dacă nu ești în sistem? Bologneza e permisă dar unde dracu să dăm cu ea dacă nu am avut concursuri pe râuri?


........s-a scos dupa Finala de la Slatina :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:...din cauza lui Palcau ca aprins prea mult cu ea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....vezi daca ai fost plecat din tara :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Nu e bătută în cuie. Așa cum s-au stabilit reguli noi la Finala Pe Echipe de anul ăsta (organizată de voi) prin care nu s-a punctat fitofagul, așa se poate discuta și de bolo, dacă e chiar necesar să o folosești pe o anumită pistă. La Ciușlea erau bologneze întinse. Am fost eu plecat din țară dar am participat la finale. :)

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 19:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
George, la fraza cu bolo citește ce i-am scris lui Adi mai sus. Dar nah...

Fac un copy paste din alt topic unde vb cu Truia. No, imi este lene să scriu din nou. GEORGE, ESTI PE FAZĂ????

Când regulamentul și pista este aceeași pentru toți concurenții, când timpul de antrenament este la discreție, te invit să participi și să câștigi. Ești oarecum asemănător in ardoarea ta de a schimba sistemul sau diviziile cu englezii de la mondialele de crap de anul ăsta unde echipa engleză (una lipsită de experiență) a luat-o pe coajă iar la întoarcerea în Anglia a țipat sus și tare că românii au dresat peștele să mănânce doar un anumit tip de nadă, ceea ce e oarecum asemănător cu părerea ta despre felul pistelor pe care concurăm noi cei din A (si B). Știi ce au făcut pescarii englezi, cei consacrati și trecuți prin multiple concursuri? I-au luat la pulă și la bășcălie pe novicii englezi tocmai pe același idee pe care o țip dintotdeauna și anume:

ATÂTA TIMP CÂT PISTA ESTE DESCHISĂ LA PESCUIT ȘI LA ANTRENAMENTE, ATÂTA TIMP CÂT PEȘTII SUNT ACEIAȘI PENTRU TOȚI CONCURENȚII, CINE VĂ OPREȘTE SĂ FIȚI BUNI ȘI SĂ CÂȘTIGAȚI???????????

Vă spun eu: Lipsa de experiență! Un pescar nu poate fi bun dacă nu merge la pește foarte des sau în cel mai rău caz, când nu se lipește pescuitul de el, indiferent ce ar face! Pasiunea e mare la toată lumea dar oricât ar fi de mare, mâinile stângi nu vor deveni drepte niciodată!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Ultima oară modificat de nutzu_z pe 06 Dec 2012, 19:59, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 19:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Mda. Am mai scris de atatea ori si eu, ca ma plictisesc reluand - sistemul maghiar ar atrage mai multi concurenti si valori mai puternice. Dar, de, aveti/avem un domn care numai talente de organizare nu are (Dl. Mugurel) si concurenti care nu vad mai departe de interesul individual ...

Eu nu mai postez la topicurile cu Finale, A si B si imi pare rau ca am postat. Asa ca faceti cum vreti ...

Iar cu aluziile la calificari - hooo, sunt de 5 ani in circuit si am fost doar de trei ori in interjudetene, cu putine zile de antrenament pe piste.

Anul acesta interjudetenele la noi vor fi, probabil, cu: Suciu, Tudose, Lupei, Micutzu, Barastean, Boldea si compania de la Lugoj, Brola, Vuculescu, Baltac, Crainic etc. cu max. 6 calificati. Ma intreb, Nutzu, daca ai concura la interjudet acum, tu ai fi sigur ca te-ai califica???

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 19:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
DA

...dar nu se pune problema dacă m-aș califica eu. Am făcut-o o dată și mă mențin în A clasându-mă peste concurenți de valoare ca cei pe care tocmai i-ai enumerat!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 20:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Ah, încă ceva:

Crezi că W. Tamaș este mai slab dacă nu merge in finală din cauza unei ”situații ciudate” când un concurent mai slab ia luat locul? Iți spun eu, nu e mai slab. Așa ar fi și la noi dacă am împrumuta sistemul unguresc. Finala ar fi alcătuită tot cam din aceeași pescari cu mici excepții dar privit pe un eșantion de mai multi ani formula diviziei A ar fi aproape identică. Și asta doar pentru că putem!!!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 22:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
BabaJosif scrie:
votul meu este Varsolt sau Medgidia ;)
Esti fricos domnu Baba :( :(


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 22:28 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
George tu de ce crezi ca sa trecut la sistemul cu divizii?
iti spun tot eu, pentru ca erau la fiecare zona cate 4-6 concurenti care se calificau constant si atunci cei mai slabi renuntau sa mai vina urmatorul an
glukas scrie:
concurenti care nu vad mai departe de interesul individual ...

care este interesul de care vorbesti ?
ca vrem sa alegem o pista cat de cat buna si mai in mijlocul tarii[ca de fapt aici e durerea]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 22:35 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
-BEZID
-CALINESTI OAS
-CIUSLEA - MOVILENI
-GIURGIU
-MEDGIDIA
-SLATINA
-VARSOLT
...................................................
Mures +4 [zsolty,maty,casaru,toni]
Varsolt +5 [nutu,pami,cret,borlean,dragos]
baba trebuie sa te hotarasti


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 07 Dec 2012, 12:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
Toni nu is hotarat te rog fa o rubrica neutru daca se poate daca nu atunci o sa votez. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 07 Dec 2012, 14:49 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
BabaJosif scrie:
Toni nu is hotarat te rog fa o rubrica neutru daca se poate daca nu atunci o sa votez. ;)


Vrei sa te " ajut " eu sa te hotarasti ???????????? :P


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.120s | 11 Queries | GZIP : Off ]