Pescuit Stationar

Acum este 20 Sep 2024, 22:40

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 79 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 02 Mai 2012, 07:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Helo uitate la graficile lui Lucas si o sa vezi daca am pescuit bine pe standurile respective!
Daca vreti sa mergeti aveti timp destui! ;) ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 02 Mai 2012, 14:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Lasand laoparte comentariile derivate din rafuielile personale eu zic ca in urmatoarele conditii de plecare:

- organizatorul se cheama CARPING!!! race
- se ofera pachet de nada ( platit de concurenti!) cu boiliesuri
- se cere concurentilor sa vina cu saltele de primire (si cu spray dezinfectant!!!! :lol: :lol: :lol: )
- se vehiculeaza tot felul de legende cu crapi uriasi ( desi anumiti pescari de pe acest forum si-au manifestat indoielile)

Si cu urmatoarele rezultate:
- captura concursului= un caras de 650 grame ( rasul pizdii din carpati!!!..l-ati prijonit macar in saltea sau ati aplicat tehnica unuia de pe site care intreaba cum scotii pestii de un kil cu feederul fara minciog!!!)
- concurs castigat cu 9kile de carasei

o dovada de minim respect fata de concurenti ar fi fost ca organizatorii sa-si ceara scuze in direct pe forum!...si eventual sa le dea o parte din bani inapoi!..ca nu e vina organizatorilor???....ca poate si organizatorii au fost trasi in piept de un proprietar de balta mai smecher!!... ce conteaza !!... nu proprietarul baltii le-a cerut oamneilor sa vina la concurs si nu lui i-au platit ei taxa!!!

Si domnii mei...daca ati observat specificul acestui site ...dupa fiecare concurs o chestie de bun simt este afisarea integrala a rezultatelor in format complet si explicit! Poate voi nu faceti asta...dar daca v-ati promovat concursul pe acest site ar trebui sa respectati regula asta!!!!

Sa inteleg ca sunteti jenati de rezultate si de aia nu le-ati publicat integral???!!! :? :? :?

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 02 Mai 2012, 18:39 
Neconectat

Membru din: 31 Dec 2009, 12:04
Mesaje: 366
Localitate: Hunedoara
@ DINU 2 cati pesti ai prins la concurs? din pesti aia multiiiiii,multiiiii care sunt in balta aurel vlaicu! :shock: :o


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 03 Mai 2012, 16:13 
Neconectat

Membru din: 19 Sep 2011, 15:18
Mesaje: 1
Am si eu o mica nelamurire,de ce sunt foarte nemultumiti tocmai cei care nici nu au participat??????? :shock: :shock: :shock:
Si in afara de statul pe acest forum sa tot faca diverse sondaje si numaratori de anunturi altceva nu fac.
Daca nu este voie sa posteze oameni anunturi de concursuri numai la anumite balti trebuia sa numai lasati sa fie utilizatori in afara de voi......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 03 Mai 2012, 18:13 
Neconectat

Membru din: 31 Dec 2009, 12:04
Mesaje: 366
Localitate: Hunedoara
barabas scrie:
Am si eu o mica nelamurire,de ce sunt foarte nemultumiti tocmai cei care nici nu au participat??????? :shock: :shock: :shock:
Si in afara de statul pe acest forum sa tot faca diverse sondaje si numaratori de anunturi altceva nu fac.
Daca nu este voie sa posteze oameni anunturi de concursuri numai la anumite balti trebuia sa numai lasati sa fie utilizatori in afara de voi......

:shock: nu-ti place? nu citi,nu-ti fa cont pe siteul asta! :o :shock: :o


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 03 Mai 2012, 18:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2012, 20:04
Mesaje: 44
Localitate: Deva
Stimati colegi de forum, datorita unor comentarii la acest topic ma vad obligat sa vin cu anumite precizari:

- cand am initiat concursul toate premizele erau ok pentru a avea un concurs reusit
- pachetele de nada au fost cumparate de catre concurenti = adevarat, insa la pret de cost de fabrica si nu la cel de magazin, motivul pentru care am optat pentru aceasta varianta a fost dorinta noastra de a promova nada Carping (cea mai premiata nada in concursurile de crap din Romania in 2011, si care are deja cateva podiumuri in 2012) si in pescuitul la feeder si nu pentru a ramane cu cativa bani la sfarsitul concursului.
- capturile de pe Vlaicu nu sunt o legenda, si multi pescari de crap care au pescuit cu diverse ocazii pe aceasta balta pot sa confirme acest lucru (Tata Nitu, Rudeanu Cristian, Alin de la Royal, Ghiti Ghiusan. Dorin Farcas, - sunt numai cativa dintre cei care au pescuit in 2011 in concursuri pe Vlaicu), din pacate, cu o luna inainte de concurs s-a constatat decesul unei foarte mari cantitati de pesti mari.
- asa cum am mai spus, cu o saptamana inainte am facut o partida test care ai iesit incurajatoare
- concursul, in final, a fost unul bun, singura dezamagire a unora dintre concurenti a fost absenta crapului, cauza pe care eu o pun in continuare pe suprapopularea cu caras a baltii cu cateva zile inaintea concursului.

Intradevar, imi cer scuze pentru intarzierea postarii clasamentului final:

1. Petricica Silviu - 9,95kg
2. Galatanu Mihai - 7,05kg
3. Fiat Lucian - 5,90kg
4. Szilagyi Francisc - 5,50kg
5. Staicu Laurentiu - 5,35kg
6. Staicu Alin+ Sirb Costi- 4,75kg
7. Rabi Lucian - 4,50kg
8. Cichear Tiberiu - 4,30kg
9. Cacoveanu Adrian - 4,20kg
10. Dostetan Constanin - 4,15kg
11. Balbuzan Horia - 3,40kg
12. Popescu Adrian + Danc Tibi - 3,25kg
13. Gurban Florin + Serban Remus - 3,20kg
14. Blejdea Cristian - 3,00kg
15. Florea Emil - 2,95kg
16. Craciun Marius - 2,85kg
17. Moga Lucian - 2,80kg
18. Jula Florin - 2,30kg
19. Dan Ioan - 1,50kg
20. Bujita Catalin - 1,45kg
21. Bataran Sorin - 0,90kg
22. Taliayi Attila - 0,85kg
23. Radanov Miodrag + Dumitrescu Gigi

_________________
TARI IN BILE
http://www.carpingrace.ro/
http://www.freecarp.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 03 Mai 2012, 18:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Prietene Barabas...poate n-ai inteles dar pe forumul asta sunt prezenti mai toti ( pe o extensie de 5 generatii si vreo 60 de ani calendaristici) pescarii care inseamna ceva in pescuitul competitional de stationar si de feeder in tara asta.

Acesti oameni stiu ce inseamna un concurs si te asigur ca mai toate baltile din tara asta sunt cunoscute si analizate periodic de mai multi dintre ei!
In plus acesti oameni stiu foarte bine sa faca diferenta dintre un concurs si o teapa!!!

De ce crezi ca s-a promovat concursul respectiv pe site-ul asta?..asa ca de "Faptul divers"?...nu frate...ci ca sa atraga participanti...nu numai ca numar dar si ca nume!!... daca te uiti tu la lista participantilor la concursul vostru n-o sa gasesti pe nimeni in top 300 dintre pescarii de stationar!!... asta inseamna ca n-au reusit sa atraga nume!!!...doar lume...

mai departe... cand pescari de talia lui Adi Suciu sau Adi Sebestein ( care clar stiu ce e ala un concurs si cum se organizeaza o chestie ca asta!!!) isi manifesta dubiul...pai clar atunci e ceva care pute la mijloc!!!!...si ca dovada ca e asa aveti si rezultatele concursului vostru!...pai daca ati dat-o in bara de ce sa va supere criticile...nu mai bine cereti sfaturi de la baietasii astia care stiu sa va ajute sa faceti un lucru ca lumea???...si sa vedeti ce o sa va placa atunci!!!...si organizarea si pestii...si atmosfera si oficialii...totul!!!...asa intalniri deástea tovarasesti pe banii fraierilor ( sa ma scuze participantii..nu fac nici o aluzie la ei desi ar cam merita!!) s-au tot facut....

Ca domnul organizator nu prea are experienta rezulta si din simpla descriere a "rezultatelor incurajatoare" din pescuitul de proba: 3 crapi si ceva carasi!!!...pai deja de atunci ar fi trebuit sa-si dea dansul seama ca rezultatul va fi un dezastru!!!...de obicei in orice concurs se prinde mult mai putin ( pana chiar de 10 ori mai putin!!) decat in mansele de antrenament!!..orice pescar care a fost la un singur concurs in viata lui stie asta!!!

Pe urma spui ca participantii nu se plang!!!..o fi fost ceaunul cu gulas suficient de gustos ca sa compenseze pescuitul!
Treaba lor daca nu se plang...intra in categoria "si fu--ut si cu banii luati!" foarte des intalnita la romani in zilele astea...!!!
dar nu numai ca nu se plang...nu zic nimic!!...normal ar fi fost ca sa avem si noi ceva comentarii.... impresii..si in mod cert foaia de concurs cu punctajul integral!...poate ca au ei drepatae si criticile sunt degeaba!!..dar cum sa ne dam seama cand nu zice nimeni nimic!!!

Si in conditiile astea cati pescari marca vreti voi sa atrageti la concursul asta....Zero!!!...

Ia uita-te la concursurile organizate de Trabucco ( Moroiu, Suciu, Tudose), Energofish ( Popa, Benzar), Maver ( Czabi), Tubertini ( Sabau, Petrisor, Rancu), Fir Intins ( Brola, Petrisor), Olympus-Top Mix ( Lozinca), AJVPS Alba ( Barastean, Tudose) ca sa nu mai pun la socoteala orice concurs din Ungaria..... uita-te si vezi cum se bat oamenii ca sa se inscrie ( chiar si din tarile vecine) si se pun pe listele de asteptare!!!...De ce oare?

Si de ce se tin numai pe anumite balti ( e drept un numar limitat!)...pai daca numai alea corespund si creaza conditii pentru un concurs adevarat!!!

Ca doar se face concurs de pescuit nu publicitate la balta unui smecher care a luat-o moca de la stat si acu va ia voua banii cu ea!!!

Ai vazut la balta Ben.... inainte de orice concurs timp de o saptamana Benko posteaza tot ce se prinde pe balta..la ce si cum!...ca sa stie lumea...

Nu crede ca exista balta fara riscuri...pe toate baltile din Romania exista inegalitati extreme...mai avem mult pana sa putem spera macar sa avem o pista de talia celei de la Maty-er.... dar macar aceste riscuri trebuie stiute si facute cunoscute la toata lumea ( vb lui Suciu: o dai in gard dar macar te astepti la asta!!!)....

Serios..tuturor celor care vor sa inteleaagaa ce este un concurs de pescuit le recomand cu caldura sa se duca in chip de turisti la orice concurs de pe Maty-er...sau daca nu, macar la un concurs major de pe Doripesco..... dupa aia discutiile vor fi mai putine si mai la obiect!

Pana atunci...Fir intins tuturor!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 03 Mai 2012, 19:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Amin!!! :D :D :D

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 03 Mai 2012, 20:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Nu puneti si o poza cu participantii sau cu podiumul domnu Catalin ? Vreau sa ii vad si eu pe oamenii care au indurat cu stoicism conditiile din timpul concursului si sa i felicit .

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 79 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.024s | 9 Queries | GZIP : Off ]