Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 03:07

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 127 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 11:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Recantarirea nu este "legala" din punct de vedere al regulamentului!!! O data ce ai semnat, ura si la gara!!! Nu exista recantarire decat inainte de a semna. Dupa semnatura de pe fisa totul este istorie. Cine procedeza altfel da dovada de amatorism.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 11:10 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Clasament individual !


Fişiere ataşate:
Rezultat Final individual-f.docx [26.62 KiB]
Descărcat de 772 ori
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 11:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Ah Vera! Un lucru foarte important! La Echipe nu se premiaza individual niciodata. O cupa simbolica e ok dar clasamentele individuale si premierea individuala nu are ce cauta acolo. De aceea e concurs PE ECHIPE! Oferirea titlului de campion la individual este o ofensa adusa lui Pami care a facut mega eforturi sa isi merite locul individual!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 11:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Felicitari campionilor !!!! Ati fost la inaltime! Ati avut o strategie excelenta ce in final a dat roade! Felicitari !!!
Felicitari echipei Energo pentru rezultat! V-am apreciat dintotdeauna pe fiecare dintre voi pentru performantele individuale. Sunt convins ca si la acest concurs daca v-ati fi concentrat mai mult pe pescuit si nu pe tertipuri si jocuri psihologice ar fi fost o finala si mai disputata iar atmosfera una de "fair play".... Este parerea mea PERSONALA!!!
Felicitari si colegilor mei de echipa pentru toate eforturile depuse !!! Este greu sa obti un rezultat atat de bun ! Stim cu totii cata munca a fost depusa... Si de asemenea este greu cand simti ca toata lumea este impotriva ta... Totusi cred ca nu am fost suficient de buni si cred ca mai avem inca mult de munca pentru a putea sa castigam detasat si fara emotii un concurs de acest gen.


Referitor la recantarire. . .
Sunt intristat de comentariile si de aluziile unora ....
A fost pentru prima data in 10 ani de cand concurez cand eu am cerut o recantarire... Asta in comditiile in care am pierdut de nenumarate ori podiumuri , puncte , sectoare la cantitati de sub 100 de grame. Am fost surprins la randul meu de diferenta de aprox 650 de grame pe care a aratat-o cantarul... Dar sa fiu acuzat ca as fi avut intentia sa trisez sau ca as fi stiut nu stiu ce smecherie prin care sa creasca pestii sub apa in5 minute mi se pare pe de o parte amuzant dar in acelasi timp nedrept. . . Nu m-au preocupat niciodata "rahaturi" de genul asta iar cei care ma cunoasteti ar trebui sa va ganditi mai bine inainte sa ma acuzati pe nedrept sau sa improscati cu noroi. Am pescuit a doua mansa in dreapta lui Tudor. Am tras cat sm putut de tare .... La final cantarul l-a dat pe el castigator. Il felicit inca odata pentru inspiratia si modul in care a stiut sa selecteze pestele! Restul .... Can-can !

Nu am mai postat de cel putin un an pe acest forum si sunt convins ca nu o voi mai face mult timp de acum incolo ! Imi pare sincer rau pentru felul in care se schimba oamenii ... orgolii, invidie, comentarii acide, "bagatul batului in roata" , can-canuri, carotaje, aranjamente, ura ! , nervi, antipatii . . . Pacat!!!!!!!!
Imi pare rau Vera pentru toate bobarnacele pe care se pare ca ai fost nevoita sa le suporti ! Nici mie nu mi s-a parut ok ce ai facut in pregatirea primei manse cand le-ai facut unora jocul cu masuratul rubensienelor echipei Marios mix cand era mai putin de o ora din pregatire ...;) sa fim seriosi! Ce avantaj iti ofera o rubensiana mai scurta cu 2-4 centimetri???? :)))) si unde in lumea asta mai sunt reguli ce iti limiteaza lungimea minima la care ai voie sa pescuiesti...
Pe de alta parte te felicit pentru tot ce ai facut pana acum pentru pescuit si pentu pescari si sunt convins ca nu e vina ta personala pentru toata mojicia, saracia si atmosfera de doi lei in care se desfasoara majoritatea concursurilor ... Pacat de toate eforturile tale personale de pana acum.

Va doresc tuturor sa va respectati mai mult pasiunea pentru pescuit ! Va doresc de asemenea sa stiti sa va bucurati de fiecare victorie si sa invatati sa digerati cu onoare si infrangerile.
Sa ne dea Dumnezeu sanatate la toti sa ne putem intalni si cu alte ocazii !
Fir intins tuturor!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 12:51 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Andrei ma simt vizat de postarea ta si am doua intrebari. Avem un regulament BUN SAU RAU ala e.

1. Daca la un mondial era o diferenta de 4cm ce se intampla?
2. Cine inmuia juvelnicul in apa de parca spala rufe? si vorbim de tertipuri?

Atata timp cat nu putem respecta regulamentele despre ce vorbim. Si nu s-au masurat doar la voi ,ci si la Trabucco. La noi nu s-au masurat fiindca am pescuit cu 11m.

Ps. Daca se lua in considerare recantarirea, tot ei erau campioni si Tudor pe 2 la individual.
Ps2 Bine ca nu a fost implicat Energo ca sa vezi atunci povesti......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 12:57 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Vera draga, decat sa te victimizezi, mai bine recunosti ca au fost stangacii la ACEST CONCURS si remediezi pe viitor daca vrei.

ps. In ultima mansa eu am batut baietii din stanga si dreapta si in clasament am 7 puncte. Nu ca ar conta...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 13:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Andrei Ghioghiu scrie:
Andrei ma simt vizat de postarea ta si am doua intrebari. Avem un regulament BUN SAU RAU ala e.

1. Daca la un mondial era o diferenta de 4cm ce se intampla?
2. Cine inmuia juvelnicul in apa de parca spala rufe? si vorbim de tertipuri?

Atata timp cat nu putem respecta regulamentele despre ce vorbim. Si nu s-au masurat doar la voi ,ci si la Trabucco. La noi nu s-au masurat fiindca am pescuit cu 11m.

Ps. Daca se lua in considerare recantarirea, tot ei erau campioni si Tudor pe 2 la individual.

1.toti am pescuit la 11 metri si in mansa tematica si in cea de liber! Problema era dacă cumva noi demufam in timpul mansei , dar daca demufati voi cumva doua tronsoane!??!
2. Îmi amintesc anul trecut cand din 10-15 recantariri numa la unu o dat in plus cu 200gr la restu in minus , din păcate nu au ajuns cele 200gr , trebuia sa bagi una mai mare , parfum!!!:))))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 13:13 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
:arrow:
Nimic concret nu spui. Probabil defect profesional de distragere a atentiei.

Echipa Energo isi asuma rezultatul, dar aici era vb de regulamente :!:
Despre cantarire nu va acuza nimeni pe voi. E vb de cantar. Nu se poate sa fie asemenea diferente la acelasi concurent.

Cat despre faptul ca ati pescuit toti la 11m.....
Eu ma opresc aici si sper doar pe viitor sa se respecte regulamentele bune sau rele, cum sunt ele. Vb lui Andrei restul e CANCAN.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 13:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Tactica noastră a fost cu pescuit la 11 m , spune te rog nominal cine a pescuit la 9!?!?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2015
MesajScris: 29 Sep 2015, 14:01 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Tocmai am gatat de vb cu Andrei la telefon. Te lamureste el. ;)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 127 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.052s | 14 Queries | GZIP : Off ]