Pescuit Stationar

Acum este 03 Mai 2024, 14:37

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Viitorul competitiilor de stationar
MesajScris: 01 Iul 2016, 12:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Am urmărit de ceva vreme tot felul de certuri între mai mulți pescari de staționar. Fie că e vorba de concursuri private fie că sunt AGVPS vedem că A se ceartă cu B, C se ceartă cu D, până epuizăm tot alfabetul. Asistăm la ciocniri de orgolii mari cât casa, în condițiile în care abia mai suntem o mână de oameni care mai participăm la concursurile de staționar. Cu două săptămâni înainte de Finala B încă nu se știe dacă se ține sau nu, concursuri de staționar cu tradiție nu se mai țin, cele care se mai țin te întrebi oare până când? și așa mai departe. Te uiți la celelalte ramuri și vezi că cei de la răpitori sunt organizați, crăparii la fel, muscarii idem... Noi suntem dezbinați și mai mult decât atât apar pe zi ce trece noi conflicte... Oare cui servesc toate aceste certuri? Că nouă sigur nu...
De ce nu am putea găsi o soluție ca măcar acum, în al 12-lea ceas să ne adunăm și lasând orgoliile deoparte să vedem ce putem face ca măcar să nu mai scadă numărul pescarilor de competiție? Că în ritmul ăsta, tare mi-e că în doi-trei ani o să vorbim la trecut de concursurile de pescuit...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitorul competitiilor de stationar
MesajScris: 01 Iul 2016, 12:26 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Trist, dar adevarat ! Subscriu intru totul la ce a scris Adi Mihut!
Chiar asa oare tinem B-ul ? De la Cluj, din cate stiu eu, am veni eu si cu Florin Palcau. Nu vreti sa incercam sa facem o lista cu participantii, avand in vedere timpul scurt ramas sa vedem daca ne strangem suficienti concurenti ? Nu de alta dar ar trebui comandate unele vietati, ma refer la momeala.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitorul competitiilor de stationar
MesajScris: 03 Iul 2016, 19:25 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 18:47
Mesaje: 89
Asa este! Baietii au dreptate! Suntem si asa doar o mana de oameni! Hai sa lasam orgoliile si sa incercam sa facem treaba! Se duce ,pe apa sambetei firavul si asa stationar!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.048s | 13 Queries | GZIP : Off ]