Pescuit Stationar

Acum este 04 Mai 2024, 06:24

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 23 Aug 2016, 11:58 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
Veronica Ispas scrie:
Modificarile la reg le-ati primit la asoc voastre
Cereti si se vor da = modificari 2015-2016 !!!!


Alex Gavan daca esti asa de extraordinar o sa organizezi tu concursurile. Ar fi bine sa citesti mai mult si bine tot ceea ce e modificat. In reg spune ...nada umectata si sitata ....si la cantitatea de 20l se include...pamantul, semintele pietrisul etc ! Asta nu inseamna ca sunt permise amestecate !!!!!



Doamna Vera, nu inteleg de ce trebuie sa ma atacati personal... fara vre-un argument sustinut.
Raspundeti-mi daca doriti prin postarea regulamentului nou, cu toate modificarile la zi, deoarece din raspunsul dumneavostra nu reiese nici faptul ca acestea trebuie prezentate separat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 23 Aug 2016, 12:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Felicitări Dragoș , Ervin si Zsolt !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 23 Aug 2016, 14:18 
Neconectat

Membru din: 11 Mai 2010, 09:51
Mesaje: 107
Salut tuturor
Pentru cine nu ma stie dupa nick eu sunt Alex Mares.
Pentru ca vad ca s-au iscat ceva discutii, imi permit doar sa va spun parerea mea din afara cum se vad lucrurile.
Problema nr.1 este ca pescuitul stationar este dezorganizat de la nivel central , adica AGVPS, si asta datorita si faptului ca o buna parte dintre dvs , pescarii de competitie, nu aveti legatura cu asociatiile pe care le " reprezentati". Si asta ptr ca conducerile acelor asoc. poate nu isi dau interesul cat trebuie sau chiar deloc unii. De aici niste divergente privind noi reglementari,modificari sau delegatii.
Asa cum i-am spus si dnei Vera sunteti o mana de oameni, 40 maxim, si daca ea sau altcineva din agv ar avea adresele de mail ale tuturor ar fi extrem de simplu sa va informeze in timp util toate noutatile sau schimbarile, sau aici pe forum. De ce personal?Pentru ca aici apre ruptura de comunicare dintre voi si asociatii. Sunt convins ca fiecare asociatie a primit informarile necesare dar la fel de convins ca acele informari au ramas in niste mailuri necitite si care nu au ajuns la dvs. De aici discutii si polemici pe diverse teme si interpretari.
Personal particip la competitii de ciclism si fac parte si din organizarea celui mai greu traseu de MTB din Romania. Si daca as face o paralela mi-ar fi foarte greu sa gasesc niste puncte comune in ceea ce priveste organizarea. In primul rand un concurs se organizeaza dupa un REGULAMENT. Este obligatoriu. Iar aici as face propunerea ca pentru finala pe echipe daca se va deschide un topic nou, prima postare sa fie regulamentul concursului. De acolo trebuie sa plece discutiile , ca pana la concursul efectiv sa fie dezbatut, modificat daca e cazul, in asa fel cand lumea ajunge pe pista sa stie clar dupa ce reguli joaca. Evitati afirmatiile de genul stiti regulamentul de anul trecut sau de 100 ani. Aceasta abordare lasa loc de interpretari. A fost afisat regulamentul? A fost . L-ai citit, astea sunt conditiile. Alegi daca participi sau nu.
In ceea ce priveste concurentii personal am fost deloc placut surprins sa constat ca nu se respecta un program, mai ales pentru sedinta tehnica si nivel de finala pe tara. Eu personal as introduce in regulament , daca nu exista, penalizari cu puncte pentru cine nu respecta aceste lucruri. Dar acestea le poti acorda cand si tu ca organizator (aici ma refer la agv nu la o asociatie judeteana organizatoare)esti sigur ca ai pus totul la dispozitie, regulament, program , toate cele.
Cat despre pista va promit personal ca pentru finala pe echipe ma straduiesc sa arate ca la carte, si vom incerca sa o marcam toata pe partea cu sectorul C.
In incheiere vreau sa va mentionez ca postarea mea nu are nimic personal cu nimeni , nici din partea concurentilor nici din partea organizatorilor.
Doar asa s-a vazut din afara.
Ma bucur daca v-am putut oferii o pista cu rezultate multumitoare, si sper sa ne vedem la finala pe echipe intr-o organizare mult mai buna, de ambele parti.
Cu prietenie,
Alex.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 23 Aug 2016, 19:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Dec 2009, 11:45
Mesaje: 207
Domnul Mares aveti dreptate 100% in ceea ce spuneti.Felicitari pentru organizare dumneavoastra,domnului Poiana si doamnei Vera!Un singur amendament:postarea clasamentului.Si inca unul:Sa ne interesam pana la finala pe echipe cate seturi de masuri oficiale avem voie in stand.
Felicitari castigatorilor:Dragos,Ervin,Zsolt,Nutu.Castigatori pe merit fara nici un dubiu.Insa momentan pista este foarte inegala.Sunt convins ca va fi egalizata pana la finala pe echipe.Sa nu fiu inteles gresit:Pista mi-a placut foarte mult ca si diversitate de peste,tehnica,etc...O pista de unde se poate face selectie atat de pesti cat si de pescari,o pista unde se vede cine e pescar si cine nu.De aceea ma mira si rezultatul meu.E posibil ca asta sa-mi fie nivelul.De aceea vreau si clasamentul.Sa vad cine a mai picat pe standurile unde am picat eu si cate puncte a facut.Eu am tras la sorti :29,12,13.Daca cei ce au picat pe acolo au facut mai bine inseamna ca am fost eu cizma.
Ideea e ca :Mi-a placut pista si-mi fac echipa pentru finala pe echipe!!!(am facut ceva puncte dar inca nu-mi ajung de un telefon smecher!)

_________________
http://www.pescarulroman.ro


Ultima oară modificat de Florin Lozinca pe 23 Aug 2016, 19:47, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 23 Aug 2016, 19:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2010, 19:27
Mesaje: 137
Salut tuturor! In primul rand vreau sa multumesc in numele lui Ervin organizatorilor si D-lui Poiana pentru aceasta finală frumoasă,o finală foarte disputată,cu mulți peşti frumoşi şi variate. Mulțumim lui Gigi Moroiu ,şi Aps Rika pentru sponsorizare şi sprijin.O să pun nişte poze. Felicitări câştigătorilor şi participanților!

https://www.facebook.com/angelatunde.or ... nref=story


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 23 Aug 2016, 19:34 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Da nu inseamna nici ca nu sunt permise amestecate :!: :!: :!: ...se specifica doar ca nada trebuie(daca o doresti) sa fie sitata in prealabil....pentru ca dupa verificare ...sigur nu mai ai voie sa o sitezi ;) . Deci depinde in ce limba citesti...sau din ce " limba" o treduce... ,traducatorul :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 23 Aug 2016, 21:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
In Olanda am prezentat momelile in 4 cutii, una de 1 litru cu rame, una de jumate de litru cu fui, una de jumate de litru cu larve (nu era plina) si cutia oficiala pt larve de carlig. Am fost controlat de Roland Marcq, al doile dupa Mateoli ca rang in FIPS, am specificat ca sunt doua identice de jumate de litru dar ca sunt masuri oficiale si ca nu depasesc limita permisa si a zis ca nu e nici o problema.

Dar problema nu e asta, PROBLEMA e ca am prins peste si vad ca asta deranjeaza, cautandu-se bube in cap. Tipic romanesc. Dar nu e nici o problema, promit sa ma uit la fiecare masurare oficiala si sa fac si eu galagie doar de dragul de a fute buha...

Cine are ochi si are coloana vertebrala recunoaste ca nu am depasit cantitatile permise si ca locul obtinut e pe merit.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 06:37 
Neconectat

Membru din: 01 Dec 2009, 21:27
Mesaje: 165
Nutzule,cutiile ce spui ca le-ai prezentat tu în Olanda,
nu depășesc 2,5 litri....ceea ce se vede în poza este
mult peste ce este admis în regulament....nu cred că
la un mondial sau la un european poți prezenta momeli
în cutie care adunate dau peste 2,5 l și să motivezi ca
nu sunt pline...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 06:39 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
bogdanpesc scrie:
Una bucata clasament integral, se poate ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 07:09 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
nutzu_z scrie:
stanciutoni scrie:
Poate explica cineva cati litri sunt in imagine???
(personal am fost avertizat ca incalc regulamentul amestecand porumbul cu nada dupa verificare)
Fişiere ataşate:
14102584_1050587271703685_3838950599208210680_n.jpg


eventual cine isi recunoaste acaretele



Da Toni, sunt ale mele. Cutiile cele mai mari sunt cele de 3/4 (2 buc) adica 1,5lt, SI NU SUNT PLINE, urmeaza alte doua cutii de 1/2 CARE NU SUNT PLINE, una de 1/4 CARE NU E PLINA, UNA DE 1/8 cu pinki de carlig CARE NU E PLINA, si cateva fire de larve tinute in apa sa nu crape. Ca sa te linistesc totul a fost masurat dinainte (eu nu am metehnele altora, sunt corect) dar am optat sa le tin asa ca sa nu risc sa amestec momelile intre ele.

Dar sunt sigur ca stiai ca galetile dynamite sunt numai a mele si daca voiai lamuriri aveai nr de telefon...


Chiar nu imi dau seama de ce esti asa acid
Imi cer scuze ca pana la varsta asta nu am aflat de galetile dynamite ,chiar am marit poza poate vad ce scrie dar nu se intelegea deci nu aveam de unde sa stiu ca esti tu ca sa te sun ;)
eu am crezut ca masurile incep cu cele de 1L si din poza chiar nu ai de unde sa stii asta, daca foloseai un singur set de masuri nu mai avea loc discutia
ps.astept telefonul tau sa lamurim unele chestii


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.055s | 13 Queries | GZIP : Off ]