Pescuit Stationar

Acum este 06 Mai 2024, 23:06

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 02 Feb 2017, 13:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
No eu-s curios cand vine Selaru!???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 02 Feb 2017, 14:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
Cand vrea el :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 02 Feb 2017, 21:58 
Neconectat

Membru din: 11 Mar 2014, 10:28
Mesaje: 35
Ca o curiozitate, in Ungaria sistemul de desfasurare a concursului, la pescuitul stationar are o etapa semifinala, ce se va desfasura in trei manse ( in 2017 langa Szolnok pe bratul mort al Tisei, la Alcsi ), exact asa cum este propus si la noi, insa pentru finala se califica 40 concurenti, iar finala este pe durata de patru manse ( la Banhalma, pe un canal principal al Tisei ).Pentru toate concursurile in prealabil se fac inscrieri si plati in prealabil.Inscrierile si virarea banilor se fac cu cel putin 30 zile inainte de concurs. Cu stima


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 03 Feb 2017, 21:13 
Neconectat

Membru din: 26 Dec 2016, 22:27
Mesaje: 31
silk scrie:
Daca se da startul la inscriere DUPA ce se anunta cele doua locatii ale concursurilor e OK propunerea. Daca se face invers... nici nu ma gandesc sa ma inscriu :roll: Am eu o pista unde nici daca mi se dau bani nu ma mai duc :lol: nicidecum sa platesc eu ptr ea.

Ar fi interesant de vazut cati din divizionarii A vor fi de acord sa li se taie avantajul (obtinut prin munca lor de altfel ... respect!) de a cheltui mai putin timp si bani practic dublandu-se totul ! De fapt... se va vedea dupa sedinta de la Bucuresti cand se va stabili concluzia finala cine a avut mai multa influenta. Un lucru e sigur.. multe telefoane se vor da pe tema asta :shock:
Daca nu vrei o pista anume inseamna ca nu esti pescar de competitie (Benzar e primul care accepta)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Feb 2017, 18:47 
Neconectat

Membru din: 18 Feb 2017, 11:28
Mesaje: 1
Localitate: Buzau
Salutari tuturor!
Eu nu sunt pescar de competitie, sunt amator, dar cand vad ca multi se plang ca trebuie sa plateasca o taxa de 300 lei pentru a participa la un C.N. si totodata sa sustina si echipa nationala ma apuca plansul! Inteleg ca intr-un an se cheltuie multi bani pentru aceasta pasiune dar orice pasiune se plateste! Fratilor aveti in dotare scule de mii de lei, pentru antrenamente cheltuiti alte sute de lei anual si va vaitati de inca 300 lei!!!??
Modificarile mi se par excelente si pe langa faptul ca se strang ceva bani pentru nationala, se atinge si scopul de a mari numarul celor care, iubitori de stationar au sanse mai multe sa intre in randul pescarilor de competitie!
Imi cer scuze ca m-am bagat in discutie dar nu am putut rezista!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Feb 2017, 19:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Big Like!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Feb 2017, 21:34 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
madalin2105 scrie:
Salutari tuturor!
Eu nu sunt pescar de competitie, sunt amator, dar cand vad ca multi se plang ca trebuie sa plateasca o taxa de 300 lei pentru a participa la un C.N. si totodata sa sustina si echipa nationala ma apuca plansul! Inteleg ca intr-un an se cheltuie multi bani pentru aceasta pasiune dar orice pasiune se plateste! Fratilor aveti in dotare scule de mii de lei, pentru antrenamente cheltuiti alte sute de lei anual si va vaitati de inca 300 lei!!!??
Modificarile mi se par excelente si pe langa faptul ca se strang ceva bani pentru nationala, se atinge si scopul de a mari numarul celor care, iubitori de stationar au sanse mai multe sa intre in randul pescarilor de competitie!
Imi cer scuze ca m-am bagat in discutie dar nu am putut rezista!


Deci, haideti sa facem o recapitulare ca sa fim siguri ca au inteles toti!
Taxa de organizare este 100lei(conform anilor trecuti)
Taxa echipa nationala si premii 300 lei
Cheltuiala pe o etapa, cu totul 1500 lei
Cine se califica pentru etapa 2 inca 100 lei taxa de organizare, plus 1500 lei
TOTAL : Varianta cand nu te califici: 1900 lei
Varianta cand te califici : 3500 lei


Ambele etape sunt propuse a se desfasura intr-o perioada de o luna si doua saptamani . Aceasta perioada este perioada concediilor( alta cheltuiala deloc neglijenta cu familia). Plus, este vorba de cei care au nevoie de zile libere in aceste perioade. Pe langa astea va urma si finala pe echipe nu peste mult timp.
Celor care isi permit, Felicitari!

RAMAN, LA PAREREA CA, CU CAT ESTE MAI COSTISITOR, CU ATAT MAI DESCURAJATOR ESTE PENTRU CEI CARE VOR SA INTRE/REINTRE IN FENOMEN.
Zsolt zicea ca la unguri e 10000-12000 de forinti taxa pentru campionat, la noi de ce 20000 de forinti?

Oricum nu va faceti griji, astea sunt ca, consultarile lui Iordache cu ordonanta 13, nu conteza :D :D :D
Totul se va decide la Bucuresti in data de nu se stie, de nu se stie cine si finalele vor fi undeva :lol: :lol: :lol: :lol: Participa cine poate :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Speram intr-o alegere inteleapta ;)

ps. eu vreau sa particip indiferent de forma campionatului


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Feb 2017, 21:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Au votat doar 57 pentru chestionarul propus.... cati din cei 57 vor veni?....
La o casa de pariuri cat credeti voi ca ar fi cota pentru " mai mult de 60 de participanti" ?? :? :? :?

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Feb 2017, 23:26 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
Au votat 57 ...dar 12 sunt cu ,,NU ,,.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 27 Feb 2017, 07:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
In Ungaria taxa de inscriere e 10000-12000ft in afara de asta platesti taxa de organizare!
La echipa nationala nu trebuie nici un ban de acolo!!!!!
Totul era conceput pt organizare si premii!
La Bucuresti nici nu va fi inaintata propunerea cel putzin din partea mea,asa ca cine vrea sa se ocupe de treaba asta io n-am timp!
Poate Nutzu!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.094s | 13 Queries | GZIP : Off ]